علی جون
نگاهی به اخبار رسانه های جهان

10 میلیون دلیل برای واكسینه كردن جهان در مقابل كرونا!

10 میلیون دلیل برای واكسینه كردن جهان در مقابل كرونا!

علی جون: «اکونومیست»، نشریه انگلیسی در گزارشی عنوان کرده است که به 10 میلیون دلیل، جهان باید در مقابل کرونا واکسینه شود. همه گیری ویروس کرونا هشدار می دهد که تا مردم کشورهای فقیرتر، واکسینه نشده اند، خطر همچنان در پیش است.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۲۶ اردیبهشت ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «ال پائیس»، نشریه اسپانیایی نوشته است: موشک های رژیم اشغالگر، برج جایگاه نهادهای رسانه ای را ویران کرد؛ برجی ۱۵ طبقه که دفتر خبرگزاری «الجزیره» و «آسوشیتدپرس» و تعدادی از رسانه های خصوصی در آن واقع شده بود. این موشک ها غیرنظامیان همچون هشت کودک را هدف گرفته بودند. بحرانی سر گرفته است که کسی نمی داند از کجا سر در بیاورد. شش روز پی درپی است که تبادل آتش میان رژیم اشغالگر و نیروهای حماس شکل گرفته است.
_ «اکونومیست» در گزارشی با عنوان «شکاف دموکرات ها» نوشته است: جنگ در غزه، دموکرات ها را در آمریکا دو شقه کرده است. دموکرات ها به خاطر رژیم اشغالگر، دو پاره شده اند. با بمباران رژیم اشغالگر مقابل غزه و ریزش باران بمب از طرف حماس بر تل آویو و دیگر شهرها و گسترش ناآرامی ها، دیگر جو بایدن نمی تواند از دغدغه های خاورمیانه، رهایی پیدا کند. شرایط حامی رژیم اشغالگر در بین دموکرات ها، حالا ناآرام است.
_ «اکونومیست» در گزارش دیگری با عنوان «قطره ای به نام هند» به همراه طرحی که در آن آمپولی که بر نوک آن قطره ای چکیده است و آن قطره هند است، نوشته است: تا چه حد باید نگران ویروس جهشی هند بود؟ بغیر از آن، به ۱۰ میلیون دلیل، جهان باید در مقابل کرونا واکسینه شود. همه گیری ویروس کرونا، هشدار می دهد که تا مردم کشورهای فقیرتر، واکسینه نشده اند، خطر همچنان در پیش است.
_ «گاردین» نیز در گزارشی با عنوان «خانه در بحران است» نوشته است: خانه جمهوری خواهان آمریکا، در بحران است. کنار گذاشتن لیزچینی، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، هنوز تاوان دارد. چینی می گوید باید مک کارتی را فرا خواند تا درباره ترامپ و حمله به کاخ کنگره، شهادت بدهد. اما گذشته از آن، حالا پرسش این است که آیا حزب جمهوری خواهان می تواند دست ترامپ را کوتاه کند؟
* از حاشیه خبرها:
پژوهشگران در تازه ترین یافته خود می گویند، بازی های پرتحرک ویدیویی یا همان ویدیو گیم ها، می توانند ورزشی مناسب برای مغز باشند. بازی هایی که به رشد درک انسان، کمک می کنند. ویدیو گیم های پرتحرک، همه بدن انسان را در این بازی ها به کار می گیرند و با اهمیت ترین آنها اثرهایی بر مغز بیمار گرفتار آلزایمر است. می گویند در جهان نزدیک به سه میلیون تن بطور مستقیم یا غیرمستقیم درگیر این بیماری هستند.
منبع:

1400/02/26
20:54:05
5.0 / 5
531
تگهای خبر: اثر , رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳