علی جون
نگاهی به روزنامه های جهان

از سرقت هوایی یك روزنامه نگار تا دست نوشته میلیون دلاری انیشتین

از سرقت هوایی یك روزنامه نگار تا دست نوشته میلیون دلاری انیشتین

علی جون: خیلی از روزنامه ها از فروش دست نوشته آلبرت انیشتین سخن گفته اند. دست نوشته انیشتین از فرمول نسبیت که به قیمت یک میلیون و 200 هزار دلار، به فروش رسیده است.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۴ خردادماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «اکونومیست» در گزارشی نوشته است: ملی گرایان در ایتالیا فراموش شده اند، اما هنوز هستند. هنوز هیجان نگران کننده از اردوی آنها در ایتالیا احساس می شود. پس از آن که ماریو دراگی پذیرفت نخست وزیر ایتالیا شود، ایتالیا آهی از سر راحتی کشید. همین که وعده سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی را داد، کافی بود.
_ «فایننشال تایمز» نیز در گزارشی با عنوان «سرقت هوایی» نوشته است: بلاروس به قصد دستگیری روزنامه نگار معترض، هواپیمای او را بر زمین نشاند. هواپیمایی «رایان ایر» آنرا دزدی هوایی خواند. نخست وزیر یونان نیز خواهان برخورد اتحادیه اروپا شد. گیدئون راچمن، تحلیل گر سیاسی نوشته است: گروگان گیری بلاروس، سنت پر خطر جهانی را بنیان گذاشت. اروپا باید با این بی قانونی جهانی برخورد کند. آمریکا و اروپا، این اقدام را حرکتی مقابل امنیت هوایی می دانند.
_ «لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «پیروز در غزه» نوشته است: در غزه، حماس در بین انبوه ویرانه ها، پیروز جنگ است. برای حفظ این آتش بس شکننده، کمک های جهانی به سرعت سرازیر شدند و مرمت و بازسازی شروع شده است. جنبش اسلامی در این حرکت، سخت در تکاپو است. منتقدان می گویند باید در پی یافتن راهکارهای ماندگار در مقابل درگیری های پیش رو، بود.
* از حاشیه خبرها:

E=mc۲ فرمول نسبیت؛ دست نوشته این فرمول از آلبرت انیشتین به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، به فروش رفت. این قیمت، سه برابر قیمتی است که برای این حراج، پیش بینی شده بود.
دست نوشته از یک مجموعه خصوصی بفروش رسید. دست نوشته انیشتین به آلمانی است و برای فیزیکدان لهستانی، لودویک سیلبرستین در ۲۶ اکتبر ۱۹۴۶ نوشته شده است. سیلبرستین، از منتقدان و مخالف تعدادی از نظریه های انیشتین بود. دست نوشته را وراث او به حراج گذاشتند. نام خریدار نیز فاش نشده است.
منبع:

1400/03/05
11:23:49
5.0 / 5
521
تگهای خبر: رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون