علی جون
علی جون

انتقاد اتحادیه ناشران از برنامه خندوانه

انتقاد اتحادیه ناشران از برنامه خندوانه

علی جون: اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در اطلاعیه ای نسبت به آن چه «شکسته شدن حرمت نویسنده ایرانی» در برنامه تلویزیونی «خندوانه» عنوان کرده واکنش نشان داد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در پی پخش برنامه خندوانه در شب عید فطر که با حضور خداداد عزیزی و فیروز کریمی همراه بود و نویسندگان ایرانی افرادی بیکار توصیف شدند که می نشینند می نویسند، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در اطلاعیه ای نوشته است: «وای به روزی که به بهانه خنداندن ریشه خود زنیم!
متاسفانه در یک برنامه تلویزیونی (طنز) صدا و سیما تحت عنوان خندوانه در حضور مجری و تهیه کنندگان مدعی اهل فرهنگ، توسط مهمانان این برنامه در معرض هزاران بیننده حرمت نویسنده ایرانی شکسته شده و مجری محترم نه فقط تذکری نمی دهد بلکه قهقهه می زند.
اتحادیه ناشران و کتابفروشان ضمن درک جایگاه والای فرهیختگان این مرز و بوم که از رفتار فوق متاثر شدند دغدغه این را دارد که با این اوصاف در آینده، امید و انگیزه زنده نگه داشتن فرهنگ ملی به کجا خواهد رفت.»
ماجرا به برنامه تلویزیونی «خندوانه» در شب عید فطر برمی گردد، در این بخش از برنامه که با حضور خداداد عزیزی و فیروز کریمی روی آنتن شبکه نسیم رفت، از میهمانان خواسته شد تا از سه نویسنده ایرانی نام ببرند، این پرسش با واکنش هایی تمسخرآمیز از طرف خداداد عزیزی و فیروز کریمی همراه شد؛ یکی می اظهار داشت که «نویسنده ایرانی از کجا بیارم» و دیگری می گفت «نویسنده های ایرانی بیکارن... بیکارن می شینن می نویسن...». رامبد جوان، مجری برنامه نیز در این میان فقط می خندید.
البته رامبد جوان برای این واکنش عذرخواهی کرد؛ او توضیح داد که در برنامه «خندوانه» چهارشنبه شب در کنار دو میهمان برنامه لحظه ای پیش آمد که برایش غیرقابل کنترل بوده و متاسفانه واکنش خود او هم تنها خندیدن بوده است.
وی در توضیحی نوشت: «واقعا از پخش این لحظه بسیار متاسفم و این هم به خاطر بی دقتی و بی ملاحظگی من و تیم خندوانه و تیم پخش شبکه نسیم است.»
جوان ضمن وعده عذرخواهی در نخستین برنامه «خندوانه» همین طور اظهار نمود: «من همیشه با افتخار مخاطب و خواننده آثار لذت بخش و بی مثال ادبیات کشورمان بوده ام و هستم و خواهم بود و هیچگاه از ترویج کتابخوانی در هر موقعیتی که داشته ام و خواهم داشت دریغ نکرده و نخواهم کرد.»
منبع:

1400/02/26
13:40:28
5.0 / 5
764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز