علی جون
علی جون
طراح گریم سریال راز ناتمام :

گریم بازیگر نقش آیت الله رفسنجانی از همه مشکل تر بود

گریم بازیگر نقش آیت الله رفسنجانی از همه مشکل تر بود

علی جون: طراح گریم سریال «راز ناتمام» با اعلان اینکه شباهت بازیگر به شخصیت تاریخی مورد نظر در اجرائی شدن بهتر گریم اهمیت بسیاری دارد، گریم بازیگر نقش آیت الله رفسنجانی را دشوارترین در سریال «راز ناتمام» دانست.


سریال «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه کنندگی امین امانی و نویسندگی سید جلال الدین دری کاری از معاونت امور استان های سازمان صداوسیماست که هرشب از شبکه یک سیما ساعت ۲۲ به روی آنتن می رود.
در این مجموعه فرهاد جم نقش شهید باهنر، رامین راستاد در نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی، سید جواد هاشمی در نقش شهید رجایی، علیرضا مهران در نقش آیت الله خامنه ای و مسعود رحیم پور در نقش شهید بهشتی بازی دارند.
محسن دارسنج ـ طراح گریم سریال «راز ناتمام» ـ درباره ی بزرگترین چالشی که در فرآیند طراحی گریم شخصیت های سریال «راز نا تمام» با آن مواجه بوده است، به ایسنا اظهار داشت: بحث انتخاب بازیگر برای این شخصیت ها بزرگترین چالش است. شخص مورد نظر باید هم بازیگر باشد و هم شباهت جزیی به شخصیتی که می خواهد نقشش را ایفا کند داشته باشد تا ما بتوانیم روی چهره او کار نماییم و در نهایت کاراکتری ارائه دهیم که بیننده بتواند آن بازیگر را در نقش شخصیت تاریخی قبول کند.
او با اعلان اینکه تعداد شخصیت هایی که برای سریال «راز ناتمام» گریم شدند زیاد بودند، سخت ترین گریم را مربوط به شخصیت آیت الله رفسنجانی با بازی رامین راستاد و راحت ترین گریم را مربوط به شخصیت شهید باهنر با بازی فرهاد جم عنوان نمود.
دارسنج درباره ی این که قبل از این هم تجربه گریم شخصیت های تاریخ معاصر را داشته است یا نه؟ اظهار داشت: در فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» شخصیت شهید بهشتی را شبیه سازی کردیم و در فیلم «لباس شخصی» که آن هم برای همان مقطع تاریخی بود، باز هم شخصیت هایی داشت که باید شبیه سازی می شدند اما بیشترین تعداد شخصیت تاریخ معاصر را در همین سریال «راز ناتمام» داشتیم.
او به این پرسش که با توجه به این که تعدادی از شخصیت های سریال «راز ناتمام» از بزرگان نظام و انقلاب هستند، آیا طی فرآیند ی گریم این شخصیت ها، نهاد یا سازمانی قصد نظارت یا مداخله در کار آنها را داشته است؟ پاسخ منفی داد و اظهار داشت: هیچکس دخالت نمی کرد. ما خودمان هرطور صلاح می دانستیم عمل می کردیم. ولی اهتمام می کردیم اتفاقی بیفتد که خدایی ناکرده به کسی برنخورد. تا جای ممکن کاری کردیم که همه و خصوصا خانواده های آن شهدا یا بزرگان مملکت هم دوست داشته باشند.
رامین راستاد و فرهادجم در نقش آیت الله رفسنجانی و شهید باهنر


منبع:

1401/06/04
11:23:27
5.0 / 5
566
تگهای خبر: بازی , خانواده , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز