علی جون
علی جون
یزدانی مهر خبر داد؛

تكمیل ۳۵ هزار واحد مسكونی در دست راه اندازی برای مددجویان بهزیستی

تكمیل ۳۵ هزار واحد مسكونی در دست راه اندازی برای مددجویان بهزیستی

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد مسکونی برای جامعه هدف بهزیستی در دست راه اندازی داریم که آنرا به شکل یک کلان پروژه برای سال ۱۴۰۰ تعریف کرده ایم.به گزارش علی جون به نقل از مهر، ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران، عملکرد این معاونت در چهار حوزه مسکن، اشتغال، مراکز و مؤسسات و امور مجلس در سال ۹۹ را شرح داد.
وی در مورد مهم ترین اقدامات حوزه مسکن این سازمان اظهار داشت: در بخش مسکن، استراتژی ما توانمندسازی توأم با کرامت انسانی جامعه هدف است و معتقدیم اگر مددجوی ما توانمند شود و بتواند به دامن جامعه بازگردد، عزت بیشتری دارد تا اینکه به دنبال اعانه و کمک های مقطعی و نقطه ای باشد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: ما در سال ۹۹ صدمه شناسی و برنامه ریزی در مورد مسکن مددجویان انجام دادیم اما قبل از آن باید بگویم که تعهد ما در سال ۹۸ ساخت و تسهیلگری ۷۶۰۰ واحد مسکونی برای جامعه هدف بود که در همان سال ۱۴ هزار واحد مسکونی را تسهیلگری کردیم و تحویل جامعه هدف دادیم. در سال ۹۹ هم برای ۷۶۰۰ واحد مسکونی برنامه ریزی کرده بودیم که ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد تقدیم جامعه هدف شد. با افزایش اعتباراتی که به وجود آمد، درحالی که در سال ۹۸ کل منابع عمومی ما در بحث مسکن ۴۵ میلیارد تومان بود، در سال ۹۹ این رقم به ۶۵ میلیارد تومان رسید که بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان آن از خیرین و نهادهای عمومی تهیه شد.
یزدان مهر اضافه کرد: تفاهم نامه های بسیاری در سال ۹۹ نوشته شد که یکی از مهم ترین بحث های آن، ساخت مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول بود که منابع تزریقی ما به صورت کمک بلاعوض به این خانوارها در ساخت مسکن از ۱۸ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان افزایش یافت. ۵۰ میلیون تومان هم وام قرض الحسنه بلند مدت از بنیاد مسکن تأمین شد. در این راستا در شهرها کمک بلاعوض ما به این جامعه هدف ۳۶ میلیون تومان بود که در سال ۹۹ تا ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
وی بیان نمود: ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار حداقل دارای دو عضو معلول را شناسایی کردیم که ۱۰ هزار و ۴۶۷ واحد مسکونی در چارچوب برنامه ای که به آن اشاره شد، در سال ۹۹ واگذار شد و سال جاری هم مابقی آن تحویل داده می شود.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در مورد همکاری با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) هم اظهار داشت: ۱۵ هزار خانواری که از دهک های یک، دو و سه هستند و در شرایط عادی امیدی به خانه دار شدن نداشتند را شناسایی کردیم و در گام اول ۱۵۰۰ واحد را در چارچوب یک تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) آوردیم که کلنگ ۶۰۷ واحد مسکونی در چارچوب این تفاهم نامه زده شد و ۲۰۰ واحد به جامعه هدف واگذار شد. در این طرح آورده جامعه هدف، صفر است.
یزدان مهر در بخش دیگری از سخنانش درباره مسکن ایتام عنوان کرد: عملیات راه اندازی ۶۷۰ واحد مسکونی با همراهی چند سازمان، آغاز که ۵۹ واحد آن واگذار شد. ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در این طرح عرضه می شود که مقرر است یک نهاد انقلابی به همین میزان کمک بلاعوض هم عرضه دهد؛ زمانی که نتیجه این اقدام نهایی شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد. ۵۰ میلیون تومان هم وام قرض الحسنه بنیاد مسکن در این خصوص عرضه می شود. همینطور در بحث مشارکت با سازمان بسیج سازندگی ۱۳۸۰و احد مسکونی، عملیاتی که ۳۳۰ واحد آن به جامعه هدف واگذار شد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد مسکونی در دست راه اندازی داریم که آنرا به شکل یک «کلان پروژه» برای سال ۱۴۰۰ تعریف کرده ایم و امیدواریم ۱۰ هزار واحد دیگر را هم عملیاتی نماییم.
یزدان مهر‬ در مورد تعامل این سازمان با مجلس شورای اسلامی هم بیان نمود: ما این تعامل را بعنوان ‏یک فرصت برای عرضه خدمات رسانی مطلوب همراه با کرامت به جامعه هدفمان می بینیم و ‏شعارهای‬ خوبی که مجلس یازدهم داشت با تعامل موثر و پر تحرک با مجلس‬ باعث‬ شد‬ ثمرات‬ آن‬ را ببینیم و ‏حمایت های خوبی از سمت مجلس شد که در چارچوب برنامه بودجه عملیاتی شد و ان شالله برآیند آنرا در قانون بودجه ‏‏۱۴۰۰ خواهیم دید.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور بیان نمود: در ‏سال ۱۳۹۹ بیشتر از ۱۵۰ نماینده یکبار و دوبار تا ۵ بار به سازمان بهزیستی تشرف آوردند و با ریاست سازمان ملاقات داشتند و مشکلات منطقه را تشریح کردند و از مشکلات سازمان ‏نیز‬باخبر شدند و به کمک سازمان آمدند. ۱۹۲۱ مکاتبه از نمایندگان داشتیم که در استان ها همکارانمان مستدل‬ به‬ آنها ‏پاسخ بدهیم و کمک کردند مشکلات جامعه هدف ما التیام پیدا کند. همینطور پارسال ۱۲ طرح و لایحه داشتیم و تعداد سوالات در ارتباط با بهزیستی ۲۳ سوال بود که‬ با ‏تعامل پر تحرک هیچ سوالی به صحن نرفت. تعداد تذکراتی که سازمان داشته ۳۸ تذکر بوده که به طور عمده بحث مشکلات جامعه هدف بوده‬است.


1400/01/26
22:21:16
5.0 / 5
697
تگهای خبر: برنامه , خدمات , موثر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز