علی جون
علی جون

توضیحات سازمان محیط زیست درباره یك برنامه تلویزیونی

توضیحات سازمان محیط زیست درباره یك برنامه تلویزیونی

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تولید و پخش مجموعه طنز آموزشی «شوخی شوخی» با همکاری این سازمان و شبکه سه سیما اظهار داشت: این مجموعه طنز با آموزش های غیر مستقیم و زبان زیبای طنز هرشب به مدت ۲۰ دقیقه میهمان خانه های مردم است.



به گزارش علی جون به نقل از ایسنا ژیلا مهدی آقایی افزود: این مجموعه به دنبال اثربخشی لازم و همراهی مخاطبان مختلف با حفظ محیط زیست است و از خصوصیت های بارز این مجموعه، عروسکی بودن آن است و این فضای بسیار خوبی برای طنز فراهم می آورد و تلاش می کند تا درقالب آیتم های نمایشی به صورت غیر مستقیم ذهن مخاطب را با مسائل مختلف محیط زیستی درگیر کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: «شوخی شوخی» با معرفی شخصیت های محیط زیستی از حیوانات، پیام های محیط زیستی ساده و کاربردی را که مردم می توانند با انجام آنها در زندگی روزمره، درحفظ محیط زیست پیرامون شان اثر گذار باشند برای آنان بازگو می کند.

وی اضافه کرد: این برنامه عوامل محیط زیست انسانی، نمادهای محیط زیستی، گونه های جانوری و گیاهی درمعرض خطر انقراض، مناطق تحت مدیریت سازمان، تالاب ها و تنوع زیستی استان های کشور را به مخاطبان معرفی می کند و از اهمیت حفاظت از آنها می گوید. این کار به معنای آگاهی رسانی در سطحی گسترده برای معرفی عوامل دخیل در محیط زیست و اهمیت حفاظت ازآن ها است.

به گفته آقایی، مجموعه «شوخی شوخی» برنامه ای مردمی و برای مردم است و مصرانه بر تأثیر آموزش غیر مستقیم بر حفظ محیط زیست و فرهنگسازی در این حوزه تاکید دارد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: تلاش می نماییم در فرآیندی مستمر و با تکرار آموزش های محیط زیستی و عرضه راهکارهای ساده و کاربردی، مشارکت حداکثری مردم در حفاظت از محیط زیست کشور را شاهد باشیم و بتوانیم قدم های موثری برای تحقق شعار ۸۰ میلیون محیط بان برای توسعه پایدار ایران برداریم.

وی با قدردانی از شبکه سه سیما برای پخش هرشبی و تخصیص ساعت پخش خوب برای این برنامه اظهار داشت: «شوخی شوخی» محمل مناسبی را برای جذب مخاطبان بوجود آورده است. امید که بتوانیم تأثیر لازم را بر توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست درکشورمان بگذاریم.

مهدی آقایی در ادامه با اشاره به اینکه بخش عمده معضلات محیط زیستی ریشه در الگوی غیراصولی مصرف منابع و کالاها دارد و ازاین رو نوعی مشکل فرهنگی به حساب می آید، اظهارکرد: نیازمند عزم همگانی برای تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح گسترده ای از مخاطبان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: محیط زیست برپایه تکالیف قانونی خود، بهره مندی از ابزار آموزش برای حفاظت خردمندانه از محیط زیست را یکی از محورهای اصلی فعالیتهای خود قرارداده است.

به گفته معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت از محیط زیست مقوله ای نیست که صرفا مسئولیت مردمی یا دولتی باشد بلکه مقوله ای همگانی است و احتیاج به مشارکت همه اقشار اجتماعی دارد. اهمیت این مشارکت به حدی است که از آن بعنوان یک مسئولیت اجتماعی بسیار مهم یاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آقایی با تکیه بر اینکه حفظ محیط زیست نیازمند مشارکت همه گروه ها و اقشار مختلف اجتماعی است، یاد آور شد: پیش نیاز اصلی توسعه مشارکت اجتماعی و سپردن این نقش به خود مردم، افزایش آگاهی و سرمایه گذاری برای توانمندسازی آنها است. قطعا شهروند مسئولیت پذیر، مطالبه گر داشتن محیط زیستی سالم به منظور زندگی سالم خواهد بود.






1400/01/25
21:46:01
5.0 / 5
634
تگهای خبر: آموزش , ابزار , اثر , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز