علی جون
علی جون

روزنامه ها در اولین روز سال میلادی جدید چه گفتند؟

روزنامه ها در اولین روز سال میلادی جدید چه گفتند؟

شروع سال ۲۰۲۲ با آتش بازی و خاکستر شدن هزاران خانه در امریکا، نگرانی غرب برای روسیه و اوکراین و ایجاد تنش، خالی شدن قفسه ها در فروشگاه های لندن و به صدا درآمدن زنگ هراس در این کشور و سفارش هایی از جانب روانکاوان برای سلامت روان و مهربانی با یکدیگر، از سوژه های مهم روزنامه های امروز جهان هستند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح مهم ترین عناوین روزنامه های امروز، یکشنبه ۱۲ دیماه آورده است:
آتش بازی و آتش سوزی
یک قاب عینک با عدد ۲۰ و دیگری ۲۲، بر صورت خبر از آمدن سال ۲۰۲۲ می دهند، روزنامه های جهان با تصاویری از آتش بازی ها می خواهند بگویند سال ۲۰۲۲ آمد.
نیویورک تایمز، روزنامه آمریکا این گونه نوشته است: انبوه جمعیت به میدان تایم در نیویورک ریخت، نیویورک با شهردار تازه سیاهپوست جماعت را خوش آمد گفت، این اتفاق به هنگامی است که محدودیت ها، به جهت همه گیری ویروس کرونا، همچنان هستند و در عین حال سفارش ها و گاه لغو نمایش ها و آتش بازی ها هنوز اعمال می شوند. از طرفی، بخش های بزرگی از آمریکا، در وحشت ویرانی آتشسوزی کلرادو بود که در جریان آن، صدها خانه، خاکستر شد. یک هزار خانه.
همینطور عنوان درشت روزنامه های آمریکا، به نقل از یکی از فراریان در مقابل آتش گفته است که ما همه چیز را از دست دادیم!
واژه های یونانی برای سویه های کرونا، کم می آیند؟
روزنامه های فرانسه و با آنها لوفیگارو هم نوشته اند: آیا واژه های یونانی برای سویه های کرونا، کم می آیند؟ آلفا، بتا، دلتا و اومیکرون و جز این ها، این هراس اروپا، از خیزش سویه های کروناست. جدا از آن، در سال ۲۰۲۲ به نظر می رسد بوریس جانسون، باید از تخت نخست وزیری پایین بیاید و دیوید فراست، جرمی هانت یا شاید مایکل گوو در انتظار باشند.
در ادامه این گونه آمده که فرانسه قبل از انتخابات، در هراس از تظاهرات به جهت محدودیت های کرونا است. در این میان غرب، نگران روسیه و اوکراین، تنش ها را دامن می زند و تایوان هم چشم به چین دوخته است.
حمله نخست، بر صنعت غذا در انگلیس است. سال تازه و صدمه های ماندنی امید مکرون به انتخابات به سپر اتحادیه اروپا است که او را مراقبت کند.
زنگ ها به صدا درآمدند
در ادامه می خوانیم که روزنامه های انگلیس و گاردین این گونه نوشتند: زنگ هراس انگلیسی ها از خالی شدن قفسه فروشگاها در لندن به صدا در آمد، این اتفاق به جهت اعمال قوانین تازه، به جهت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. درواقع این اولین اثرهای برگزیت، خروج از اتحادیه است. از سویی دیگر، قوانین گریبانگیر هم سبب افزایش قیمت ها و کمبود کالاها می شوند، شاید قطع ورود گوشت از پارمای ایتالیا یا اسپانیا باشد و یا تکه پنیرهای نورماندی و زیتون های سیاه از یونان. این اولین بار تحمیلی قوانین برگزیت است. عکس شعارهای نوشته از سال ۲۰۱۶ بر بالای سر بوریس جانسون هم می گویند: بیائید نظارت مان را به دست بگیریم، باز حمله نخست صدمه های خروج از اتحادیه بر صنعت غذاست، حمله ای که صدمه های ماندگار به بار می آورد.
بخش حاشیه ها:
تقویت سلامت روان
روزنامه نیویورک تایمز هم درباره سلامت روان در سال ۲۰۲۲ نوشت: رویدادهای بسیاری برای شاد و سلامت ماندن در سال ۲۰۲۲ هست، سال ۲۰۲۱ با ضربه صدمه رسان احساسی به جهت کرونا، همراه بود و با واکسن کرونا، امیدی پدید آورد. همواره روانکاوان سفارش هایی برای سلامت روان دارند.
اما مهم ترین آنها می گوید: برای فعالیت هر روزتان «معنایی» پیدا کنید و هدف تان با آن و دست یابی به شادی را تعیین کنید. ساده ترین کارهایتان، حتی کارهای روزانه در آشپزخانه یا شستشو را با هدف دنبال کنید. یک دقیقه در روز «مراقبه» یا مدیتیشن داشته باشید و به غم هایتان کوتاه فکر کنید که بدانید واقعی اند و برترین آن اینکه، با دیگران مهربان باشید.

منبع:

1400/10/13
10:05:36
5.0 / 5
621
تگهای خبر: اثر , رادیو , فروشگاه , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
علی جون - سرگرمی و طنز