علی جون
علی جون

رسانه ها حق ندارند مطلبی ضد كاندیداها منتشر كنند

رسانه ها حق ندارند مطلبی ضد كاندیداها منتشر كنند

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، در اطلاعیه ای مدیران مسئول رسانه ها را به رعایت دقیق ماده ۷۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرد. در بخشی از این قانون آمده است که «کلیه رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب و الکترونیک و سایر شبکه های مجازی، حق ندارند آگهی یا مطلبی ضد نامزدهای انتخاباتی درج کنند.»


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این اطلاعیه خطاب به مدیران مسئول رسانه ها آمده است: به منظور بهره گیری بیشتر از فرصت های رسانه ای و افزایش مشارکت مردمی در امر خطیر انتخابات ریاست جمهوری، ضمن دعوت از آن رسانه محترم برای پوشش تبلیغات انتخاباتی، توجه و عنایت هرچه تمام تر آن رسانه محترم را به رعایت دقیق ماده ۷۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری جلب می نماید.
در ادامه تصریح شده است که در این ماده قانونی آمده است: «کلیه رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب و الکترونیک و سایر شبکه های مجازی، حق ندارند آگهی یا مطلبی ضد نامزدهای انتخاباتی درج کنند و یا مطالبی بنویسند که دال بر انصراف گروه یا اشخاصی از نامزدهای معین باشد. در صورت وقوع این تخلف، نامزدهای مزبور حق دارند پاسخ خویش را ظرف هجده (۱۸) ساعت بعد از انتشار، به وسیله وزارت کشور به رسانه مزبور بدهند و رسانه مکلف به نشر فوری آن در نخستین زمان امکان دارد. در صورتیکه رسانه مزبور پیش از ساعات ممنوعیت تبلیغاتی اطلاع رسانی نکند یا منتشر نشود، مدیر مسئول آن باید با هزینه خود پاسخ نامزد را به روزنامه یا مجله همطرازی که پیش از ممنوعیت تبلیغات چاپ می شود، ارسال نماید و آن نشریه مکلف به درج آن در نخستین چاپ نشریه است.»
منبع:

1400/03/11
21:02:31
5.0 / 5
529
تگهای خبر: رسانه , شبكه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز