علی جون
این دنیای بی ارزش كار خودش را كرد!

اظهار نظر كارگردان كیمیا در پی درگذشت نویسنده سریال

اظهار نظر كارگردان كیمیا در پی درگذشت نویسنده سریال

علی جون: مسعود بهبهانی نیا ـ نویسنده باسابقه سریال های تلویزیونی ـ به سبب سکته قلبی در سن 65 سالگی از دنیا رفت.


بهبهانی نیا متولد آذر ۱۳۳۵ و فارغ التحصیل از دانشگاه تهران در رشته ی جامعه شناسی و مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس در رشته فیلمنامه نویسی بود. نگارش سریال هایی چون «کیمیا» ساخته جواد افشار (از سالهای ۹۱ تا ۹۴) و «نرگس» به کارگردانی سیروس مقدم (۸۲ تا ۸۴) از عمده کارهای او بوده است.
جواد افشار ـ کارگردان سریال های «گاندو» و «کیمیا» ـ در گفت وگویی با ایسنا این خبر را تایید کرده است.
او با ابراز تاسف نسبت به درگذشت ناگهانی مسعود بهبهانی نیا در این حوزه تصریح کرد: نمی دانم چه باید گفت؛ مسعود بهبهانی همیشه در چشم و نظر ما زنده خواهد بود. این دنیای بی ارزش کار خودش را کرد و ارزشمندترین رفیق ما را گرفت.
«کیمیا» که از آن بعنوان طولانی ترین سریال تلویزیون تا حالا یاد می شود، با همکاری مرحوم بهبهانی نیا در مقام نویسنده و جواد افشار، کارگردان ساخته شد.
افشار تصریح کرد: سریال «کیمیا» را با هم کار کردیم کاری که اگر بخواهم ابعاد آنرا باز کنم به اندازه چهار سریال ۲۵ قسمتی از آن می شود نام برد. بیش از سه سال ما با هم کار و زندگی کردیم. تجربه بسیار ارزشمندی کنار هم داشتیم. آقای بهبهانی نیا بسیار شریف و محترم، هنرمند و کاربلد، دلسوز و همراه بودند.
افشار سپس از نگارش سریالی یاد کرد که مسعود بهبهانی نیا آنرا در ۲۰۰ قسمت نوشته و به پیشنهاد او قرار بود پس از «کیمیا» ساخته شود. این کارگردان در این حوزه توضیح داد: ما چندین بار جلسات متوالی داشیم و قرار بود سریال را کار نماییم اما متاسفانه به خاطر مشغله ای که داشتم نتوانستم کار کنم.در کارنامه هنری بهبهانی نیا همین طور نگارش سریال هایی چون «خاک سرخ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «کارآگاهان» ساخته حمید لبخنده، «ترانه مادری» (حسین سهیلی زاده)، «فاصله ها» و «خانه پدری» (ساخته فریدون حسن پور) دیده می شود.
این نویسنده شامگاه پنجشنبه ـ ۱۳ خرداد ماه ـ بر اثر سکته قلبی درگذشت.
منبع:

1400/03/14
15:37:01
5.0 / 5
512
تگهای خبر: آموزش , اثر , تلویزیون , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳