علی جون
علی جون

نامه برخی از اعضای تحریریه شهروند به انجمن صنفی روزنامه نگاران

نامه برخی از اعضای تحریریه شهروند به انجمن صنفی روزنامه نگاران

به گزارش علی جون ۳۳ عضو از تحریریه روزنامه «شهروند» در نامه ای به رئیس و هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران خواهان واكنش به تعطیلی كاغذی این روزنامه شدند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در نامه سرگشاده اعضای تحریریه روزنامه «شهروند» که مقرر است بزودی چاپ کاغذی آن متوقف شود و حیات آن صرفاً در دنیای مجازی ادامه پیدا کند، ضمن مرور فعالیتهای این روزنامه و تغییرات محتوایی و ساختاری که تجربه کرده، به اهمیت ادامه حیات این روزنامه اجتماعی پرداخته شده است.
در بخشی از این نامه آمده است که «ما، اعضای تحریریه روزنامه شهروند، هر چه در توان داشتیم به کار بستیم تا «شهروند» را، در مقام رسانه ای که در اندیشه رفع فقر و نابرابری است، زنده نگه داریم. اما برآیند تمامی اتفاقات و اظهارنظرهای مسئولان هلال احمر به ما نشان داد که اراده ای بر حفظ این «رسانه» از جانب آنان وجود ندارد.»
در بخش پایانی این نامه هم عنوان شده است که «مرگ یک رسانه فقط به بیکاریِ روزنامه نگاران نخواهد انجامید. حذف صدای یک رسانه، آثار عمیقی بر جامعه و قدرت گرفتن رسانه های غیررسمی خواهد داشت که این را کارشناسان بارها اخطار داده اند.»
امضاکنندگان این نامه از انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران درخواست کرده اند که در مقابل این اقدام واکنش جدی نشان داده و برای حفظ این نهاد رسانه ای از توانشان بهره بگیرند.1399/05/14
14:15:07
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: رسانه , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز