علی جون
علی جون
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری تاكید كرد؛

كاهش لطمه بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین كسر از حقوق

كاهش لطمه بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین كسر از حقوق

به گزارش علی جون مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با اشاره به کاهش لطمه بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین کسر از حقوق، اظهار داشت: در زمینه توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان، 9 پروژه تعریف شده است.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، اکبر افتخاری، در آئین رونمایی از طرح های «تحول دیجیتال» صندوق بازنشستگی کشوری با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عنوان کرد: تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری در یک سال و نیم اخیر بعنوان یکی از مهم ترین راهبردهای راهبردی صندوق با هدف بهبود فرآیندهای داخلی صندوق، چابکی و تعالی سازمانی و شفافیت شروع شد و امروز شاهد نهایی شدن این استراتژی در بخش های مختلف هستیم. وی با اشاره به اینکه «این استراتژی تحول گرایانه با ایجاد کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی در صندوق طراحی و پیگیری شد»، اظهار داشت: در این کمیته نسبت به تعریف پروژه های بهبود و بررسی و ردیابی چگونگی تحقق برنامه های تحقق دولت الکترونیک و هوشمندسازی صندوق اقدام شد. افتخاری افزود: خروجی تصمیمات و اقدامات این کمیته، تعریف پروژه هایی در چهار حوزه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان»، «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه های اجرائی و شاغلین»، «توسعه زیرساخت ها و سیستم های داخلی صندوق» و همین طور «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان ها و ذی نفعان» بود. تعریف ۴۰ پروژه تحول دیجیتال در یک سال و نیم اخیر وی، تعداد پروژه های تعریف شده در چهار حوزه ای که منجر به تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری شده را ۴۰ پروژه اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد پروژه که از شروع سال ۹۹ تعریف شد تا به امروز، ۲۷ پروژه به بهره برداری رسیده است و ۱۳ پروژه دیگر نیز درحال نهایی شدن است. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با اشاره به اینکه در زمینه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان» ۹ پروژه تعریف شده که ۶ پروژه آن اجرائی شده است، اضافه کرد: صدور الکترونیکی گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، راه اندازی درگاه خدمات الکترونیکی، نرم افزار صبااپ، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و ایجاد حواله الکترونیکی برای دریافت هزینه های درمانی همچون این پروژه ها هستند. کاهش لطمه به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین کسر از حقوق افتخاری اشاره کرد: تا قبل از این یکی از اشکالات و لطمه های جدی به بازنشستگان صدور گواهی های کسر از حقوق دستی از ذی حسابی ها و مراکز صندوق بود که به علت عدم امکان کنترل گواهی های صادره و همین طور رفت و آمدهای فراوان به ستاد و مراکز صندوق که شاید در ماه به ۳ هزار نفر نیز می رسید، مشکلات زیادی بوجود آورده بود که متأسفانه زندانی شدن ۵۵ نفر از بازنشستگان پیامد همین موضوع بود. وی افزود: صدور گواهی آنلاین ضمن کاهش چشم گیر ترددها و هزینه های تحمیلی گذشته به بازنشستگان، صدور گواهی را نظام مند کرد؛ ضمن این که با تفاهم به وجود آمده سعی کردیم تا زمینه آزادی حداقل ۳۳ نفر از عزیزان دربند فراهم گردد. افتخاری با تکیه بر این که «هدف و تلاش صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تمامی خدمات در بسترهای مختلف دیجیتال و خدمات دولت الکترونیک بوده است» عنوان کرد: راه اندازی درگاه خدمات الکترونیک sabasrm و صبااپ که تمامی خدمات صندوق روی آنها تعریف شده است، یا مرکز تماس ۲۵۰۰ و همین طور توسعه خدمات دفاتر پیشخوان دولت مجموعه اقداماتی است که بازنشستگان خدمات خودرا «در دسترس و آسان» دریافت نمایند. پروژه هایی برای آگاهی از آخرین وضعیت بازنشستگی شاغلان وی درباب «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه های اجرائی و شاغلین» نیز اظهار داشت: در این عرصه نیز از شش پروژه تعریف شده تنها یک پروژه باقی مانده که درحال نهایی شدن است.

ایجاد سامانه استعلام سوابق شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری، ایجاد سامانه پرداخت آنلاین کسور حق بیمه خویش فرمایان، الکترونیکی کردن تبادل داده های شاغلین با کلیه دستگاه های اجرائی، استقرار سامانه انعقاد قرارداد بیمه عمر و حوادث شاغلین دستگاه های اجرائی و استقرار سامانه آخرین وضعیت پرداخت غرامت بیمه عمر، پنج پروژه اجرا شده درباب بهبود خدمات به دستگاه های اجرائی و شاغلین هستند که به آگاهی بخشی و اطلاع از وضعیت بازنشستگی افراد شاغل کمک شایان توجهی خواهدنمود. وی «توسعه زیرساخت ها و سیستم های داخلی صندوق» حوزه سوم در استراتژی تحول دیجیتال عنوان نمود و اضافه کرد: در این عرصه ۱۷ پروژه تعریف شد که تا حالا ۱۰ پروژه آن خاتمه یافته است. توسعه و نوسازی مرکز داده صندوق بازنشستگی، استقرار سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی بانکی، استقرار و تکمیل سامانه یکپارچه نگهداری اطلاعات بنگاه ها (سیناب)، استقرار سامانه جامع املاک، پرونده های حقوقی و قراردادها، یکپارچگی اتوماسیون اداری بین صندوق و هلدینگ ها و شرکت های تابعه، توسعه زیرساخت ها با مدیریت های استانی، افزایش پهنای باند خطوط میان صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه اندازی سامانه جامع اسناد و مدیریت دانش، استقرار و تکمیل و توسعه سامانه هوش تجاری(BI)، استقرار سامانه جامع مالی – اداری همچون پروژه های به نتیجه رسیده است. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه سرویس استعلام آخرین وضعیت بیمه ای شاغلین کسورپرداز به سازمان ها و صندوق های مشابه، توسعه زیرساخت ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات، بیمه سلامت، تامین اجتماعی، ثبت احوال و همین طور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را همچون پروژه های اجرا شده در زمینه «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان ها و ذی نفعان» برشمرد. افتخاری «طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی»، «تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا» و «سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق» را سه پروژه مهم و کلیدی در زمینه تحول دیجیتال و هویت سازی سازمانی عنوان نمود و اظهار داشت: در گذشته تمامی یا خیلی از ارتباطات صندوق با سیستم بانکی بصورت دستی و فیزیکی انجام می شد که خود سبب ایجاد خطا و اتلاف هزینه و زمان می شد، با اجرای سیستم یکپارچه دریافت و پرداخت این امکان به وجود آمده در قالب یک سیستم ارتباطی مستقیم تمامی اسناد و حواله های مالی از زمان تنظیم تا صدور و پرداخت در مدت زمان اندک انجام شود؛ ضمن این که امکان مشاهده آخرین وضعیت تراکنش ها، حذف صدور چک و گزارش گیری و شفافیت مالی را نیز به همراه دارد.


منبع:

1400/04/18
14:09:28
5.0 / 5
579
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
علی جون - سرگرمی و طنز