علی جون

داستان واقعی اهدای عضو نمایش رادیویی شد

داستان واقعی اهدای عضو نمایش رادیویی شد

پخش مجموعه رادیویی «جان آفرین» از دو شبكه رادیویی نمایش و سلامت، از روز شنبه (پانزدهم شهریورماه) شروع می شود.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «جان آفرین» بر مبنای داستان واقعی روزهای پایانی زندگی زهرا سادات جعفرپور توسط زینب آرمند نوشته شده است که در زایمان دوم، ریه اش آمبولی شده و کبد و قلبش از کار می افتد و به کما می رود و در نهایت اعضای بدنش اهدا می شود.
ژاله محمدعلی تهیه کننده این نمایش رادیویی درباره این نمایش اظهار داشت: این کار به خاطر فضاسازی خاطرهگونه ای که همراهان زهرا سادات جعفرپور دارند و داستان آن که به صورت مداوم به گذشته رفته و برمی گردد، فضای متفاوتی دارد.
او اضافه کرد: قرار بود «جان آفرین» مستند نمایشی – رادیویی باشد و همسر ایشان بعنوان راوی در کار حضور داشته باشند اما بعد شکل کار تغییر نمود و اکبر ملایی که نقش همسر خانم جعفرپور را در نمایش بازی می کرد روایت ها را خواند و در مقابل شیما جانقربان هم نقش مرحومه زهرا سادات جعفرپور را ایفا کرد.
این تهیه کننده در انتها اظهار داشت: فضاسازی این نمایش بین واقعیت و رویا بود و موسیقی آن هم در همین فضا انتخاب گردید. بعلاوه قلم زیبا و روان زینب آرمند به تأثیرگذاری این نمایش کمک بسیاری کرده است.
مجموعه «جانآفرین» به سفارش رادیو سلامت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از رادیو نمایش هم پخش میشود.
این مجموعه رادیویی به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مهرداد مهماندوست، افکتوری نرگس موسی پور، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی شیما جانقربان، اکبر ملایی، شمسی صادقی، رضا عمرانی، بهناز بستان دوست، نگین خواجه نصیر، مینو جبارزاده، محمد پورحسن، شیوا رفیعیان، مهرخ افضلی و محمد شریفی مقدم از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه ساعت ۱۶: ۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۱: ۳۰ به روی آنتن رادیو سلامت می رود. این نمایش ساعت ۱۶: ۴۵ هم از رادیو نمایش تکرار می شود.
منبع:

1399/06/15
23:05:48
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون