علی جون
علی جون

تمدید جشنواره كتاب خوان و رسانه

تمدید جشنواره كتاب خوان و رسانه

دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» از افزایش بازه زمانی آثار تولیدشده (ابتدای سال 1398 تا اول اسفند 1399) و تمدید مهلت شرکت در این جشنواره تا اول اسفندماه آگاهی داد.


به گزارش علی جون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی توکلیان، دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» اظهار داشت: دبیرخانه این رویداد فرهنگی به سبب درخواست خبرنگاران، روزنامه نگاران و اهالی رسانه، مهلت زمانی ارسال اثر به این دوره از جشنواره را برای علاقه مندانی که تا کنون امکان ارسال آثار خودرا نداشتند تا اول اسفندماه تمدید کرد. بر این اساس مهلت ارسال آثار به جشنواره که قبل تر تا ۲۲ بهمن بود، تمدید گردید و آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه بوسیله سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festivalpl.ir تا اول اسفندماه ۱۳۹۹ خواهد بود.
او همین طور درباره افزایش بازه زمانی آثار تولیدشده جهت شرکت در این جشنواره توضیح داد: باتوجه به درخواست اهالی رسانه درباب امکان ارسال آثار تولیدی قبل از زمان اعلام شده در فراخوان، تصمیم بر آن شد که آثار تولیدشده از شروع فروردین ۹۸ تا اول اسفند ۹۹ در این جشنواره مورد پذیرش و داوری قرار گیرد. بر این اساس باتوجه به بازگشایی کتابخانه ها به خصوص کتابخانه های مرکزی در بهمن ماه و خدمات چهل گانه ارائه شده در این کتابخانه ها، همین طور باتوجه به شرایط کرونائی که افتتاح ها را به تاخیر انداخته است، اصحاب رسانه تا ابتدای اسفندماه فرصت دارند ضمن تولید اثر در این جشنواره شرکت نمایند.
دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» تاکید کرد: محتواهای مورد داوری می بایست در محورهای فراخوان باشد و کاربران برای اطلاع از پذیرش یا عدم پذیرش آثار ارسالی خود، می توانند به پروفایل خود در سامانه ثبت نام جشنواره مراجعه کنند.
او اضافه کرد: تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی مانند: محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه» و «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» در پروسه داوری قرار گرفته و موضوعات غیرمرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.
توکلیان تصریح کرد: این جشنواره در شش بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و... )، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت وگو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می گردد و دارای دو بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی» و همین طور «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه کارهای فرهنگی و اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی» با ۱۱ موضوع محوری است.
دبیر اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» درباره بخش ویژه این جشنواره نیز اظهار داشت: آثار تولیدی رسانه های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش های ویژه رسانه ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی نیز در بخش ویژه این جشنواره قرار دارد.
او درباره جوایز برگزیدگان این جشنواره نیز اظهار داشت: جوایز درنظر گرفته شده برای اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. ضمن این که ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و سه جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.1399/11/09
12:29:07
0.0 / 5
765
تگهای خبر: آموزش , اثر , تلویزیون , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز