علی جون

تصمیم داودنژاد برای ساخت متل قو و اكران مصائب شیرین 2

تصمیم داودنژاد برای ساخت متل قو و اكران مصائب شیرین 2

علی جون: علیرضا داودنژاد در روزگار كرونایی مشغول نگارش فیلمنامه «متل قو» است و اعلام نمود برای اكران «مصائب شیرین 2» تصمیم را به شركای فیلم واگذار كرده است.


این کارگردان سینما در گفت وگویی با ایسنا درباره سرنوشت اکران «مصائب شیرین ۲» و اینکه آیا تصمیم به اکران آنلاین آن دارد یا خیر؟ توضیح داد: تا وقتی سالن های سینما باز بودند که «مصائب شیرین ۲» فرصتی برای نمایش نیافت. در شرایط حاضر هم قبلا اعلام کردم تصمیم را به شرکای فیلم در فیلمیران و فارابی واگذار کرده ام.
وی اضافه کرد: بی شک اکران آنلاین اگر از جهت زیر ساخت اینترنتی و امنیت بازار و معرفی و تبلیغ فیلم ها درست عمل کند به مخاطبان فراوانی در سطح کشور دست پیدا خواهدنمود و شرایط برای تولید و توزیع نمایش فیلم های ایرانی دگرگون می شود.
داودنژاد اشاره کرد: عمده بازار سالن ما در واقع محدود به تهران و 10-12 شهرستان است، اما اکران آنلاین در سراسر کشور می تواند مخاطب داشته باشد. نمی دانم چرا تاکنون مدیریت دولتی و صنفی سینما برای سروسامان دادن به اکران آنلاین اقدام جدی و هماهنگ نکرده اند. ما هنوز حتی به لیست روشنی از فیلم های متقاضی و در حال نمایش دسترسی نداریم و آمار فروش فیلم ها نیز اطلاع رسانی شفاف نمی گردد.
وی در در ادامه درباره سریالی که قرار بود قبل تر برای شبکه نمایش خانگی بسازد، توضیح داد: بله چند بار صحبت شد و قرار بود سریالی برای نمایش خانگی بسازم که نشد. اما این دفعه سراغ موضوعی رفته ام که سی، چهل سال است با آن سروکار دارم و امکانات آن در دسترسم است. این دفعه تصمیم دارم در باره شهری که ده ها سال است به آن رفت و آمد دارم و از پارینه بخصوص در شرایط کرونا ساکن آن شده ام فیلم بسازم؛ شهری که با اهالی و کسبه آن اشنا و دوست هستم و فیلم های مختلفی را در آن ساخته ام و الان در صدد هستم سریالی را در آنجا کلید بزنم که دامنه آن تا چالوس و تنکابن و روستاهای کوهستانی دو هزار کشیده می شود. حتما متوجه شده اید که درباره سلمان شهر یا متل قو صحبت می کنم.
این کارگردان در ادامه آگاهی داد که در حال نگارش فیلمنامه «متل قو» است و افزود: سریال «متل قو» به سرگذشت نخستین شهر ساحلی توریستی ایران می پردازد که در قبل از انقلاب به دست «جمشید جوانشیر» بنیان گذاشته شد و همین طور از روزگاران امروزی آن حکایت می کند که هنوز مورد علاقه و توجه مردم است و در روزهای تعطیل از همه جای ایران و بخصوص تهران به سمت آن سرازیر می شوند و در دهه اخیر با تاسیس یک هتل پنج ستاره ساحلی و هجوم همه برندهای پرآوازه تحولات سریعی در معماری و ساخت و ساز و شیوه های زندگی و سلوک فردی و جمعی این شهر اتفاق افتاده است و الان می تواند فضا و زمینه مناسبی را برای تولید یک سریال مفصل و طولانی اجتماعی و خانوادگی فراهم آورد.
او در باره نوع داستان ها و حال هوای سریال اظهار داشت: فیلم های مصائب شیرین، هوو، تیغ زن، کلاس هنرپیشگی، مرهم، روغن مار و فِراری همچون فیلم هایی هستند که می توانند بعنوان نمونه های دور و نزدیکی از ماجراهای این سریال باشند.
داودنژاد تصریح کرد که حالا مشغول طراحی و نگارش فیلمنامه این سریال است و تلاش می کند تا پاییز آنرا برای تولید آماده کند. چنانکه از توضیحات او بر می آید وقایع سریال «متل قو» در حاشیه دریای خزر و جغرافیای چالوس، نمک آبرود، متل قو، نشتارود، عباس آباد، تنکابن و منطقه کوهستانی دو هزار می گذرد.
نقش های اصلی سریال «متل قو» توسط بازیگران حرفه ای و نام آشنا ایفا خواهد شد و سایر نقش ها را بازیگران آشنای فیلم های دیگر داودنژاد و بازیگران منطقه و نابازیگران محلی به عهده خواهند داشت.
منبع:

1399/03/24
14:21:19
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: اینترنت , برند , داستان , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون