علی جون
علی جون
نعیمه نظام دوست ـ بازیگر:

تلویزیون به سریال های مدیری و عطاران نیاز دارد

تلویزیون به سریال های مدیری و عطاران نیاز دارد

علی جون: نعیمه نظام دوست با اعتقاد بر این که مخاطبان این روزها بیشتر نیاز به تماشای کارهای مفرح و طنز دارند، اظهار داشت: تلویزیون مثل گذشته نیازمند آثار هنرمندانی همچون مهران مدیری و رضا عطاران است. آثار این هنرمندان واقعا حس خوبی برای مخاطب ایجاد می کرد. الان هم ضروری است مخاطبان باردیگر چنین حسی را نسبت به آثار تلویزیون داشته باشند.


نعیمه نظام دوست که بیشتر بعنوان بازیگر طنز شناخته می شود، این روزها در مجموعه نمایشی «کلبه عموپورنگ» در زمینه کودک و همین طور سریال طنز «زن زنگی مرد زندگی» به ایفای نقش می پردازد.
مدتهاست کار کردن برایمان با ترس و توهم کرونا همراه است
این بازیگر تلویزیون و سینما در گفت وگویی با ایسنا درباره ی دشواری های کار در وضعیت کرونا اظهار نمود: مدتهاست کارکردن برای ما هر روز با اضطراب و ترس، توهم کرونا و ابتلاء به آن همراه بوده است، نکند مبتلا شویم، نکند ناقل باشیم و.... زمانی که جلوی دوربین هستیم چون ماسک نمی زنیم، شرایط، کمی برای ما دشوارتر است؛ البته عوامل پشت صحنه رعایت می کنند اما از آنجائیکه به هر حال باید کار می کردیم خصوصاً کار کودک چونکه از ما خواسته بودند که صد درصد کار «کلبه ی عمو پورنگ» را کار نماییم، این اضطراب همیشه همراه ما بوده است.
«کلبه عموپورنگ» تداعی کننده «شهر قصه» است
وی افزود: ما در اوج کرونا کار کردیم و همچنان سر کار هستیم. سال قبل که سرکار «بچه محل» بودم و امسال هم سر کار «زن زندگی مرد زندگی» و «کلبه عمو پورنگ» هستم. این روزها «کلبه عمو پورنگ» همچنان ایجاد می شود. مدتی دور بودم و تازه به این گروه پیوستم. این مجموعه دقیقا تداعی کننده «شهر قصه» است برای کسانی که از قدیم با آن آشنا هستند. برای بچه ها هم جذابیت زیادی دارد و البته یکی از اهداف ساخت این مجموعه جدا از مفرح بودن کار، این بود که بچه ها با حیوانات مهربان تر باشند و حیوانات را دوست داشته باشند.
نظام دوست که چندسالی است در زمینه کودک با داریوش فرضیایی کار می کند، درباره ی این همکاری اظهار داشت: گروه عمو پورنگ هم اکنون یک برند در تلویزیون محسوب می شوند و این گروه سال هاست دراین زمینه کودک کار می کنند. من هم هفت سالی است که به این گروه پیوستم. کار کودک دنیای شیرینی دارد، من که ژانر کاری ام چیز دیگری بود به این حوزه آمدم و عاشق کار کودک شدم.
وی درباره این که ساخت «کلبه عموپورنگ» تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ توضیح داد: ساخت این مجموعه تا آبان ماه ادامه دارد و ما همچنان مشغولیم. سال قبل نیز همین طور بود، در اوج کرونا مشغول کار «بچه محل» بودیم به جهت اینکه بچه ها را شاد نماییم. اینطور بگویم که واقعا با جانمان بازی کردیم.عروس بدجنس خانواده
نظام دوست درباره ی مجموعه ی «زن زندگی، مرد زندگی» که در موقعیت طنز تولید شده است، اظهار نمود: این سریال بیشتر به موضوع خانواده می پردازد و گاهی موقعیت های ظریف طنز در آن وجود دارد. کار کمدیِ آن، روی دوش چندنفر از بازیگران کمدی است اما در کل فضای دوست داشتنی دارد. من در این سریال نقش عروس بدجنس را بازی می کنم؛ البته نقشی که منفور نیست و دوست داشتنی است. فکر می کنم مخاطبان در این شرایط کرونا و فضای دشوار مجموعه را ببینند، به آن علاقمند می شوند.
مخاطبان با آثار مدیری و عطاران حس خوبی داشتند
این بازیگر با اعتقاد بر این که مخاطبان بیشتر نیاز به تولید کارهای مفرح و طنز دارد، اظهار داشت: تلویزیون مثل گذشته دور نیازمند آثار هنرمندانی چون آقای مدیری و آقای عطاران است. آثار این هنرمندان واقعا حس خوبی برای مخاطب ایجاد می کرد. الان هم لازم است مخاطبان باردیگر چنین حسی را نسبت به آثار تلویزیونی داشته باشند و شاهد دنیای خوبی باشند.از «نوروز ۷۳» تا «ساعت خوش» و...
نظام دوست که خود علاقه ی زیادی به حوزه طنز دارد، درباره ی شروع فعالیتش در بازیگری اظهار داشت: من علاقه ی بسیار زیادی به حوزه طنز دارم، اما شروع فعالیتم از تئاتر بود. از سال ۷۰ با مجموعه های تلویزیونی وارد عرصه طنز شدم. نخستین کارم هم با عنوان «نوروز ۷۳ » مجموعه ای از آقای حسین فردرو بود. سال ۷۳ به گروه «ساعت خوش» آقای مدیری پیوستم و همچنین با کار کمدی پیش رفتم. البته در میانه راه کارهای جدی هم کار کردم اما به سبب این که مخاطبان، من را با کارهای طنز دوست داشتند، ناخودآگاه بیشتر در این عرصه کار کردم. یا اگر فضا جدی بود نقش هایی به من واگذار می شد که رگه هایی از طنز و کمدی داشت.
او درباره ی همکاری با رضا عطاران نیز اظهار داشت: من در ساعت خوش، دریایی ها و سینمایی توفیق الزامی و هزارپا با ایشان همبازی بودم و جایشان به نظرم در تلویزیون خیلی خالی است. آقای عطاران و همچنین آقای مدیری آثاری که در تلویزیون ساختند، جزو پربیننده ترین مجموعه ها بود.
خنداندن مخاطب سخت شده است
نظام دوست اظهار نمود: البته مخاطب امروز با چند سال پیش فرق کرده است و شاید به آثار طنزی که سال ها پیش می خندید، حالا نخندد. الان خنداندن مخاطب سخت شده است. آن موقع دغدغه ها کمتر بود. نگاهمان، نگاه دیگری بود. دو شبکه بیشتر نداشتیم و اگر قرار بود یک کمدی پخش شود، معلوم بود که مورد استقبال قرار می گرفت. سر «ساعت خوش» پنج شنبه ها خیابان ها خلوت می شد و می دیدم که عوامل و بازیگران این مجموعه چقدر مورد استقبال مردم قرار می گرفتند و همه راضی بودند. الان بچه ها به سبب وجود فضای مجازی همه فیلم های دنیا را می بینند و تشخیص می دهند. سلیقه شان عوض شده، در نتیجه با هر چیزی نمی خندند. بر همان اساس هم کمدی ها تغییر کردند. شاید شما الان پرفروش ترین فیلم کمدی تاریخ را بطورمثال ۲۰ سال دیگر ببینید شاید دیگر نخندید و تعجب هم کنید که چطور پرفروش ترین فیلم شده است.
نعیمه نظام دوست در آخر اظهار داشت که برای کار طنز پیشنهادهایی به او شده است اما همچنان به قطعیت نرسیده است.
منبع:

1400/06/07
14:04:02
5.0 / 5
568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
علی جون - سرگرمی و طنز