علی جون
علی جون

باج نیوزها از نگاه مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

باج نیوزها از نگاه مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

به گزارش علی جون ایمان شمسایی، مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی نسبت به پست اخیر باشگاه روزنامه نگاران، واکنش نشان داد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، ایمان شمسایی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در واکنش به پست اخیر باشگاه روزنامه نگاران، در صفحه شخصی اش این گونه نوشت:
"رسانه ها و خبرنگاران دنبال شفافیت در جامعه اند. ناظر بر عملکرد مسؤلان و به اصطلاح معروف «سوت زن» و پیگیر دغدغه های مردم، پس حتما چنین افرادی ابتدا اصلاح را از خود شروع می کنند و اگر فساد یا کوتاهی در عملکردشان ببینند آنرا فریاد می زنند.
«باج نیوزها» که به درستی از جانب کانال تلگرامی باشگاه روزنامه نگاران ایران به آن اشاره و مورد توجه قرار گرفته از عیب های صنف ما به جهت سوء عملکرد کسانی است که خویش را خبرنگار و رسانه دار جا زده اند. باج نیوز یعنی نامم رسانه است اما از فلان دستگاه یا فرد طلب پول و امکانات می کنم و اگر در اختیارم قرار نگیرد اصطلاحا افشاگری می کنم با چاشنی دروغ و تهمت!
معاونت مطبوعاتی در دوره جدید همچون گذشته این مسأله را پیگیری می کند و آنرا یک لزوم می داند اما در این بین چند ملاحظه وجود دارد:
نخست این که شیوه نامه و ساز و کار منضبطی برای شناخت باج نیوزها وجود ندارد و همچون طرح دعوی در دادسرا و دادگاه از جانب شاکی، اینجا هم موارد باید در اختیار هیات نظارت بر مطبوعات قرار گیرد، پس ابتدا خود افراد به اصطلاح صدمه دیده باید با عرضه مستندات مربوطه در این خصوص اقدام نمایند.
دیگر آنکه شایسته است رسانه ها در این راه، یاری گر معاونت مطبوعاتی و مراجع قانونی دیگری چون هیات نظارت بر مطبوعات، دادسرای فرهنگ و رسانه و دادگاه مطبوعات باشند و موارد را گوشزد کنند. این گونه مردم هم بیشتر به این یقین می رسند که رسانه ها در اعلام کوتاهی و جرم با هیچکس تعارف ندارند."
1400/09/19
13:55:02
5.0 / 5
754
تگهای خبر: دستگاه , رسانه , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز