علی جون

مصاحبه های تلویزیونی كه هیچگاه فراموش نمی شوند

مصاحبه های تلویزیونی كه هیچگاه فراموش نمی شوند

به گزارش علی جون مصاحبه تلویزیونی مگان مارکل، عروس ملکه انگلیس و شاهزاره هری با اپرا وینفری بازخوردهای زیادی در فضای مجازی به همراه داشت اما او نخستین نفری نبود که در یک گفت وگوی تلویزیونی سکوتش را شکست و درباره حقایق زندگی و اطرافیانش سخن گفت.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، الجزیره در گزارشی نوشته است: گفت وگوی مگان مارکل و همسر شاهزاده اش با اپرا وینفری که از شبکه آمریکایی سی بی اس (CBS) پخش گردید، ۱۷ میلیون بیننده داشت.
مگان مارکل نخستین شخص از خانواده سلطنتی نیست که اسراری از مشهورترین خاندان سلطنتی دنیا را فاش می کند و نخستین شخصیت مشهوری نیست که گفت وگوی تلویزیونی اش در سرتاسر دنیا واکنش های بسیاری را به دنبال داشته است.
در ادامه چند گفت وگوی فراموش نشدنی تلویزیونی را مرور می کنیم:
وقتی می خواهیم بحث برانگیزترین گفت وگوهای تلویزیونی با افراد مشهور را مرور نماییم، مصاحبه پرنسس دایانا، عروس درگذشته ملکه انگلیس با مارتن بشیر در شبکه بی بی سی جزو نخستین مواردی است که خودنمایی می کند.
دایانا در این مصاحبه درباره زندگی اش با پرنس چارلز و رابطه داشتن همسرش با کامیلا، همسر فعلی او با صراحت صحبت کرده بود. وی همینطور اعتراف کرد که با جیمز هویت، فرمانده ارتش رابطه داشته است. دایانا در این گفت وگوی جنجالی تلویزیونی عنوان کرده بود که از بیماری پرخوری عصبی رنج می برده است. مصاحبه تاریخی دایانا صلاحیت پرنس چالرز ولیعهد انگلیس را زیر سوال برد.
یکی دیگر از مصاحبه های تلویزیونی با افراد سلطنتی که بحث برانگیز شد، مصاحبه شاهزاده اندرو، پسرملکه الیزابت دوم با امیلی متلیس، مجری شبکه بی بی سی بود.
در خلال این مصاحبه مبحث ارتباط شاهزاده انگلیس با قضیه رسوایی یک تاجر آمریکایی متهم به تجاوز عنوان شد. او تلاش داشت تا خویش را تبرئه کرده و درباره این اتهامات توضیح دهد اما این مصاحبه نتیجه عکس داشت و موجی از خشم و تمسخر را برای شاهزاده انگلیسی به همراه داشت؛ به صورتی که سال ها در انظار عمومی حاضر نمی شد.
اپرا وینفری، مجری معروف آمریکایی، معمولا پربیننده ترین و جنجالی ترین مصاحبه ها را به روی صحنه می برد. یکی از پربیننده ترین برنامه های وی که تابحال هم عنوان پربیننده ترین مصاحبه های تلویزیونی تاریخ را حفظ نموده است، مصاحبه او با مایکل جکسون، خواننده آمریکایی بود.
مایکل جکسون پس از ۱۴ سال و گذراندن دوره ای پراضطراب، نخستین مصاحبه اش را با اپرا وینفری انجام داد. این گفت وگوی تلویزیونی بیشتر از ۹۰ میلیون بیننده در سرتاسر جهان داشت و مخاطبان برنامه و طرفداران جکسون با دیدن این برنامه از دلیل تغییر ظاهر خواننده محبوب خود آگاه شدند.
خواننده آفریقایی تبار دلیل تغییر ناگهانی رنگ پوستش را مبتلا شدن به بیماری برص یا ویتیلیگو (لک و پیس) عنوان کرده و این ادعا که او عمل هایی را برای تغییر رنگ پوستش انجام داده تا به مردی سفیدپوست تبدیل گردد را کاملا رد کرد و نادرست خواند.
مونیکا لوینسکی هم زنی بود که در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره رابطه ی نامشروعش با بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا صحبت کرد. مونیکا لوینسکی در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون در کاخ سفید بعنوان کارآموز حضور داشت. پس از این رسوایی رئیس جمهور آمریکا اظهار نمود که این ادعا کذب است اما او نهایتا در سال ۱۹۹۸ ناچار به عذرخواهی شد.
لوینسکی در سال ۱۹۹۹ بعد از آنکه از سمت رسانه ها مورد افترا قرار گرفت سکوتش را شکست و در مصاحبه ای تلویزیونی با باربارا والترز که از شبکه ABC پخش گردید، درباره رابطه اش با کلینتون صحبت و از خود دفاع کرد.
از دیگر گفت وگوهای تلویزیونی پرحاشیه، به رئیس جمهور سابق آمریکا برمی گردد. تصمیم دونالد ترامپ جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دور از ذهن نبود؛ چونکه او سال ها به این مورد فکر می کرد و در سال ۱۹۸۸ طی مصاحبه ای که با اپرا انجام داد، عنوان نمود که آرزو دارد رئیس جمهور آمریکا شود و یقین دارد که در این راه شکست نخواهد خورد.
منبع:

1400/01/07
15:30:49
5.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱