علی جون
علی جون
در ۱۰دقیقه پخش می شود

بازگویی حقایق مذاكرات وین و مشكلات احیای برجام

بازگویی حقایق مذاكرات وین و مشكلات احیای برجام

علی جون: شبکه پرس تی وی با پخش قسمت جدیدی از مجموعه مستند «10دقیقه» از برخی حقایق مذاکرات ایران و قدرت های جهانی برای احیای برجام سخن می گوید.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی، این بخش از مستند «۱۰ دقیقه» به این واقعیت می پردازد که هر چند روسای جمهور ایران و آمریکا چالش اصلی در احیای برجام را فقط برداشتنِ قدم اول از طرف طرف دیگر عنوان می کنند، اما مشکلاتی اساسی تر بر سر احیای این توافقنامه وجود دارد.
این مستند به تهیه کنندگی مهدی عرب با استناد بگفته های یک منبع مطلع به پرس تی وی در هفته های اخیر، که بسیار خبرساز شده است، تاکید می کند که هنوز اختلاف نظرهای مهمی میان مذاکره کنندگان احیای برجام وجود دارد؛ همچون عدم رضایت آمریکا به لغو همه تحریم ها مقابل ایران، طرح تقسیم بندی تحریم ها، پروسه «عمل در مقابل عمل» و....
در مستند «۱۰ دقیقه» می بینیم در هفته های گذشته، «منبع آگاه» به پرس تی وی خبر می دهد که دولت بایدن در پی لغو همه تحریم ها نیست و بنظر می رسد مذاکرات به سبب اصرار طرف آمریکایی در خصوص تعیین توالی برداشتن تحریم ها و تاکید طرف ایرانی بر حذف همه تحریم ها، پیشرفت مورد انتظار را نداشته است.
این مستند، همین طور به گزارش کنفرانس توجیهی تلفنی «یک مقام ارشد» وزارت خارجه آمریکا می پردازد که حاوی نکات مهمی درباره اغراض و سیاست های آمریکا در قبال ماجرای برجام و مذاکرات وین است.
«۱۰ دقیقه»ی جدید پرس تی وی دوشنبه در ساعات ۱۳: ۲۰ و ۱۸: ۲۰ و روز سه شنبه ساعت ۱۵: ۰۰ و چهارشنبه ساعت ۲۰: ۲۰ و پنجشنبه ساعت ۴: ۲۰ به روی آنتن می رود.
منبع:

1400/02/06
23:02:28
5.0 / 5
738
تگهای خبر: شبكه , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز