علی جون
سالاری مطرح كرد؛

جزئیات پرداخت مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

جزئیات پرداخت مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش علی جون مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: تمامی بازنشستگان تا اختتام امشب یک میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کنند.به گزارش علی جون به نقل از مهر، مصطفی سالاری در نشست خبری امروز درباب اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: قرار بود در اسفندماه مبلغی به صورت علی الحساب برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش سازمان پرداخت گردد و به لحاظ اینکه هنوز ۶ هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دست ما نرسیده، بنا بر این روز گذشته قرار شد از منابع دیگر، علی الحساب اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت گردد.
وی اظهار داشت: زمانی که ۶ هزار میلیارد تومان به ما اختصاص یافت، آنرا جایگزین منابع اعتباری فعلی که هزینه شده است، می نماییم.
سالاری اشاره کرد: پرداخت علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی از بامداد امروز شروع شده و تا این لحظه بیش از یک چهارم جمعیت بازنشستگان تحت پوشش سازمان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کرده اند و مابقی بازنشستگان نیز تا اختتام امشب این مبلغ را دریافت خواهند کرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: فرمول نهایی شده برای اجرای مرحله دوم متناسب سازی نهایتاً در ۱۰ روز اول فروردین ماه با کمک نمایندگان بازنشستگان و کانون عالی بازنشستگان تدوین و اگر نیاز به اصلاح بود آنرا اصلاح خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: می خواهیم در فیش حقوق فروردین ماه بازنشستگان هم افزایش حقوق و هم متناسب سازی لحاظ شود و دیگر مبلغی به صورت علی الحساب نباشد.
سالاری اشاره کرد: اصلاحات احتمالی اعمال و مبلغ نهایی در احکام بازنشستگان دیده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مرحله دوم متناسب سازی اقدام ارزشمندی بود که با کمک دولت و وزیر محقق شد، اظهار داشت: درباب نحوه تامین منابع مرحله دوم متناسب سازی نیز در قانون بودجه اعتباری پیش بینی شده که یک تا دو ماه زمان می برد که برای آنها مصوبه بگیریم، چونکه منابع مالی باید از محل واگذاری سهام شرکت های دولتی تامین شود.
به گفته سالاری، پرداخت منظم با احکام جدید که شامل متناسب سازی و افزایش حقوق هاست، در فروردین اعمال می شود و شروع پرداخت ها نیز از ۱۹ فروردین خواهد بود.
وی تاکید کرد: بازنشستگان مشاغل سخت نیز همانند سایر بازنشستگان علی الحساب مرحله دوم همسان سازی را دریافت خواهند کرد.
سالاری درباب افزایش حقوق ها نیز اظهار داشت: باید در این خصوص با کانون عالی بازنشستگان و نمایندگان آنها جلساتی برگزار نماییم و هنوز میزان دقیق آن معین نیست اما بطور قطع افزایش حقوق بازنشستگان حداقل بگیر بیش از ۳۹ درصد خواهد بود.


منبع:

1400/01/06
01:56:22
5.0 / 5
522
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱