علی جون
بانكی پور:

صداوسیما باید صدای مردم باشد

صداوسیما باید صدای مردم باشد

به گزارش علی جون یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه صداوسیما باید صدای مردم باشد، اظهار داشت: مردم باید احساس کنند صداوسیما صدای آن هاست و طرح مطالبات و دغدغه های خویش را از رسانه ملی بشنوند و شاهد باشند.


امیر حسین بانکی پور فرد در گفت و گو با ایسنا، در مورد بایدها و نبایدهایی که رسانه ملی برای جذب مخاطب بیشتر با آن روبروست، اظهار داشت: حالا یکی از نگرانی هایی که وجود دارد کاهش سرمایه اجتماعی می باشد، از همین رو معتقدیم رسانه ملی باید سرمایه اجتماعی خویش را افزایش دهد تا این مهم در افزایش سرمایه اجتماعی نظام هم اثرگذار باشد، حال به جهت اینکه این سرمایه اجتماعی افزایش پیدا کند، چندین مؤلفه مهم مطرح است.
وی ادامه داد: یکی از این مولفه این است که پیام های رسانه ملی باید دقیق، صحیح و صادقانه باشد، یعنی آنچه مردم در برنامه های صداوسیما می بینند همراه با صداقت باشد، البته گاهی صداقت وجود دارد ولی باورپذیر نیست، پس پیام ها باید بگونه ای باشد که هم صادق و هم باورپذیر باشد، هر پیام صادقانه ای باورپذیر نیست، آن وقت در شرایطی که سرمایه اجتماعی پایین است اگر پیام باورپذیر نباشد حتی اگر صادق هم باشد متهم به دروغگویی می شوند، از طرفی مردم باید احساس کنند صداوسیما، صدای آنها می باشد و طرح مطالبات و دغدغه های خویش را از رسانه ملی بشنوند و شاهد باشند.
نماینده مرم اصفهان اظهار داشت: صداوسیما می تواند با ساخت برنامه هایی با حضور نخبگان و با کمک مردم به راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات مردم برسد و راه کارها را در اختیار مسؤلان قرار دهد، گاهی صداوسیما می تواند ارتباط و نقطه اتصال مردم و مسؤلان نظام باشد یعنی مردم بتوانند به واسطه صداوسیما مطالبات خویش را به گوش رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان برسانند، این مهم می تواند به جلب احساس مشارکت اجتماعی بالا و افزایش سرمایه اجتماعی کمک نماید.
بانکی پور تصریح کرد: پیام های صداو سیما باید امیدآفرین باشد امیدهای باورپذیر نه امیدهای واهی. ایجاد نشاط هم دارای اهمیت است که می تواند به وسیله سریال ها، برنامه ها و فیلمها محق شود، متاسفانه میزان اندوه و ناراحتی در جامعه ما افزوده شده است، امروز در جامعه نیازمند نشاط می باشیم البته نه نشاط کاذب و نه لودگی و بلکه شادابی روحی در جامعه.
انتهای یپاممنبع:

1400/07/14
14:58:56
5.0 / 5
597
تگهای خبر: اثر , برنامه , رسانه , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون