علی جون
وزیر كار خبر داد؛

نوسازی ۵ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در تهران

نوسازی ۵ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در تهران

به گزارش علی جون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نوسازی ۵ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در شهر تهران به دنبال اجرای تفاهمنامه منعقد شده با شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی در حاشیه آئین امضای تفاهمنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری تهران که امروز، چهارشنبه دوم آذرماه با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و مهدی مسکنی، معاون امور تعاون، در محل این وزارت خانه برگزار شد از تشکیل ۳۵۴ تعاونی مسکن محلات در شهر تهران اطلاع داد.

وی با اشاره به اینکه میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری تهران وجوه مشترکی بسیار وجود دارد، اظهار نمود: در آینده نزدیک این همکاری ها در حوزه اجتماعی و اقتصادی توسعه می یابد.

مرتضوی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را «وزارت مردم» و شهرداری تهران را «خانه مردم» عنوان نمود و اضافه کرد: وظیفه اصلی مدیران انقلابی خدمت بی منت برای مردم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت توسعه مشارکت های مردمی تعاون محور تاکید کرد و اجرای این تفاهمنامه را گامی بلند برای افزایش سرمایه های اجتماعی و توسعه مشارکت های مردمی در کشور دانست.

وی از صنعت ساختمان بعنوان یکی از موتورهای محرک اقتصادی کشور یاد کرد و اضافه کرد: وزارت تعاون در راه تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور درحال حرکت است.

مرتضوی بیان نمود: با همکاری بانک توسعه تعاون و بانک شهر به ازای هر واحد مسکونی ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت و با آورده متقاضیان تلفیق می شود نوسازی ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در تهران مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این آئین اظهار داشت: هدف اصلی اجرای این تفاهمنامه مشارکت و هم افزایی در تولید، عرضه مسکن و نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران به مساحت ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار با مشارکت تعاونی های مسکن محلات است. وی با اشاره به اینکه اساس نامه تعاونی های مسکن محلات تدوین و نهایی شده است، اضافه کرد: به اعضای تعاونی های مسکن محلات تسهیلات ارزانقیمت اعطا می شود. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه مشارکت های مردمی تعاون محور در محلات شهر تهران را یکی از اهداف اجتماعی این تفاهمنامه دانست. مسکنی، بهبود بهره وری زمین از راه تجمیع پلاک های فرسوده و تأمین مسکن با کیفیت در شهر تهران را از دیگر اهداف اجرای این تفاهمنامه عنوان نمود و اظهار داشت: سازمان نوسازی شهر تهران و دفتر تعاونی های توزیعی، کمیته مشترک اجرای این تفاهمنامه را می سازند. وی تصریح کرد: تشکیل تعاونی های مسکن محلات و معرفی تعاونی های عمرانی و انبوه ساز جهت مشارکت در طرح های احیای بافت های فرسوده برعهده معاونت امور تعاون است.

1401/09/04
13:32:17
5.0 / 5
423
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳