علی جون
ربیعی:

سیاستگذاری در زمینه پروتكل های اعزام خبرنگاران به مأموریت باید پیگیری شود

سیاستگذاری در زمینه پروتكل های اعزام خبرنگاران به مأموریت باید پیگیری شود

سخنگوی دولت اظهار داشت: تجدید نظر و سیاستگذاری در زمینه پروتکل های اعزام خبرنگاران به مأموریت باید با جدیت مورد پیگیری نهادهای صنفی قرار بگیرد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، علی ربیعی سخنگوی دولت عصر سه شنبه در مراسم بزرگداشت زنده یاد مهشاد کریمی خبرنگار محیط زیست ایسنا که در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در استان آذربایجان غربی جان باخت، با اشاره به اینکه «هیچ وقت حضوری این گونه تلخ در جمع بچه های ایسنا را انتظار نداشتم»، اظهار نمود: مطمئنم این حادثه تلخ باید پیام آور در چند حوزه شود و اساسا تجدید نظر و سیاستگذاری در زمینه پروتکل های اعزام خبرنگاران به مأموریت باید با جدیت مورد پیگیری نهادهای صنفی قرار بگیرد.
وی ضمن اشاره به سختی فعالیت خبرنگاران اظهار داشت: اهالی رسانه همواره شرایط و سختی کار دارند؛ امروز مهشاد و ریحانه جانشان را دادند اما بچه های رسانه ای مدتهاست با همه سختی ها از روح و روانشان مایه می گذارند.

سخنگوی دولت همینطور به ۱۷ هزار تلفات جاده ای در سال ۹۸ اشاره و تصریح کرد امروز نیازمند آموزش و فرهنگ سازی و نظارت بیشتر و نوسازی وسایل نقلیه هستیم و خون این دو عزیز باید باعث سیاستگذاری های مطلوب جاده ای شود. باید تا روز آخری که در مسند کار هستیم دنبال مهیا کردن شرایطی باشیم تا شاهد از دست دادن های کمتری باشیم.
ربیعی با اشاره به اینکه «می دانم پدر و مادر مهشاد کریمی سختی های بسیاری را تحمل می کنند»، اظهار نمود: با مرگ انسان ها، فقط یک تن زیر خاک نمی رود بلکه خیلی از خاطرات هستند که زیر خاک می روند. امروز جمع شده ایم تا به خانواده از دست رفتگان تسلیت بگوییم.
وی خاطرنشان کرد: با داغداران سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران ابراز همدردی و ادای احترام می نماییم و برای هر نقصان متصوری عذرخواهی و پوزش می طلبیم.
سخنگوی دولت در انتها اظهار داشت: مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی به منظور زندگی و زیست بهتر مردم می نوشتند؛ آنها برای گلها و حیوانات و هر چه که بوی زندگی می داد، می نوشتند و اساسا اثر وجودی شان بر زندگی همه ما باقیست و روح آن عزیزان با فاطمه زهرا (س) محشور است.1400/04/09
09:30:39
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آموزش , اثر , خانواده , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲