علی جون
علی جون
پیشنهاد وزیر علوم به رئیس سازمان صدا و سیما:

شبكه تلویزیونی علم و فناوری تأسیس شود

شبكه تلویزیونی علم و فناوری تأسیس شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تأسیس شبکه تلویزیونی مستقلی با عنوان «علم و فناوری» را پیشنهاد کرد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در نامه دکتر منصور غلامی خطاب به دکتر علی عسگری آمده است؛ "افزایش ضریب نفوذ آموزش عالی در ایران طی سالهای گذشته، مبحث بررسی ها و تحلیل های گسترده جامعه بین المللی بوده است. همچون تحصیل بالغ بر ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو و دانش آموختگی بیشتر از ۱۰ میلیون نفر در دانشگاه های کشور که عمده آنان طی سالهای اخیر انجام گرفته است."
او همینطور ضمن اشاره به قرار گرفتن ایران در رتبه نخست تولید علم در منطقه و جهان اسلام و ارتقای ایران به رتبه ۶۷ در حوزه‌ی نوآوری عنوان کرده است: تشکیل هزاران واحد فناور و شرکت دانش بنیان (کوچک و بزرگ) که زمینه گسترش و نفوذ علم را در جامعه ایرانی فراهم آورده اند، فقط بخش کوچکی از دستاوردهای آموزش عالی طی سالهای گذشته به حساب می آید.
دکتر غلامی همینطور یادآور شده است: به منظور برنامه ریزی و همسو کردن تلاش خیل عظیم استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانش آموختگان دانشگاهی برای ترویج علم و فناوری که به ایجاد ظرفیت های علمی و فناوری، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عظیم در کشور کمک می کنند، تلاشهای اندکی انجام شده است.
وزیر علوم تاکید کرده است: با عنایت به اهمیت این مورد در توسعه و پیشرفت علمی کشور و همچنین، تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم برای ارتقای جایگاه علم و فناوری، پیشنهاد می شود به منظور ایجاد تمرکز بر مؤلفه های پرارزش جامعه علمی، شبکه مستقل تلویزیونی با عنوان «شبکه تلویزیونی علم و فناوری» با مدیریت و هدایت برخی از دانشمندان و فرهیختگان رتبه برتر کشور تشکیل گردد و منظومه ای از فعالیتهای حوزه علم و فناوری ملی و بین المللی که بگونه ای مستمر در آن گردآوری می شود، در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.
به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی همینطور خاطرنشان کرده است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خویش را متعهد می داند که از ظرفیت تخصصی کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور برای حمایت و پشتیبانی از برنامه های این شبکه تلویزیونی حمایت کند.
منبع:

1400/03/09
21:07:12
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز