علی جون
تهیه كننده به علی جون پاسخ داد

شکرستان پیشگویی هم می کند؟

شکرستان پیشگویی هم می کند؟

تهیه کننده «شکرستان» این انیمیشن را داستان شهری عنوان می کند که هر روز در آن اتفاقات جدیدی رخ می دهد و نمی توان برای آن پایانی متصور بود.


مسعود صفوی درباره تغییرات فصل جدید این مجموعه به ایسنا اظهار داشت: در این فصل، تغییرات خاصی انجام نشده است، فقط از بعضی کاراکترهایی که چند وقت بود استفاده نکرده بودیم، در سری جدید بهره بردیم و تلاش کردیم به خاطر ایام عید قربان تا غدیر، از موضوعات شادتری استفاده نماییم.
او با اشاره به اینکه حتما از موضوعات روز در «شکرستان» استفاده می شود و معمولاً این مجموعه به مسایل روز نگاه انتقادی دارد، در عین حال عنوان نمود که در «شکرستان» به مبحث کرونا پرداخته نشده اما در دو قسمت، بک گراند موضوعی سلامت اجتماعی است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ادعای پیشگویی، توسط برخی انیمیشن های دنیا همچون «سیمپسون ها»، با لحنی طنز تصریح کرد: من نمی دانم که ماجرای پیشگویی های انیمیشن «سیمپسون ها» چقدر حقیقت دارد اما هنوز پیشگویی برای «شکرستان» پیدا نکرده ایم!
این تهیه کننده در پاسخ به این سؤال که ساخت «شکرستان» تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟ اظهار داشت: «شکرستان» فرمت مجموعه ای دارد و سریال و داستان دنباله دار نیست که مجبور شویم یک جا داستان را تمام نماییم. هر قسمت داستانی مستقل دارد؛ علاوه بر این، فرمتی که «شکرستان» بر مبنای آن طراحی شده به صورت یک شهر با کاراکترهای مختلف است که زندگی روزمره خودشان را دارند. در شهر هیچوقت قصه ها تمام نمی گردد. در صنوف مختلف و محل های مختلف، اتفاقات مختلفی می افتد؛ آدم ها، مکان ها، شغل ها و عناصر درگیر در شهر، هر روز قصه جدیدی می سازند. «شکرستان» هم ماجرای یک شهر است و ما مجموعه وقایع مختلف یک شهر را داریم که به صورت طنز نقل می نماییم. قصه در «شکرستان» خیلی مهم می باشد و داستان های شهر «شکرستان» با آدم هایش است که این مجموعه را به جلو می برد.
صفوی در انتها درباره این که «شکرستان» از نظر تعداد قسمت ها در سطح بین المللی در چه جایگاهی قرار دارد، توضیح داد: کارتون «سیمپسون ها» مشهور است که طولانی است اما خب ما وب سریال هم داریم که معمولاً خیلی تعدادش زیاد است؛ انیمیشن تلویزیونی را نباید با وب سریال مقایسه کرد چونکه وب سریال کوتاه است و سرعت ساختش بیشتر است. فکر می کنم ما چون الگوی اولیه مان هم بر مبنای رفرنس «سیمپسون ها» بوده است، اگر بخواهیم مقایسه نماییم از نظر تعداد حدودا با انیمیشن «سیمپسون ها» در یک سطح قرار می گیریم. تابحال حدود ۳۰۰ قسمت از «شکرستان» را ساخته ایم.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، پخش سری جدیدی «شکرستان» از هفته گذشته در شبکه نسیم شروع شده است و این انیمیشن هر شب ساعت ۲۲: ۱۵ به روی آنتن می رود.
این انیمیشن با تکنیک کات اوت تولید و با مدیریت دوبلاژ شوکت حجت و با صداپیشگی هنرمندانی چون اکبر منانی، شهروز ملک آرایی، جواد پزشکیان، تورج نصر، سعید شیخ زاده، ابراهیم شفیعی، اردشیر منظم، فرانک رفیعی و نرگس فولادوند دوبله و صداگذاری شده است.
منبع:

1400/05/09
10:08:58
5.0 / 5
638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲