علی جون
علی جون
آخرین دفاع زم:

با یك لغزش عاقبت آدم به باد می رود

با یك لغزش عاقبت آدم به باد می رود

علی جون: ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم به ریاست قاضی صلواتی اجرا شد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی عنوان کرد: در مورخ ۲۰ خرداد ۹۹ شروع ششمین جلسه محاکمه متهم پرونده، روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور مستشار وکیل مدافع و نماینده دادستان در اجرای ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی را اعلام می نمایم.
وی بعد از تفهیم مفاد مواد ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی کیفری از وکیل مدافع متهم زم خواست جهت تشریح دفاعیات در جایگاه قرار گیرد. وکیل مدافع زم ضمن قرارگیری در جایگاه اظهار داشت: ابتدا از ریاست محترم دادگاه و نماینده دادستان تشکر می کنم که در ۵ جلسه گذشته با آرامش اظهارات و دفاعیات موکل را گوش دادند و بنده به نوبه خود از محضر دادگاه تشکر می کنم.
ایشان سپس اظهار داشت: در کیفرخواست اتهامات زیادی مطرح شده که ناچارم موارد اتهامی را یک به یک قرائت کنم.
وکیل مدافع متهم زم در ادامه به تشریح عناوین اتهامی موکل خود پرداخت و ضمن قرائت موارد اتهامی مذکور اظهار داشت: این موارد کل اتهاماتی است که در کیفرخواست مقابل موکل و در چارچوب نشر اکاذیب بیان شده که می توانست جمعا بیان شود.
ایشان سپس با قرائت قسمتی از کیفرخواست بیان کرد: در اتهاماتی که به موکل وارد شده لازم بود ماده قانونی مورد استناد به آن در همانجا که بهتان ذکر می شد، بیان شود تا خلط مبحث نشود.
وکیل مدافع متهم زم اظهار داشت: پیش از دفاع در مورد اتهامات لازم به توضیح است که ما اعتقاد راسخ داریم قوانین جزایی و قانون آیین دادرسی کیفری جمهوری اسلامی ایران در مقابل با قوانین جزایی کشورهای مدعی حقوق بشر بسیار افضل تر و انسانی تر است و حقوق انسان ها به بهترین شکل رعایت شده است.
وی در ارتباط با بهتان توهین به مقدسات توسط موکل خود عنوان کرد: این بهتان مبتنی بر واقعیت نبوده و مورد تایید موکل نیز نیست.
وکیل مدافع متهم زم در ادامه درباب بهتان توهین به ماموران دولتی و تحریک مردم به اغتشاش گفت: موکل مسئولیت کار خودرا پذیرفته و اعلام داشته که تحت تاثیر جو رسانه های خارج از کشور بوده است.
وی افزود: موکل از این بابت نیز اظهار تاسف و ندامت نموده و از این مساله و آثار زیانباری که به نظام تحمیل شده بسیار پشیمان است.
وکیل مدافع متهم زم در مورد بهتان نشر اکاذیب با پشتیبانی از تجزیه طلبان دفاعیاتی انجام داد.
ایشان سپس در مورد موج آفرینی و پشتیبانی از کمپین های ضد امنیتی توسط موکل خود اظهار داشت: اشتباهاتی صورت گرفته اما موکل سوءنیتی نداشته است.
وکیل مدافع متهم زم در مورد نشر اکاذیب با ادعای پشتیبانی از محکومان امنیتی، خاندان منحوس پهلوی، فرق ضاله عنوان کرد: موکل اشتباهات فوق الذکر را صادقانه پذیراست و دفاعی وجود ندارد. موکل از باب نشر اکاذیب مورد قبول وی است و دفاعی ندارد و در مورد نشر اکاذیب هر چند موکل اشتباهاتی داشته اما هیچ سوءنیتی نداشته است.
دریابیگی اشاره کرد: در آخر ضمن تشکر از ریاست دادگاه، استدعا دارم حکمی عادلانه و منصفانه صادر شود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی با رأفت و عطوفت حکمی عادلانه درباب موکلم صادر بفرماید.
قاضی صلواتی از متهم زم خواست تا آخرین دفاعیات خودرا در جایگاه بیان کند.
متهم زم اظهار داشت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم مقابل امنیت داخلی و خارجی عنوان شده است. اما من قصدی درباب ارتکاب جرم مقابل امنیت داخلی و خارجی نداشتم.
متهم زم در ادامه عنوان کرد: اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می کنم.
زم عنوان کرد: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می رود.
وی اظهار داشت: از آقای نصیر پور دادیار پرونده که محترمانه برخورد کردند و قاضی صلواتی که سعه صدر نشان دادند سپاسگزاری می کنم و امیدوارم که حکم صادره حکمی باشد که مرا به سمت دیگری که مسیر درستی نیست پرتاب نکند.
متهم زم در ادام لایحه دفاعی خودرا تقدیم دادگاه کرد و قاضی صلواتی نیز ضمن اعلام ختم جلسه اظهار داشت: حکم دادگاه در مهلت قانونی صادر خواهد شد.
منبع:

1399/03/21
21:04:26
5.0 / 5
1590
تگهای خبر: رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز