علی جون
علی جون در گفت وگو با ۲ بازیگر قدیمی به بحث گذاشت

پشت پرده فراموش شدن بازیگران از روابط پنهان تا خرید نقش !

پشت پرده فراموش شدن بازیگران از روابط پنهان تا خرید نقش !

علی جون: در دنیای جذاب و فریبنده بازیگری، چه بسیار افرادی که به سرعت چون ستاره درخشیدند اما به مرور کم فروغ و حتی گاهی خاموش شدند!


حتما تا کنون از طرف تعدادی از هنرپیشه ها (اغلب قدیمی) شنیده اید که از فراموش شدنشان از سمت سازندگان شاکی اند و از نبود پیشنهاد مناسب برای کار گله می کنند. اغلب این چهره ها، روزگاری درخشان و پرکار بوده و حتی زمانی نه چندان دور برای انتخاب نقش از میان چندین پیشنهاد مختلف سرگردان می شدند ولی حالا برای پیشنهاد بازی در یک سریالِ به قول یکی از همین عزیزان «آب دوغ خیاری» هم خداراشکر کرده و سریعا پیشنهاد را قبول می کنند.
به طور قطع کهولت سن و فقدان طراحی نقش های مناسب برای این گروه سنی یکی از دلیلهای اصلیِ به حاشیه رانده شدن بازیگران محسوب می شود؛ اما در این میان، دلیلهای دیگری هم وجود دارد که این علت ها را برای شما از زبان دو بازیگر پیشکسوت نقل خواهیم کرد.
آنچه در ادامه می خوانید، اظهار نظرهای مجید مظفری و محمود جعفری، دو بازیگر پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون کشورمان درباره دلیلهای فراموش و کم کار شدن تعدادی از بازیگران است که در گفت وگوهایی مجزا با ایسنا عنوان شده است.

بازیگران قدیمی هالیوود از طرف دولت و سندیکا حمایت می شوند
مجید مظفری دلیلهای فراموش و به حاشیه رانده شدن تعدادی از بازیگران را مختلف می داند و می گوید: در اینجا تمام بازیگرانی که سنشان از یک حدی بالاتر می رود، فراموش می شوند؛ در صورتیکه هیچ جای دنیا اینطور نیست و هر هنرپیشه ای در تمام دنیا به یک جا و یک دفتری وابسته است که برایش کار جور می کنند؛ آنها سندیکا دارند، نمی گذارند بیکار باشند و فراموش شوند. الان یکسری از هنرپیشه های قدیمی هالیوود را گهگاه در فیلم ها می بینیم. این ها حمایت دولتی، سندیکایی و انجمنی می شوند اما در سینمای ایران اینطور نیست.
وی در همین زمینه سینمای هند را هم مثال زده و توضیح می دهد: یکی از خاصیت های سینمایی هند این است که به هیچ عنوان نمی توانید به آسانی واردش شوید. باید دوره ای را بگذرانید و وابسته به انجمنشان شوید. من اگر بروم هند بگویم می خواهم بازیگر شوم حتی نقش سیاهی لشکر هم به من نمی دهند چون نظام مشخصی دارند. یکی از هنرپیشه های معروف ما اوایل دهه شصت رفت هند اما به او نقشی ندادند؛ برای اینکه عضو سندیکا نبود. حتی رفت کارهای اکشن انجام دهد و کارگردانی کند اما باز هم نگذاشتند برای اینکه باید وارد سندکیا می شد ولی اینجا هر کسی از در خانه ای بیرون رود و فکر کرد می تواند بازیگر شود، یک هفته بعد جلوی دوربین می رود حالا یا با ارتباط یا با پول.
مجید مظفری در سریال «ایلدا»


منبع:

1400/06/25
14:47:38
5.0 / 5
670
تگهای خبر: تلویزیون , سریال , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون