علی جون
نگاهی به اخبار رسانه های جهان

امكان ایجاد لخته خون در واكسن آسترازنكا چقدر است؟

امكان ایجاد لخته خون در واكسن آسترازنكا چقدر است؟

علی جون: «گاردین»، روزنامه انگلیسی در بخش دانش خود نوشته است که برآوردی که در زمینه احتمال لخته شدن خون در واکسن آسترازنکا انجام شده،  نشان می دهد که این مورد در یک نفر از هر 100 هزار جوان دیده شده است.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۲۹ فرودین ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «گاردین» در گزارشی با عنوان «بیست سال ویرانی» نوشته است: آمریکا می گوید نیروهایش را از افغانستان، فرا می خواند. سایمون جنکینز، تحلیل گر روزنامه گاردین می پرسد که دخالت غرب در افغانستان در ۲۰ سال قبل چه حاصلی داشته است؟ و او پاسخ می دهد: ویرانی.
توجیه انگلیس برای این تجاوز، مانع شدن از ترور و وحشت در آنجا بود، اما این به مفهوم استقرار نوامپریالیسم بود. انگلیس ۷۰ سال جنگ امپریالیستی بی حاصل داشته است و ۲۰ سال دخالت و تجاوز با دیگر کشورهای غرب در جهان اختتام دیگری برای یک شکست است.
روزنامه انگلیسی «گاردین» از افشای مذاکره میان مقام های ایتالیایی و لیبیایی درباره رها کردن پناهجویان نوشته است: ایتالیا و لیبی، آنها را رها کرده بودند تا بمیرند. مذاکره نشت پیدا کرده و افشا شده میان مقام های ایتالیا و گارد ساحلی لیبی، این را نشان میدهد. در ایتالیا، هنگامی که گفته می شود، تعدادی از پناهجویانی بر قایق ها، بر روی آب سرگردان هستند. مقام های لیبیایی گارد ساحلی می گویند امروز تعطیلست و فردا اقدام می شود. فردای آن روز سازمان جهانی مهاجرت اعلام نمود که ۱۲۶ پناهجو، غرق شدند. حادثه ای در سال ۲۰۱۷ که حالا، افشا شده است.
_«ال موندو»، روزنامه اسپانیایی نیز در گزارشی با عنوان اختتام «کاستروئیسم» نوشته است: رائول، برادر فیدل کاسترو از حزب کمونیست کوبا، کناره گیری کرد. این بدان معنا است که برای اولین بار بعد از گذشت شش دهه، دیگر کسی از خانواده های کاسترو، بر کوبا حکومت نخواهد کرد. پایانی بر انقلابی که فیدل کاسترو در ۱۹۵۹ برپا کرد. رائول ۸۹ ساله می گوید که جای خودرا در حزب کمونیست کوبا، به نسل جوان می سپارم. حس می کنم وظیفه خودرا به سرزمین پدری ام، به انجام رسانده ام.
_ «گاردین»، روزنامه انگلیسی نوشته است: تشییع شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس در کلیسای سنت جورج با حضور ملکه و خانواده، به پایان رسید. شاهزاده هری که کاخ را با همسرش برای همیشه ترک کرده بود، بدون همسرش، در این آیین شانه به شانه برادرش، شاهزاده ویلیام نشسته بود. پیکر فیلیپ به خواست وی در یک لندرور، خودروی انگلیسی حمل شد. وی در کنار ۲۴ تن همچون سه پادشاه انگلیس، دفن شد.
‍* از حاشیه خبرها:
«گاردین»، روزنامه انگلیسی در بخش دانش خود نوشته است: امکان ایجاد لخته خون بر اثر تزریق واکسن آسترازنکا تا چه حد است؟ آژانس پزشکی اروپا، پیش تر اعلام نموده بود که امکان ایجاد لخته خون در بعضی از افراد بعد از تزریق واکسن آکسفورد، وجود دارد. برآوردی که دراین زمینه شده است نشان می دهد، این مورد در یک نفر از هر ۱۰۰ هزار جوان دیده شده است. این در حالیست که هیچ گاه صفر درصد در چنین حادثه هایی رخ نمی دهد. بررسی ها نشان میدهد که امکان ایجاد لخته خون در جوانان واکسینه شده با آسترازنکا بین ۱۷ تا ۲۴ سال، در حدود ۱۲ درصد است.1400/01/30
14:59:15
5.0 / 5
476
تگهای خبر: اثر , خانواده , رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون