علی جون
علی جون
عسگریان خبر داد؛

افزایش ۵۰ درصدی جمع آوری زكات

افزایش ۵۰ درصدی جمع آوری زكات

معاون مشاركت های مردمی كمیته امداد با اشاره به اینكه جمع آوری زكات سال قبل 50 درصد رشد داشته است اظهار داشت: 6200 یتیم در كشور حامی ندارند.به گزارش علی جون به نقل از مهر، علیرضا عسگریان در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه سال ۹۷ و ۹۸ سال سختی برای مردم بوده است، اظهار داشت: در این سال با مشکلات اقتصادی و همین طور محیطی مانند سیل مواجه بودیم که تمامی این موارد بر روی معیشت مردم تأثیرگذار بود.
وی با اشاره به اینکه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است، اظهار داشت: نسبت به سال قبل ۸۸ درصد رشد داشته که اگر نرخ تورم را از آن کم نماییم رشد زکات به ۵۰ درصد می رسد.
عسگریان همین طور به زکات فطره اشاره نمود و اظهار داشت: ۲۶۰ میلیارد تومان زکات فطریه جمع آوری شده که نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته که در نهایت با کسر تورم رشد آن به ۳۷ درصد می رسد.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد درباب صدقات جمع آوری شده نیز اظهار داشت: از شروع سال تابحال ۶۳ میلیارد تومان صدقات جمع آوری شده است اما به سبب آنکه تخلیه صندوق ها به سبب شیوع ویروس کرونا در فروردین و اردیبهشت ممنوع بود در بعضی استانها نسبت به قبل با کاهش رو به رو بودیم.
عسگریان همین طور اظهار داشت: میزان مشارکت های مردم در بخش ایتام و محسنین ۳۳۶ میلیارد تومان بوده است که نسبت به گذشته ۷۱ درصد رشد داشته است و تعداد حامیان ایتام و محسنین نیز ۲۰ درصد افزایش داشته است و هم اکنون به ۷۶۹ هزار نفر حامی رسیده است.
وی با اشاره به اینکه کمک هایی که به محسنین می شود با رشد ۴۳ درصدی به ۲۰۰ هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون ۶۲۰۰ یتیم در کشور حامی ندارند و ۶۷۵۹ نفر محسنین نیز حامی ندارند که امیدواریم این ایتام و محسنین نیز تحت پوشش حامیان قرار گیرند.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: امیدواریم تا آخر سال تعداد مراکز نیکوکاری به ۸ هزار مرکز در سطح کشور برسد.
عسگریان اظهار داشت: سامانه سخا با همکاری وزارت ارتباطات در حال نهایی شدن است که در آن همه خیریه ها و خیران علاوه بر ثبت مددجویان و نیازمندان تحت پوشش میزان کمک های خودرا در آن بارگذاری می کنند.
وی اضافه کرد: با این کار عدالت توزیعی اجرایی می شود و کمیته امداد در دو استان آذربایجان غربی و خراسان رضوی این طرح را اجرایی کرده و موفق بوده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه سرانه دریافتی ایتام ۵۴۷ هزار تومان است، افزود: تمامی اطلاعات مربوط به حامیان و همین طور ایتام بر روی سایت کمیته امداد موجود است و افرادی که بخواهند حامی ایتام و محسنین شوند، می توانند به سایت مراجعه و درخواست دهند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد حامیان کمک های خودشان را بوسیله سایت پرداخت می کنند، اظهار داشت: مابقی آنها به روش های قدیمی و روش هایی که در گذشته بود، کمک های خودرا برای ایتام و محسنین پرداخت می کنند. البته امیدواریم تا آخر سال این افراد برای پرداخت کمک هایشان بوسیله سایت اقدام نمایند و تعدادشان به ۸۰ درصد برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تعداد مراکز نیکوکاری به ۳ هزار و ۶۰۰ مرکز رسیده است، اضافه کرد: ارزش ریالی خدماتی که به مراکز نیکوکاری ارسال شده، هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که از رشد ۳۰۰ درصدی برخوردارست.
وی اظهار داشت: امیدواریم تا اختتام امسال تعداد مراکز نیکوکاری به ۸ هزار مرکز برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه از میان ۳ هزار و ۹۰۰ مرکز موجود، ۵۰۰ مرکز به صورت تخصصی کار می کنند، اضافه کرد: کمک هایی که به مراکز می شود ۹ درصد درباب جهیزیه، ۶ درصد مسکن، دو درصد بهداشت و درمان، ۱۰ درصد تحصیلی، ۹ درصد پوشاک، ۳ درصد ایتام و محسنین بوده و ۵۰ درصد عمده کمک ها، تهیه سبد کالای معیشتی بوده است.
وی با اشاره به اینکه در ماه رمضان قرار بود سه میلیون غذا توزیع شود، اظهار داشت: این در حالیست که از ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار پرس غذا عبور کردیم و تعداد بسته های غذایی نیز به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته رسید، در صورتیکه قرار بود ۴۰۰ هزار بسته غذایی توزیع شود.

1399/04/16
17:34:41
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
علی جون - سرگرمی و طنز