علی جون
علی جون

روزنامه ها فردای برد فوتبال ایران چه تیتر زدند؟

روزنامه ها فردای برد فوتبال ایران چه تیتر زدند؟

علی جون: شنبه ـ پنجم آذرماه ـ ایران دومین بازی خود مقابل ولز در جام جهانی 2022 قطر را با نتیجه 2 بر صفر برد؛ پیروزی که بعد از باخت 6 بر 2 مقابل انگلستان، امیدها برای صعود تیم ملی به مرحله بعد را زنده نگه داشت. در همین راستا نگاهی خواهیم داشت به مسیر پرداخت روزنامه ها به اولین بُرد ایران در جام جهانی 2022 قطر.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، روزنامه های آرمان امروز، آرمان ملی، آسیا، آفتاب یزد، اعتماد، اطلاعات، کیهان، جمهوری اسلامی، شرق، شهروند، مردم سالاری، ایران ورزشی و ابتکار پنجم آذرماه تیتر و عکس یک خودرا به برد ایران مقابل ولز اختصاص داده اند و نگاه های تقریباً یکسانی را درباره ی ی نتیجه ی بازی به رشته ی تحریر درآورده اند.

ایران ۲ ـ ولز، اسرائیل، آل سعود و وطن فروشان داخلی و خارجی صفر
روزنامه کیهان نیز که بعد از اولین بازی ایران مقابل انگلیس از روتیتر «برخی از اعضای تیم غیرت نداشتند و سرود نخواندند» بهره برده بود، بعد از برد تیم ملی مقابل ولز، روتیتر و تیتر خودرا با تغییر رویکرد منتشر نمود و نوشت: «بازیکنان غیرتمند ایران سنگ تمام گذاشتند/ ایران ۲ ـ ولز، اسرائیل، آل سعود و وطن فروشان داخلی و خارجی صفر».
همینطور حسین شریعتمداری ـ مدیر مسئول روزنامه کیهان ـ در پی بی غیرت خواندن ملی پوشان، با تیتر «حرف مرد یک کلام نیست»، نوشت: بر خود لازم می دانیم که آنچه به گلایه در «روتیتر» یک کیهان سه شنبه اول آذرماه آورده بودیم را اصلاح نماییم و تقدیر فراوان خود از تیم ملی فوتبال کشورمان را ابراز نماییم.»

وقتی «ما» می شویم
روزنامه «آرمان امروز» با تیتر «وقتی ما می شویم»، در صفحه نخست خود به برد تیم ملی ایران مقابلِ ولز پرداخته است و تیم ایران را به ققنوسی تشبیه کرده است که از خاکستر خود سربرآورد و با دو گل (روزبه چشمی و رامین رضاییان) سومین برد تاریخ ایران در مسابقات مهم جام های جهانی را به رخ جهانیان کشید. این روزنامه همینطور از عکسی بهره برده است که شادی بعضی از طرفداران فوتبال را به تصویر می کشد.

بازگشت به جام
همینطور روزنامه «آرمان ملی» با استفاده از عکسی که تمام صفحه نخست روزنامه را پوشانده، شادی بعد از برد بازیکنان تیم ملی کشورمان در حالیکه کیروش را به روی دستان خود گرفته اند، به نمایش درآورده و از تیتر «بازگشت به جام» استفاد کرده است. این روزنامه در گزارش خود به توصیف بازی ایران مقابل ولز و چگونگی برد کشورمان پرداخته است.جنگیدیم بردیم
روزنامه «آفتاب یزد» نیز با استفاده از تصویر مشابهی، از شادمانی بازیکنان تیم ملی ایران مقابل ولز که کیروش را به روی دستان خود گرفته اند، نوشته و آورده است: ایران با برد دو بر صفر مقابل ولز، برای نخستین بار به صعود امیدوار است.
«جنگیدیم و بردیم» تیتر این روزنامه بعد از بازی روز جمعه است.

بهترین برد پس از بدترین باخت
روزنامه اعتماد نیز با استفاده از تصویر «رامین رضاییان» که یکی از گل های بازی اخیر ایران را به ثمر رسانده است، نوشته که ایران به جام جهانی برگشت. همینطور این روزنامه در توضیح این عکس رضاییان آورده است: «رامین رضاییان پس از بازی، در پستی اینستاگرامی با انتشار این تصویر نوشت: ««جایی که واقعا نمی دونستم بخندم یا اشک بریزم. مردم ایران از ته قلبم دوستون دارم. شما سزاوار بهترین ها هستید.» البته رامین ساعاتی بعد این پست را پاک کرد.»

پیروزی دلچسب و شادی آفرین؛ امید به صعود فوتبال ایران جان گرفت
روزنامه «اطلاعات» نیز با استفاده از تیتر «پیروزی دلچسب و شادی آفرین؛ امید به صعود فوتبال ایران جان گرفت»، با ابراز شادمانی از امکان صعود ایران به مرحله بعد، پیروزی تیم فوتبال کشورمان مقابل ولز را یک برد شاهکار بزرگ خوانده است.


شادی مردم از پیروزی شیرین تیم ملی ایران مقابل ولز
روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز تنها به انتشار تصویری از شادی عده ای از طرفداران تیم ملی با تیتر «شادی مردم از پیروزی شیرین تیم ملی ایران مقابل ولز» در بخشی از صفحه اصلی خود، بسنده کرده است.
تیتر یک این روزنامه واکنش ایران به قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر انتخاب شده است.

به جام جهانی خوش آمدید
روزنامه «شرق» نیز عکس یک خودرا تصویری از شادی بازیکنان تیم ملی با تیتر «به جام جهانی خوش آمدید» منتشر نموده است. همینطور در این بخش آمده است که کیروش برد تیم ملی را به مردم ایران تقدیم کرده است و سرمربی ولز برد را حق تیم ایران دانسته است. روزنامه شرق برد شیرین مقابل ولز را به اعمال «تغییراتی ملموس» در تیم ایران نسبت داده است.

«ایران» وارد می شود
روزنامه «شهروند» با استفاده از تیتر «ایران وارد می شود»، تصویری از شادی بازیکنان تیم ملی کشورمان بعد از برد مقابل ولز را منتشر نموده است. این روزنامه هم مانند سایر روزنامه ها از امید برای صعود و تقدیم برد تیم ملی به مردم ایران از جانب کیروش، سخن گفته است.

یوزها با شکار اژدها به جام جهانی بازگشتند
روزنامه «مردم سالاری» نیز تیتر نخست خودرا به اظهارات عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع لزوم بازبینی در قانون اساسی مختص کرده است. عکس نخست این روزنامه اما به شادی اعضای تیم ملی بعد از برد مقابل ولز اختصاص دارد. روتیتر «فراموشی شکست تلخ با پیروزی بزرگ در ایام پرحاشیه فوتبال» و در ادامه پیام تبریک دبیرکل حزب مردم سالاری با تیتر «درود بر غیرت شیرمردان ما و شرم بر کیهان نشینان و دوستداران شکست ایران» در صفحه نخست مردمسالاری به چشم می خورد.بغض ایران ترکید
روزنامه «ایران ورزشی» هم تصویر بزرگی از شادی بازیکنان تیم ملی ایران با تیتر بخض ایران ترکید را منتشر نموده و نوشته است: «غرور و اعتبارمان را پس گرفتیم.»


منبع:

1401/09/06
12:23:56
5.0 / 5
461
تگهای خبر: بازی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز