علی جون
علی دارابی اعلام كرد

برنامه ریزی شبكه های استانی برای 13 آبان

برنامه ریزی شبكه های استانی برای 13 آبان

به گزارش علی جون معاون صداوسیما با اشاره به شرایط موجود با شیوع كرونا، اظهار نمود: مراسم ۱۳ آبان سال جاری باید به صورت كاملا محدود و نمادین با حداقل جمعیت برگزار گردد و از فضاهای عمومی و باز برای این منظور بهره گرفت. در عین حال راه اندازی پویش های محلی، ملی و فراملی با تاكید بر عناوینی همچون موكب اربعین، نذر عشق، ما ملت امام حسینیم، برای اربعین، هر دانش آموز یك ملت و مانند اینها در دستور كار قرار دارد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، علی دارابی در جمع مسؤلان نهادهای فرهنگی و تبلیغی کشور و مدیران دفاتر شوراهای تبلیغات اسلامی سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در این نشست حضور داشتند با اشاره به شرایط موجود یعنی همه گیری ویروس کرونا که همه کشورها را درگیر خود کرده است، اظهار نمود: این بیماری همه شئون زندگی را متاثر و دگرگون کرده و سبک زندگی را تغییر داده است و در عین حال تکنولوژی های جدید ارتباطی هم در این بین اهمیت بیشتری یافته اند.
وی ادامه داد: آیین ها و مناسک مذهبی در سرتاسر جهان متاثر از شیوع ویروس کرونا، با محدودیت های زیادی رو به رو شده اند و بدین سان جهان پساکرونا با دنیای قبل از آن کاملا متفاوت خواهد بود.
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه در کشور ما زیرساخت های خوبی در حوزه سلامت وجود دارد اظهار داشت: از طرفی با مدیریت صحیح، همکاری مردمی و اقدامات مناسب و به جای خیرین و نیکوکاران، شاهد وحدت و همبستگی خوبی بودیم که سربلندی ملت ایران را به دنبال داشت، این موفقیت ها در شرایطی به دست آمده که ایران اسلامی زیر بار تحریم های ظالمانه قرار دارد.
وی افزود: با عنایت به این که مناسک مذهبی عموما مردم پایه و جمع محور هستند، محدودیت های ناشی از کرونا کاملا خودنمایی می کنند به صورتی که این مساله در ماه مبارک رمضان، شب های قدر و ماه محرم مشهود بود در عین حال تجلی عقلانیت و وفاداری به خرد جمعی و تصمیم های کارشناسی در ایران اسلامی و در رفتار مردم ایران به اوج خود رسید.
دارابی به شیوه های نوین برگزاری مراسم مذهبی و جمعی اشاره و تصریح کرد: با عنایت به محدودیت های موجود که کماکان خواهند بود، بهره گیری گسترده از صدا و سیما در استان ها و شبکه های سراسری و برون مرزی در اولویت قرار دارد همینطور باید از ظرفیت ویژه برنامه مدرسه تلویزیونی ایران هم در گرامیداشت و برگزاری مراسم مربوط به ۱۳ آبان حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.
معاون امور استان های صداوسیما اضافه کرد: فراخوانی برای دریافت تصاویر، دل نوشته و خاطرات مردمی درباره اتفاقات در رابطه با ۱۳ آبان در نظر گرفته شده همینطور پخش مستند، فیلم و برنامه های گفت وگومحور و میزگرد برای اقشار مختلف بخصوص نسل جوان در دستور کار قرار دارد.
او با اشاره به لزوم بهره گیری گسترده از ظرفیت فضای مجازی عنوان کرد: تبلیغات محیطی و شهری هم باید به خوبی مورد استفاده قرار گیرند همینطور لازم است از همه نهادهای دولتی و غیر دولتی نظیر شهرداری ها برای این اقدامات استفاده گردد.
دارابی نماز جمعه را یکی از تریبون ها و ظرفیت های خوب در جهت تبلیغات مربوط به مناسبت های مذهبی و ملی نظیر ۱۳ آبان دانست و خاطرنشان کرد: همینطور باید از رسانه ها برای پوشش گسترده آنچه در نماز جمعه بیان می شود بهره برد.
منبع:

1399/06/20
11:38:34
5.0 / 5
831
تگهای خبر: اثر , برنامه , تلویزیون , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون