علی جون
در گزارش علی جون مطرح شد؛

رفع مشكل احكام حقوقی بازنشستگان تأمین اجتماعی بزودی

رفع مشكل احكام حقوقی بازنشستگان تأمین اجتماعی بزودی

به گزارش علی جون رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران اظهار داشت: با بررسی دوباره احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان سایر سطوح سازمان تأمین اجتماعی، این مشکل بزودی رفع و احکام جدید صادر می شود.علی دهقان کیا در گفتگو با خبرنگار مهر درمورد بررسی دوباره احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان سایر سطوح اظهار داشت: هم اکنون کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی و همینطور مسؤلان سازمان تأمین اجتماعی در حال بررسی دوباره حکم حقوقی متناسب سازی بازنشستگان سایر سطوح هستند و بزودی این مورد نهایی و حکم ها اصلاح می شوند.
وی ضمن اشاره به اینکه فرمول متناسب سازی همان فرمول گذشته است، اظهار داشت: این فرمول در مورد بازنشستگان حداقل بگیر اجرایی شد اما متأسفانه برای بازنشستگان سایر سطوح مشکلاتی بوجود آمد که مقرر است برطرف شود.
دهقان کیا با تاکید بر اینکه بازنشستگان حداقل بگیر با ۳۰ سال سابقه کار هم اکنون حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: باید حقوق متناسب سازی شده بازنشستگان سایر سطوح را با حقوق اسفند محاسبه می کردند اما به علت مشکلات نرم افزاری، حقوق تیرماه آنان محاسبه شده است و همین سبب بروز اشکالاتی در احکام حقوقی آنان شد که رفع این مورد در دست بررسی می باشد.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران افزود: بازنشستگان حداقل بگیر مشکلی در دریافتی هایشان نداشتند اما اگر ایرادی در احکام بعضی از بازنشستگان وجود دارد باید به شعب تأمین اجتماعی رجوع و آنرا رفع کنند.
وی با تاکید بر اینکه به حقوق بازنشستگان سایر سطوح ۲۶ درصد به اضافه ۲۴۶ هزار تومان بعلاوه ۸۱۵ هزار تومان سایر مزایا اضافه می شود، اظهار داشت: سایر مزایا بدون حق اولاد حدود ۷۱۵ هزار تومان می شود و این فرمول برای افزایش دستمزدها برای سال ۱۴۰۰ بود.
به گفته این مقام مسئول درصورتیکه کانون عالی بازنشستگان و همینطور سازمان تأمین اجتماعی به نتیجه قطعی برسند به سرعت احکام صادر و فرمول نهایی برای اجرایی شدن حقوق متناسب سازی بازنشستگان سایر سطوح اعمال می شود.
دهقان کیا تصریح کرد: سال قبل یک بازنشسته با ۳۰ سال سابقه، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کرد اما سال جاری حقوق او به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.


منبع:

1400/01/31
19:33:43
5.0 / 5
659
تگهای خبر: نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون