علی جون

تلویزیون برای شب های قدر چه تدارك دیده است؟

تلویزیون برای شب های قدر چه تدارك دیده است؟

علی جون: شبکه های سیما به مناسبت فرا رسیدن شب های قدر، مراسم احیا در شهرهای مختلف را که با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردند، پوشش می دهند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، شبکه یک سیما مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را ساعت ۲۳ از مشهد مقدس با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی احمد واعظی پخش می کند. همین طور اسلامی فر دعای جوشن کبیر را قرائت خواهدنمود.
در شب بیست و یکم سخنران مراسم حرم علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) حجت الاسلام و المسلمین رفیعی خواهد بود و شجاع و قانع به ذکر دعا و مداحی می پردازند و در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام عالی سخنرانی و برادران و ملائکه مداحی خواهند کرد.
شبکه دو سیما مراسم اولین شب قدر را در ساعت ۲۲: ۴۵ از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن می برد.
در این مراسم حجت الاسلام رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و سید مهدی میرداماد دعای شریف جوشن کبیر را قرائت می کند.
مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی حجت الاسلام سعیدی و دعاخوانی عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت الاسلام میرباقری و قرائت دعای حسن شالبافان و سیدعلی حسین نژاد پخش می شود.
شبکه سوم سیما، مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی ها ساعت ۲۳: ۲۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر مقابل السلام با نوای میثم مطیعی پخش می کند.
شبکه چهار سیما در شب نوزدهم، قرائت دعای جوشن کبیر با نوای علی حسین نژاد را از مسجد مقدس جمکران در ساعت ۲۴ پوشش می دهد و این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام میرزامحمدی خاتمه خواهد یافت.
همین طور مراسم احیاء در شب بیست و یکم با قرائت دعای محمدرضا غلامرضا زاده و سخنرانی حجت الاسلام میرباقری و در شب بیست و سوم قرائت دعای عباس حیدرزاده و سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی روی آنتن می رود.
شبکه پنج سیما مراسم اولین شب قدر را ساعت ۲۲ از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) با قرائت دعا توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده، سید کریم موسوی و سخنرانی حجت الاسلام عالی پخش می کند.
مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای احمد زین العابدین فرد، حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام سید حمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر توسط احمد زین العابدین فرد، مجتبی محمدبیگی، مداحی علی فراهانی و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی پخش می شود.
شبکه افق از ساعت ۲۴ شب نوزدهم ماه مبارک از مصلی حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی برنامه احیا را برای مخاطبان پخش می کند.
همین طور در شب بیست و یکم از مصلی حجت الاسلام سعدی و در شب بیست و سوم نیز امامزاده صالح (علیه السلام)، حجت الاسلام هاشمی نژاد سخنران مراسم احیای این شب خواهند بود و قرائت دعا در این سه شب با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی صورت خواهد گرفت.
شبکه آموزش سیما مراسم احیای شب نوزدهم را ساعت ۲۴ از مرقد امام خمینی (رحمت الله علیه) قرائت دعای جوشن کبیر را با نوای حمید رمضان پور و مداحی احمد شربیانی و در ادامه با سخنرانی حجت الاسلام هاشمیان پخش می کند.
سخنران مراسم در شب های بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان حجت الاسلام هاشمیان خواهد بود و مداحان سادات رضوی در شب شهادت امیرالمومنین مقابل السلام و احمد خلف زاده و مهدی منصوری در شب بیست و سوم به ذکر دعا و مناجات می پردازند.
شبکه جام جم، در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها را با نوای سید مهدی میرداماد و سخنرانی و مراسم احیاء از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی مقابل السلام پخش می کند.
مراسم شب بیست و یکم رمضان مراسم مناجات خوانی، سخنرانی و احیاء از مشهد مقدس و شب بیست و سوم نیز قرائت دعا با نوای حاج میثم مطیعی از امام زاده قاضی الصابر مقابل السلام، سخنرانی و احیاء از حرم مطهر امام رضا مقابل السلام به روی آنتن این شبکه می رود.
شبکه قرآن و معارف سیما، در اولین شب از لیالی قدر در ساعت ۲۳ سخنرانی آیت الله میرباقری از حسینیه آیت الله حق شناس ( رحمت الله علیه) و قرائت دعا جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی را برای مخاطبان پخش می کند و در شب بیست و یکم این مراسم از امامزاده صالح (علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام رئیسی روی آنتن می رود.
در شب بیست و سوم نیز مراسم احیاء از مصلی امام خمینی (رحمت الله علیه) پخش می شود.
همین طور در لیالی قدر ویژه برنامه "روبراه" از کربلای معلی مناجات خوانی بصورت زنده را ساعت ۲۲ برای مخاطبان پخش خواهدنمود.
منبع:

1400/02/11
16:03:10
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲