علی جون
علی جون

بخش كرونا به چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند افزوده شد

بخش كرونا به چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند افزوده شد

به گزارش علی جون رئیس چهارمین جشنواره مستند تلویزیونی از اختصاص بخش ویژه برای تولید مستندهایی با مبحث كرونا در جشنواره سال جاری اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، سلیم غفوری ـ مدیر شبکه مستند و رئیس چهارمین دوره جشنواره تلویزیونی مستند ـ با بیان شروع به کار فراخوان این جشنواره اظهار داشت: فراخوان ارسال آثار به جشنواره از ۲۵ اردیبهشت شروع شده و تا ۱۰ تیر ادامه دارد و مستندسازان فرصت دارند تا این تاریخ آثار خویش را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
وی ادامه داد: با توجه شیوع کرونا، بی گمان هنرمندان و مستندسازان برای تولید آثار خود با مشکلاتی مواجهند و روند کار آنها با کندی و سختی هایی همراه می باشد که ما برای حمایت بیشتر، سال جاری میزان حق پخش آثاری که به بخش رقابتی جشنواره راه پیدا می کند به میزان ۵۰ درصد افزایش داده ایم.
رئیس چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند افزود: برای آثار کوتاه مبلغ یک و نیم میلیون تومان، آثار نیمه بلند به میزان ۳ میلیون تومان و آثار بلند به میزان ۵ میلیون تومان بعنوان حق پخش درنظر گرفته ایم.
رئیس چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند با بیان وجود یک بخش جدید در جشنواره سال جاری اظهار داشت: سال جاری یک بخش ویژه برای مستندهایی که با مبحث کرونا تولید شده است، در نظر گرفتیم و موضوعات آن حول محورهایی همچون کمک های مردمی، اقدامات جهادگونه ای که در کشور برای کمک به هموطنان صورت گرفت، تلاشهای نظام سلامت و کادر درمانی کشور، مجاهدت های مدافعان سلامت، کادر درمانی کشور و... خواهد بود و شامل بخش فیلم مستند، عکس مستند و مستندنگاری خواهد بود.
دبیر چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند تصریح کرد: به روال سال های گذشته جشنواره، مستندسازان آثار خویش را می توانند در سه بخش کوتاه، نیمه بلند و بلند به جشنواره ارسال نمایند. در مورد بخش عکس هم دو بخش تک عکس و مجموعه عکس خواهیم داشت و بخش مستندنگاری هم شامل آثار مکتوب خواهد بود.
وی ادامه داد: سال جاری برای اولین بار در جشنواره جوایز تخصصی در رشته هایی همچون تدوین، تصویربرداری، پژوهش، صدا و... در نظر گرفته شده که تقدیم مستندسازان می شود.انتخاب آثار مردمی در چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند
رئیس چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند خاطرنشان کرد: خصوصیت های دیگر جشنواره سال جاری، انتخاب مردمی و داوری آثار توسط هیات داوری است و بخش مردمی هم که از بخش های جذاب جشنواره است با پخش آثار در چارچوب جشنواره از شبکه مستند مورد قضاوت ببیندگان قرار می گیرد و مردم به آثار پخش شده رای خواهند داد.
وی افزود: انشالله از اواخر تیرماه پخش آثار از شبکه آغاز خواهد شد پس از اینکه آثار توسط هیات انتخاب، انتخاب می شود و پیشبینی می نماییم در چارچوب پنج برنامه تلویزیونی آثار پخش شود تا در پاییز اختتامیه جشنواره را برگزار نماییم.
سلیم غفوری با اشاره به برگزاری جشنواره تلویزیونی مستند به صورت غیرحضوری اظهار داشت: جشنواره تلویزیونی مستند از ابتدا به صورت غیرحضوری برگزار می شد که با عنایت به اتفاقات سال جاری و انتشار کرونا این مساله نقطه قوتی برای آن بشمار می رود. در مورد برگزاری حضوری یا غیرحضوری اختتامیه هم با عنایت به شرایط در زمان لازم تدبیراتی خواهیم داشت.
او همینطور درباره حمایت شبکه مستند از انجمن های صنفی مستندساز اظهار داشت: ما با هر دو انجمن صنفی تهیه کنندگان و مستندسازان در تعامل هستیم و خیلی از اعضای آنان کارهای تولیدی برای شبکه می سازند و این جشنواره فرصت خوبی برای مستندسازانی است که کمتر فرصت داشتند آثارشان به نمایش دربیاید.
غفوری درمورد وجود محدودیت زمانی برای انتخاب آثار در جشنواره تلویزیونی مستند اظهار داشت: آثاری که زمان تولیدشان از سال ۱۳۹۶ به بعد است در این جشنواره می توانند شرکت نمایند همینطور منعی برای پخش مستندهایی که قبلا در جشنواره های سینمایی و مستند حضور داشتند وجود ندارد.
همینطور در این مراسم از پوستر چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند با شعار «روایت حقیقت در قاب واقعیت» رونمایی گردید.1399/03/11
13:43:57
5.0 / 5
1781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز