علی جون
با حضور دستگاه های امدادی و خدمات رسان؛

شروع طرح ترافیک زمستانی پلیس راه در جاده های خراسان رضوی

شروع طرح ترافیک زمستانی پلیس راه در جاده های خراسان رضوی

علی جون: مشهد ـ با حضور دستگاههای امدادی و خدمات رسان طرح ترافیک زمستانی پلیس راه در جاده های خراسان رضوی شروع و تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت.به گزارش علی جون به نقل از مهر، محمد کاظم تقوی بامداد چهارشنبه در مراسم شروع طرح ترافیک زمستانی در جاده های خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۸۰ تیم پلیس راه در طول شبانه روز در جاده های خراسان رضوی حضور دارند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: با توجه به این که امسال پایان سال شمسی مصادف با ماههای شعبان و رجب است پس سفرها منسجم تر خواهد بود و باید آمادگی کامل وجود داشته باشد.
وی افزود: با همدلی و همکاری دستگاه های خدمت رسان و دستگاه های نظامی و انتظامی ایمنی سفر و تسهیل تردد در جاده ها تامین می شود.
تقوی اضافه کرد: امسال آمار جانباختگان ناشی از تصادفات شهری در استان ۱۸ درصد و تعداد مصدومان ناشی از تصادف جاده ای ۱۲ درصد نسبت به زمان مشابه پارینه بالا رفته است.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: از شروع سال تا کنون آمار تردد در مبادی ورودی و حجم سفر در جاده های استان نسبت به زمان مشابه پارینه ۳۴ درصد افزایش دارد.
۱۳۷ سامانه ثبت تخلفات شبانه روزی در جاده های خراسان رضوی فعال است
در ادامه این مراسم جعفر شهامت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز اظهار داشت: ایمن سازی راه ها و جاده های استان مورد تاکید است و طرح های مصوب سفر استانی رییس جمهور در رابطه با بهسازی و ایمن سازی جاده ها در دست اجراست.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی بیان کرد: برای ایمن سازی و بهسازی جاده های خراسان رضوی باید ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شود و هم اکنون نیز سه هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده تا در ۲ سال آینده سطح ایمنی جاده ها ارتقا یابد.
وی اظهار داشت: ۵۳ دستگاه دوربین نظارتی و ۱۳۷ سامانه ثبت تخلفات جاده ای بصورت شبانه روزی در جاده های خراسان رضوی فعال است.
شهامت افزود: در طرح زمستانی پلیس راه، ۷۲ اکیپ راهدای و ۵۳۴ خودرو برف روبی در جاده های استان مستقر می شوند تا ایمنی سفرها و ترددهای زمستانی را افزایش دهیم.
باید از ظرفیت ویژه هم افزایی دستگاه های امدادی و خدمات رسان استفاده کرد
در ادامه همین طور محسن نجات، مدیر کل بحران خراسان رضوی نیز اظهار داشت: دستگاه های امدادی و بحران مدار همیشه آماده باش هستند و باید از ظرفیت ویژه هم افزایی دستگاه های امدادی و خدمت رسان استفاده نمود.
مدیر کل بحران خراسان رضوی بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه در عملیات زمستانه باید مورد تاکید باشد و با بهره گیری از همه ظرفیت های استان، خدمتگزار زوار و مجاوران بارگاه رضوی باشیم.
دستگاه های امدادی و خدمات رسان آمادگی کامل در زمستان داشته باشند
همچنین در این مراسم سرهنگ حسین میش مست، رییس پلیس راه خراسان رضوی اظهار داشت: طرح عملیات زمستانی از امروز به مدت سه ماه شروع شد و تیم های پلیس راه و دستگاه های امدادی و خدمات رسان در طول زمستان در جاده های استان و خصوصاً هفت گردنه تیوان، گوجگی، مزداوند، ابرش، خماری، البلاغ و بیدبرغمد ادامه دارد.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی اظهار داشت: نیروهای پلیس راه و تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسانی در جاده ها و این گردنه ها خدمت رسانی ویژه دارند.
وی بیان کرد: همه دستگاه های امدادی و خدمت رسان باید در زمستان آمادگی کامل داشته باشند تا با بارشها غافلگیر نشوند و انسداد جاده ای نداشته باشیم.
میش مست اظهار داشت: تسهیل تردد، خدمت رسانی مناسب در جاده ها هنگام بارندگی، فراهم کردن تمهیدات لازم برای افزایش سطح ایمنی جاده در زمستان و رسیدگی سریع به تصادفات از اهداف اجرای این طرح است.


منبع:

1401/09/24
14:13:47
5.0 / 5
472
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴