علی جون
در پی شیوع كرونا در پشت صحنه فیلم ها و سریال ها

خانه سینما: مسوول هستیم

خانه سینما: مسوول هستیم

به گزارش علی جون هیات مدیره خانه سینما با عنایت به شرایط بحرانی كرونا در پروژه های فیلمسازی از تشكیل یك شورا برای مقابله با بیماری در بین عوامل فیلمسازی اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در بیانیه هیات مدیره خانه سینما، جامعه اصناف سینمایی کشور آمده است: « دامنه شیوع کرونا به صحنه های فیلمبرداری رسیده است. عوامل انسانی انواع تولیدات صنعت تصویر کشور شامل داستانی، مستند و انیمیشن در تولید آثار سینمایی، سریال، فیلم کوتاه و غیره در خطر هستند. جان تک تک نیروهای فیلمسازی به خصوص اعضای خانه سینما برای ما اهمیت دارد و در مقابل آنان مسئول هستیم. بنابراین بواسطه همین تعهد دستگاههای سیاستگذار، سرمایه گذار و تولید کننده انواع صنعت تصویر را در قبال کسانی که در حرفه های مختلف فیلمسازی فعال می باشند بخصوص اعضاء خانه سینما پاسخگو می دانیم.
هیات مدیره خانه سینما توجه به سفارش های ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در کلیه پروژه ها را برای حفظ جان تمامی عوامل انسانی الزامی دانسته و در همین راستا و بنا به وظیفه ذاتی خود که پشتیبانی از اعضای جامعه اصناف سینمایی کشور است، تشکیل شورایی از متخصصین و نمایندگان صنوف در زمینه های مختلف فیلمسازی را در دستور کار خود قرار داده است.
این شورا با بررسی شرایط و امکانات لازم و همراهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور اصول و تمهیدات شایسته را برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در بین عوامل فیلمسازی وضع خواهد نمود و خانه سینما مراکز و افراد ذیربط را موظف به اجرای آن و راهکار های تبیین شده می داند.
اساسا حفظ سلامتی اعضای خانه سینما همراه با عنایت به مشکلات حرفه ای و معیشتی آنان، با دقت و حساسیت لازم مورد نظر خواهد بود.»
ابتلای چند بازیگر به کرونا در یکی دو ماه اخیر حاشیه های زیادی را ایجاد کرد چون که بیشتر این بازیگرها مشغول کار در یک پروژه سینمایی، شبکه نمایش خانگی یا تلویزیونی بودند. محمدرضا گلزار و نوید محمدزاده دو بازیگر مطرحی بودند که بلافاصله در دو روز متوالی خبر مبتلا شدن آنها منتشر گردید. این دو چهره به ترتیب در سریال نمایش خانگی «گیسو» به کارگردانی منوچهر هادی و فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند مشغول بازی بودند.
اما بیشترین حاشیه که به اتفاقی دردناک هم منجر گردید، در ارتباط با خبر مبتلا شدن کریم اکبری مبارکه بود که به همراه لاله اسکندری در سریال جشن سربرون بازی می کرد و بر اثر همین بیماری دار فانی را وداع گفت. درگذشت این بازیگر قدیمی واکنش های متفاوتی را به همراه داشت و از ادامه ساخت فیلمها و سریال ها ابراز نگرانی شد. البته تهیه کننده های هر کدام از پروژه های در حال ساخت بر رعایت پروتکل ها تاکید داشتند ولی در عین حال خبرهای مختلفی هم از گوشه وکنار همان پروژه ها درباره شلوغی صحنه، حضور افراد غیرمرتبط و رعایت نشدن کامل پروتکل ها به گوش می رسید که سبب شد فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران خواهان تعطیلی این پروژه ها شود.
البته پس از آن وزیر بهداشت بر ساخت فیلم و سریال با رعایت پروتکل ها تصریح کرد و حالا با بحرانی تر شدن اوضاع، خانه سینما دست به کار شده است. لازم به یاداوری است که در ماه های اول اعلام رسمی انتشار کرونا در ایران، کارگروهی در همین رابطه در خانه سینما تشکیل شده بود که بعد از مدتی منحل شد.1399/08/28
13:49:31
5.0 / 5
549
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون