علی جون
علی جون
در گزارش علی جون عنوان شد؛

350هزار كارگر ساختمانی پشت نوبت

350هزار كارگر ساختمانی پشت نوبت

به گزارش علی جون معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که 350 هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه قرار دارند، اظهار داشت: در صورت تصویب قانون جدید همه کارگران ساختمانی پشت نوبتی، تحت پوشش قرار می گیرند.


مهرداد قریب در گفتگو با خبرنگار مهر درباب قانون جدید کارگران ساختمانی اظهار داشت: قانون قبل حق بیمه از محل ۱۵ درصد عوارض ساختمانی و ۷ درصد توسط خود کارگران پرداخت می شد و از سال ۹۳ تا اختتام ۹۹ اجرائی شد.
وی افزود: اجرای این قانون موجب شد ۲۰ درصد سهم کارفرما تحقق پیدا نکند و همین سبب بروز کسری در سازمان تامین اجتماعی شد و در نهایت تا اختتام اسفند سال ۹۹ سازمان با ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان کسری مواجه گردید.
به گفته وی، اصلاح قانون گذشته از یک سال قبل در دستور کار قرار گرفت و مباحث مختلفی مطرح و جلسات زیادی در تامین اجتماعی و همین طور کمیسیون های مختلف انجام شد و در نهایت شرکای اجتماعی، انجمن صنفی، نظام مهندسی کشور، وزارت کشور، شهرداری در آن جلسات حضور داشته و پس از تصمیم گیری نهایی در کمیسیون به تأیید رسید.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: به دنبال مشکلات قانون قبلی، مستندات و گزارش نهایی را برای کمیسیون های مختلف مجلس ارسال و پیشنهاداتی به آنها ارائه کردیم که بعد از بررسی های کارشناسی تصمیماتی ستاندن کردیم تا بتوانیم منابع لازم برای تحت پوشش قرار دادن تمامی کارگران ساختمانی تامین نماییم.
وی اظهار داشت: قانون جدید طی هفته های آتی مجدداً مطرح می شود و در صورت تصویب دیگر هیچ کارگر ساختمانی پشت نوبتی نخواهیم داشت و همه کارگران ساختمانی تحت پوشش قرار گرفته و از خدمات تامین اجتماعی برخوردار می شوند.
قریب اظهار داشت: با توجه به این که این قانون از یک سال پیش در دستور کار قرار دارد و تمامی بررسی های کارشناسی در آن صورت گرفته و نمایندگان مجلس نیز به آن ورود پیدا کردند امیدواریم به زودی به تصویب برسد.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که ۳۵۰ هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت هستند اظهار داشت: ۸۵۰ هزار نفر اکنون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی واقعی در کشور وجود دارند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.


منبع:

1400/03/18
14:02:53
5.0 / 5
748
تگهای خبر: خدمات , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز