علی جون
عاقبت گفت وگوهای تلویزیونی با بازیگران

بازیگرانی كه زندگی خصوصی شان را می فروشند!

بازیگرانی كه زندگی خصوصی شان را می فروشند!

علی جون: مدتی است که در کشورهای عرب زبان برخی هنرمندان در ازای دریافت مبالغ هنگفت، مبادرت به حضور در برنامه های تلویزیونی کرده و به خصوصی ترین پرسش ها درباره خودشان پاسخ می دهند.


به گزارش علی جون به نقل از الجزیره، سال هاست که برنامه های گفت و گو محور با حضور بازیگران و هنرمندان عرب زبان از شبکه های این کشورها پخش می شوند و این مساله سبب شده است تا دیگر جنبه عمومی و روشن زندگی هنرمندان برای مردم جذابیتی نداشته باشد.
بر این اساس، تعدادی از برنامه سازان در گفت و گو با هنرمندان به سوال های خصوصی از آنان روی آورده و در شخصی ترین قضایای زندگی شان سَرَک می کشند.
با وجود اینکه ماه رمضان امسال برنامه های گفت و گو محور با هنرمندان عرب زبان، فقط به تلویزیون مصر محدود شده است، اما هنوز هم هنرمندان زیادی از آن استقبال می کنند؛ چونکه حضور در این برنامه ها یک منبع درآمد آسان برای هنرمندان شمرده می شود.
به خاطر ویروس کرونا امسال لبنان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نتوانستند برنامه های گفت و گو با هنرمندان را در ماه رمضان به آنتن برسانند. اما مصر دو برنامه دارد که در آنها مبادرت به فاش کردن مسایل و مشکلات خصوصی هنرمندان می کند؛ برای مثال در یکی از این برنامه ها، إیناس الدغیدی، مجری مصری میزبان یک مجری زن و همسر سابقش شده است و تمام مسائل و مشکلات زناشویی آنان از شروع عشق و ازدواج تا اختتام زندگی مشترک و ضرب و شتم مجری زن توسط شوهرش و در نهایت طلاقشان را برای مردم روایت کرده است.
یک روزنامه نگار و منتقد عرب زبان دراین زمینه عنوان می کند که نمی داند ارتباط چنین برنامه ای که هنرمندان را نزد مردم رسوا می کند با ماه رمضان چیست و چرا باید در این ماه معنوی چنین برنامه هایی به پخش برسد؟!
منتقد دیگری نیز می گوید که تنها هدف این برنامه ها مورد توجه قرار گرفتن و دیده شدن در فضای مجازی است. هنرمندان در آخر این برنامه ها یا ظالم شناخته می شوند و یا مظلوم، اما تنها سازندگان برنامه ها هستند که از این رسوایی ها سود می برند.
او همین طور می گوید، تعدادی از هنرمندان که به خاطر کرونا بیکار شده و درگیر مشکلات مالی هستند، به خاطر به دست آوردن پول قبول می کنند تا در این برنامه ها شرکت نمایند.
یک منتقد دیگر نیز معتقد می باشد که حضور هنرمندان ـ چه بازیگران و چه خواننده ها ـ در چنین برنامه هایی برای آنان ریسک بالایی دارد؛ برای اینکه هم احتمال می رود هنرمند را نزد مردم و طرفدارانش محبوب تر کند و هم موجب شود تا وجهه او نزد مردم خراب شود.
او اضافه می کند که هنرمندان پیش از حضور در برنامه از سوالاتی که مقرر است از آنان پرسیده شود و بطور کلی از محتوای برنامه آگاه هستند و اینکه برخی پس از پخش برنامه ادعا می کنند که در ابتدا نمی دانستند مقرر است با چنین سوالاتی مواجه شوند، توجیهی برای دفاع از خودشان است.
به گفته این منتقد، اغلب این برنامه ها مبالغ هنگفتی را به مهمانانشان پرداخت می کنند و گاهی اوقات میزان دستمزد حضور در برنامه به میزان هیجان انگیز و بحث برانگیز بودن مسائل خصوصی که هنرمند درباره خودش فاش می کند بستگی دارد!
یک استاد جامعه شناس اردنی در همین باره توضیح می دهد: علاقه به دانستن و کنجکاوی مساله ای طبیعی است که در همه انسان ها وجود دارد اما از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. در مورد بازیگران و هنرمندان نیز تعدادی از آنان از حواشی به دور هستند و نمی خواهند مسایل شخصی شان را رسانه ای کنند اما برخی دیگر برای در معرض توجه بودن و فراموش نشدن، دست به هر کاری می زنند. عده ای از بازیگران نیز فقط پول برایشان مهمست و اهمیتی نمی دهند که دیگران درباره آنها چه می گویند.
منبع:

1400/02/15
10:22:28
5.0 / 5
766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳