علی جون

حمله فدراسیون جودو به شبكه نسیم

حمله فدراسیون جودو به شبكه نسیم

به گزارش علی جون آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما از بازپخش برنامه خندوانه با حضور سرمربی سابق و متواری تیم ملی گلایه نمود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، برنامه خندوانه دوشنبه شب از شبکه نسیم در حالی با حضور سرمربی سابق تیم ملی جودو (به صورت بازپخش) به روی آنتن رفت که این مربی بنا به ادعای خود از کشور متواری گردیده و تابحال بارها ضد مقامات و سیاست های ایران بخصوص در حوزه ورزش ایران مصاحبه کرده است.
نکته قابل توجه اینجاست که این شخص مقرر است در 26 شهریور 1399 و در دادگاه حکمیت ورزش در سوییس حاضر شده و ضد ایران و فدراسیون جودو کشورش شهادت دهد تا بتواند همچنان این فدراسیون را از شرکت در رویدادهای بین المللی محروم نگه دارد.
رئیس فدراسیون جودو در واکنش به این اقدام صداو سیما در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت:
جناب آقای عبدالعلی علی عسگری
ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
با کمال تأسف اطلاع حاصل شد که در روز دوشنبه مورخ دوم تیر ماه 1399 شبکه نسیم مبادرت به بازپخش برنامه خندوانه سال قبل خود با حضور جودوکاران به همراه سرمربی سابق تیم ملی جودو ایران نموده است. همچنان که این مورد در رسانه ها مورد پوشش گسترده قرار گرفته، نامبرده بنا به ادعای خود از کشور متواری گردیده و مبادرت به مصاحبه های مختلف ضد مقامات و سیاست های کشور عزیزمان بخصوص در حوزه ورزش ایران نموده است. عناد و ستیزه ورزی وی با خانواده جودو، مسؤلان ورزش و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران فارغ از انگیزه های غرض ورزانه و منفعت طلبانه او تا جایی پیش رفته است که در 26 شهریور 1399 برای بیان اظهارات بی پایه و اساس خود در دادگاه بین المللی ورزش در سوییس حاضر خواهد شد تا ضد ایران و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران ادعاهای واهی خود را تکرار کند.

همانگونه که در ماده 15 قانون خط مشی کلی و اصول برنامه های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب 1361 تاکید شده است: «صدا و سیمای جمهوری اسلامی زبان گویای ملت و چشم و گوش حساس کشور است ازاین رو وظیفه دارد خواستها، نیازها و مشکلات مردم را به اطلاع مسئولین برساند.» همینطور بند (ه) ماده 19 این قانون اعلام می کند برنامه برای گروه های ضدانقلاب در صدا و سیما قابل پخش نیست. این در شرایطی است که دسیسه دشمنان این ملت به وسیله افرادی چون فرد یاد شده، به دنبال تاریک و تار نمودن چشم انداز روشن پیشرفت و توسعه کشور، نا امید ساختن جوانان شاخص و سخت کوش برای موفقیت در میدان های ورزشی بخصوص جودو کاران کشور و نادیده گرفتن حقوق و انتظارات مشروع مردم و قهرمانان ورزشی برای دسترسی به فرصت های برابر رشد و شکوفایی در کلیه زمینه ها همچون حضور مقتدرانه در رقابت های بین المللی ورزشی است.

فراموش نکنیم به باعث ماده 9 اساسنامه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب 1362 هدف اصلی سازمان بعنوان یک دانشگاه عمومی، شتاب بخشیدن به حرکت تکاملی انقلاب اسلامی در سرتاسر جهان می باشد و پخش برنامه ای در آن شبکه با محوریت فردی که امروز بعنوان یکی از مهره های معاند نظام و دستیار رژیم تبعیض و اشغال ضد مردم و ملت خود بپا خاسته است به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

منشأ این قصور فاحش از جانب مسؤلان آن شبکه، یا ناشی از اهمال و بی توجهی نسبت به محتوای برنامه های در حال پخش از آن شبکه است و یا ریشه در بی اعتنایی و کم اهمیت جلوه دادن این قبیل موضوعات و مسائل جاری کشور از جانب برخی مدیران دارد.
با توجه به مراتب فوق، از جنابعالی تقاضا دارد ضمن صدور دستورات مناسب جهت اتخاذ تدابیر لازم بمنظور عدم تکرار موارد مشابه، زمان مکفی در اختیار رئیس و مقامات این فدراسیون قرار داده شود تا نسبت به تبیین توطﺋه های دشمنان ضد ورزش کشور، به خصوص جودو، زمینه های شفاف سازی و اطلاع رسانی مطلوب تر برای افکار عمومی فراهم شود.1399/04/06
14:06:27
5.0 / 5
1348
تگهای خبر: برنامه , خانواده , رسانه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱