علی جون
گفت وگو با محمد دلاوری ـ مجری تلویزیون

می خواهی آب در دلت تكان نخورد، مجری نشو!

می خواهی آب در دلت تكان نخورد، مجری نشو!

به گزارش علی جون محمد دلاوری با تاکید بر لزوم راستی، درستی و صداقت در گفته های مجری های تلویزیونی، معتقد است: مجری یا خبرنگاری که نمی خواهد آب در دلش تکان بخورد، دیگر کار رسانه ای حرفه ای نمی کند، بلکه فقط صفحات روزنامه ها، خبرگزاری ها و برنامه های تلویزیونی را پر می کند.


مجری برنامه «تهران بیست» درباره لزوم بیان حقیقت توسط مجری ها به ایسنا اظهار داشت: بیان حقیقت جزو الزامات کار رسانه ای است. چه مجری، چه خبرنگار و چه هر کس دیگری که تولید محتوای رسانه ای می کند، عهدش با مردم نوشته یا نانوشته همین بوده است که حقیقت را بیان کند. اصلا نیاز به گفتن من نیست، مثل این می ماند که از پزشکی بپرسیم نکشتن بیمار زیر عمل جراحی چقدر اهمیت دارد!
او با اشاره به این که «اگر مجری بنا را بر این قرار دهد که کارش را حرفه ای و درست انجام دهد، بیان حقیقت برایش ضرری ندارد»، در عین حال درباره تبعاتی که ممکنست گریبانگیر مجری شود، توضیح داد: ممکنست که مجری از کارش جدا شود؛ خب بشود. مجری اگر کارش را بلد باشد، اساسا اینطور نیست که در هیچ رسانه ای جا نداشته باشد. یک مجری یا یک خبرنگار حرفه ای و کاربلد اگر از مجموعه خودش اخراج شود، اساسا در مجموعه دیگری استخدام خواهد شد. بعد از این جهت ضرر نخواهد کرد.
دلاوری به حرف هایش افزود: اگر هم تبعات بیات حقیقت این باشد که از شخص شکایت شود، اگر حرف های درستی زده باشد و برای حرفش مستندات کافی داشته باشد، در دادگاه می تواند از خودش دفاع کند.
او درباره تعدادی از افراد رسانه ای که هدفشان راضی نگه داشتن همه و تنها پر کردن ظرف رسانه است، اظهار داشت: گاهی هم فرد می گوید، من نه دلم می خواهد کسی از من شکایت کند و نه مدیرم به من تذکری دهد؛ در حقیقت نمی خواهد آب در دلش تکان بخورد. این شخص دیگر کار رسانه ای حرفه ای نمی کند، بلکه کار پر کردن صفحات روزنامه ها و پر کردن برنامه های تلویزیونی و خبرگزاری ها را انجام می دهد؛ البته این هم یک راهی است و همه رسانه ها این مدل از تولید محتوا را هم نیاز دارند.
مجری برنامه «تهران۲۰» با تاکید بر این که تا حالا از بیان حقیقت و تبعاتی که برایش داشته پشیمان نشده است، عنوان کرد: اگر بابت بیان حرفی که فکر کردم حقیقت است، بازخواست هم شده باشم، با کسی که من را بازخوست کرده گفت و گو کرده ام؛ یا متقاعد می شود یا نمی گردد. اما من هم اهتمام کردم لجاجت و ایجاد درگیری نکنم. اهتمام کردم اگر کسی دارد به من سفارش درستی می کند و اشتباهم را توضیح می دهد، روی موضع خودم پافشاری نکنم. در نهایت هر کسی کار خودش را انجام می دهد؛ آنها بازخواست می کنند و من هم حرفم را می زنم.به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، این روزها برنامه «آقای رئیس جمهور» با موضوع انتخابات ریاست جمهوری، با اجرای محمد دلاوری ضبط شده و در فضای مجازی در حال پخش است. دلاوری در برنامه «آقای رئیس جمهور» که در وب سایت پارسینه بارگذاری می شود، با کسانی که خودشان را بعنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی کرده اند گفت و گو می کند.
منبع:

1400/02/29
12:09:32
5.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳