علی جون
علی جون
نگاهی به روزنامه های امروز جهان

فجایعی که در عکس واشنگتن تایمز نمایان شد

فجایعی که در عکس واشنگتن تایمز نمایان شد

به گزارش علی جون، نگاه به تایوان و حواشی، نماد آلمان و رهبری اروپا، افغانستان و فجایعی که در یک عکس نمایان شد و پیدا کردن آنزیمی ضد سرطان در سلول های بدن انسان از عناوین نخست روزنامه های امروز جهان هستند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، مهم ترین عناوین خبری روزنامه های امروز جهان را به روایت آلبرت کوچویی در زیر بخوانید:
جنگ شاید
تیتر یک «شین هوا»، نگاه به تایوان دارد. آمریکا و چین با کم ترین توافق. البته جز مبحث تایوان که توافقی در آن نیست که بن بستی در راه آن هاست. جزیره ای خودمختار، که چین آنرا خاک خود می داند و آمریکا بگونه ای مخاطره آمیز، از دموکراسی در تایوان، پشتیبانی می کند. جنگ میان آن دو به نظر به این زودی ها رخ نمی دهد. اما شش دهه است که صلح شکننده ای، روابط آنها را رقم می زند. بحران را سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، دامن زد.


عقاب برمی خیزد
طرحی است از اکونومیست عقاب، نماد آلمان، که تخم مرغ را شکسته و می خواهد از آن بیرون بزند.
نشریه انگلیسی می نویسد: آلمان، برمی خیزد. سیاست های ایمنی و البته انرژی سوخت می تواند آلمان را یاری کند تا رهبری اروپا را به دست بگیرد. جنگ اوکراین سبب شد تا آلمان، که بهترین شریک اروپایی روسیه بود، به بدترین دشمن آن، تبدیل گردد.
جنگ در اوکراین، شاید سبب شود، تا آلمان، قدرتمندتر، جسورتر و مصمم تر به رهبری یک اروپایی متحد، گام بر دارد. کابوسی که شاید برای روسیه، پرخطر باشد. آلمانی با اعتماد نفس بیشتر که احتیاج به این انگیزه داشت.
طرح اکونومیست

1401/05/26
10:15:50
5.0 / 5
465
تگهای خبر: ایمنی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز