علی جون
علی جون
رئیس كانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی عنوان كرد؛

مذاكره با نوبخت برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

مذاكره با نوبخت برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی خواهان رفع سریع کاستی ها و بی مهری های اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی شد.


علی اصغر بیات در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هدف از اجرای هر طرح و اقدامی در حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران باید بالا بردن توان معیشتی متناسب با نرخ تورم باشد. متأسفانه این هدف در اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی محقق نشد. این جمعیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری تفاوت های اساسی با بازنشستگان سایر صندوق ها دارند که یکی از مهم ترین آنها وجود بیشتر از ۶۵ درصد حداقل بگیر است. وی تصریح کرد: تفاوت های فاحشی در نتایج اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری وجود دارد که عادلانه نیست. علل بسیار زیادی هم در این حوزه وجود دارد که همه از آن آگاه هستند و بارها هم گفته شده است. رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به پیگیری ها و مذاکرات گوناگونی که توسط کانون عالی در این حوزه انجام شد اظهار داشت: ما به شکل جدی این مورد را دنبال کرده ایم و در جلساتی که با مسؤلان دولت و نمایندگان مجلس داشتیم پیشرفت های خوبی داشته ایم. بیات ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد بند و تبصره ۲ لایحه بودجه اظهار داشت: بر مبنای اعلام حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، اعتبار پیشبینی شده در بند (و) تبصره (۲) لایحه بودجه از ۹۰ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و مقرر است ۹۰ هزار میلیارد تومان از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع مذکور که از راه واگذاری سهام شرکتهای دولتی به سازمان تأمین اجتماعی بابت مطالبات این سازمان (رد دیون) واگذار می شود، صرف تداوم و اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق و مستمری کارگران بازنشسته تأمین اجتماعی شود و ما امیدواریم این مصوبه با رأی مثبت نمایندگان در صحن علنی مجلس تصویب شود. وی از انجام مذاکرات و جلسه با نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم اطلاع داد و اضافه کرد: در جلسه روز گذشته قرار شد با تشکیل کمیته ای شامل مسؤلان سازمان برنامه و بودجه، کانون عالی و سازمان تأمین اجتماعی در مورد اتخاذ تمهیدات در ارتباط با نحوه تخصیص این اعتبار تصمیم گیری شود و انشاءالله در مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به میزان مد نظر و معادل همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق کشوری نزدیک شود.
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به مبحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور اشاره نمود و اضافه کرد: همینطور روز گذشته جلسه ای هم با سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد و با عنایت به مذاکراتی که داشتیم و مساعدت مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، قرار شد کار گروهی با هدف بازبینی در فرمول ها و رضایتمندی این گروه از بازنشستگان در آینده ای نزدیک تشکیل گردد.


منبع:

1399/11/06
14:45:33
0.0 / 5
760
تگهای خبر: برنامه , رضایتمندی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز