علی جون
بانوی موفق و مددجوی كارآفرین مطرح كرد؛

نقش زنان سرپرست در رونق اقتصادی كشور

نقش زنان سرپرست در رونق اقتصادی كشور

حمایت کمیته امداد از طرح اشتغال بانوی سرپرست خانوار، باعث کارآفرینی برای ۵۵ نفر در کارگاه چرم دوزی یک مددجوی کمیته امداد شده است.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، فریده جعفرنیا بانوی سرپرست خانواری است که با دریافت تسهیلات اشتغالزایی و راه اندازی کارگاه چرم دوزی، زمینه اشتغال ۵۵ نفر را فراهم نموده است. وی در اینباره می گوید: با راه اندازی کارگاه چرم دوزی تابحال زمینه اشتغال ۴۵ نفر به صورت غیرمستقیم و ۱۰ نفر دیگر به صورت مستقیم فراهم گشته است. این زن سرپرست خانوار در سال ۹۶ با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه کمیته امداد با رقم ۱۵ میلیون توانست کارگاه چرم دوزی خویش را راه اندازی کند.

وی در اینباره می گوید: از آنجائیکه به رشته های هنری علاقه زیادی داشتم، همواره در یادگیری این هنرها اهتمام می ورزیدم تا اینکه برای گذراندن زندگی خود و دو فرزندم مجبور شدم سخت کار کنم. در ابتدا به فراگیری مهارت های شغلی در زمینه چرم دوزی مشغول شدم و توانستم در مدت کوتاهی در یادگیری این رشته هنری از مربی خودم پیشی بگیرم و آرزوی دیرینه خودم که ایجاد کارگاه چرم دوزی بود را عملی کنم. جعفرنیا می گوید: تلاشهای مستمر برای افزایش مهارت های شغلی در حوزه چرم دوزی راهگشای کارم شد و رفته رفته توانستم برای توسعه و رونق کاارگاه، زنان سرپرست خانواری که جویایی کار بودند را به فعالیت در گارگاه چرم دوزی تشویق کنم.

او همینطور به لزوم پشتیبانی از توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرده و می گوید: زنان بخش قابل توجهی از جامعه را ایجاد کرده اند ازاین رو نقش به سزایی در رونق اقتصادی ایفا می کنند؛ زنان در کنار فرزندآوری و تربیت فرزند در خانه می توانند شغل های خانگی را احیا کنند و در به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی کشور مؤثر باشند.

جعفرنیا می افزاید: علاوه بر راه اندازی کارگاه، حدود پنج سال است که در غرب تهران غرفه ای راه اندازی کرده است و محصولات ساخته شده کارگاه شامل کفش، کیف، کمربند، وسایل اداری، جاکارتی و دیگر مصنوعات چرمی را توسط چند نفر از زنان سرپرست خانوار به فروش می رساند.

این راهبر شغلی به تلاش ها و اقدامات کمیته امداد در پشتیبانی از مشاغل خرد اشاره کرده و ادامه می دهد: موفقیت کارگاه های کوچک و مشاغل خرد مستلزم فروش محصولات و بازاریابی است و اقدامات و رویکرد اخیر کمیته امداد در پشتیبانی از کارگاه کوچک بسیار ارزشمند است.


منبع:

1400/01/10
10:49:38
5.0 / 5
772
تگهای خبر: فعالیت , محصولات , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲