علی جون
بررسی چالش های فرهنگی در مجلس

قادری: وزارت ارشاد در زمینه بیمه خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهد

قادری: وزارت ارشاد در زمینه بیمه خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهد

به گزارش علی جون نماینده مردم شیراز اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد در زمینه بیمه خبرنگاران سیاست مشخصی را مورد توجه قرار نداده، در حالیكه خبرنگاران پاسداران مرزهای شفافیت، اطلاع رسانی و پاسخگویی هستند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، اظهار داشت: انتظار داشتیم آقای وزیر شاخص هایی را عرضه می کردند تا وضعیت کنونی فرهنگی و هنری ما را نشان دهند؛ برای مثال نشان دهد در این عرصه در دولت یازدهم و دوازدهم در چه جایگاهی بوده ایم و به کجا رسیده ایم.
وی ادامه داد: در زمینه پشتیبانی از نهاد خانواده و تشویق به ازدواج که بحث روز جامعه و مورد تاکید مقام معظم رهبری است وزارت فرهنگ و ارشاد منفعلانه عمل کرده و سیاستی را از ناحیه این وزارتخانه شاهد نبودیم، این سوال مطرح است که در زمینه فضای مجازی که شاهد رشد سریع آن هستیم چه کسی باید قانون مطرح کند؟ چه کسی باید در این عرصه در امر قانونگذاری خلاءها را پر کند و اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد در این حوزه چه کرده است؟
نماینده مردم شیراز بیان نمود: پشتیبانی از کانون های فرهنگی مساجد در جامعه دینی و دولتی که اعتقاد دارد امری حائز اهمیت می باشد چرا در این عرصه از مساجد و کانون های مساجد حمایت نمی شود؟ مبحث دیگر مزیت نسبی ما در عرصه فیلم و سریال و کارهای فرهنگی هنری است، وزارت فرهنگ و ارشاد از این فرصت در جهت سیاستگذاری می تواند استفاده نماید، این امر می تواند درآمدزا باشد و با عنایت به جایگاه کشور ما در بین کشورهای اسلامی می تواند دارای اهمیت هم باشد اما در این حوزه کار خاصی انجام نشده است.
او در آخر افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه های سالم که به دنبال لودگی و لهو و لعب نیستند حمایت نکرده است. وزارت فرهنگ و ارشاد در زمینه بیمه خبرنگاران سیاست مشخصی را مورد توجه قرار نداده، در حالیکه خبرنگاران پاسداران مرزهای شفافیت، اطلاع رسانی و پاسخگویی هستند.1399/03/25
14:15:01
5.0 / 5
1460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴