علی جون

عمو قناد و عمو نوروز برای کودکان خوی هدیه جمع می کنند

عمو قناد و عمو نوروز برای کودکان خوی هدیه جمع می کنند

به گزارش علی جون، میثم یوسفی در آستانه اجرای نمایش های تازه اش تاکید دارد که نباید پای کودکان را به مسائل بزرگترها باز نماییم.


میثم یوسفی - کارگردان تئاتر - در گفتگو با ایسنا با ارائه توضیحاتی در رابطه با خصوصیت های نمایشش تاکید می کند که می خواهد با اجرای این نمایش، گامی هرچند کوچک در جهت شادی و آگاهی خردسالان و کودکان بردارد.
یوسفی توضیح می دهد: نمایش ما با اجرای دو گروه در فرهنگسرای نیاوران و پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود. این نمایش با نام «شکوفه های بهاری» در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود که این اجرا هر روز ساعت ۱۸ خواهد بود و در تئاتر "شهرزاد" هم به اسم «عمو نوروز اومده» و راس ساعت ۱۶ اجرا می شود.
او ضمن اشاره به درون مایه این نمایش ادامه می دهد: نمایش ما برای گروه سنی خردسال و کودک اجرا می شود. داستان ما در رابطه با رسم و رسوم و فولکلورهای نوروزی است که در چارچوب شیوه روایتگری اجرا می شود. در جریان این اجرا تماشاگران کودک و خردسال با رسوم و رسومی مانند قاشق زنی، چهارشنبه سوری، فلسفه هفت سین و... آشنا می شوند.
این کارگردان همینطور خبر می دهد که این نمایش روز جمعه ۲۸ بهمن ماه اجرایی ویژه با حضور مجید قناد و دیگر هنرمندان دارد که طی آن عمو نوروز، کمک ها و هدایای خانواده ها را برای کودکان زلزله زده خوی گردآوری می کند تا این هدیه ها در ایام پایانی سال به بچه های خوی تقدیم شود.
یوسفی ادامه می دهد: در این اجرای خاص عمو نوروز کشکول خویش را برای گردآوری این کمک ها به همراه دارد و مقرر است نمایش در آستانه سال نو و پس از اجرا در تهران، یک تک اجرا در خوی داشته باشد که در جریان همین اجرا هدیه ها هم به کودکان تقدیم می شود.


او با اشاره به اینکه اجرای نمایش هایش تا روز ۲۶ اسفند ادامه دارد، در رابطه با پیشبینی استقبال تماشاگران می گوید: چون کار نوروزی است، به نظرم تماشاگران استقبال خوبی خواهند داشت. فقط باید اطلاع رسانی نماییم.
یوسفی در پاسخ به این پرسش که برای اطلاع رسانی این نمایش از چه شیوه هایی کمک می گیرد، می گوید: خدا به ما کمک می نماید و بعد هم لطف دوستان رسانه. البته از هر راهی که بتوانیم استفاده می کنیم؛ از پیامک و تبلیغ سینه به سینه و شفاهی تا هر روشی مکتوبی مانند تراکتو و پوستر و...
یوسفی ادامه می دهد: دوستان به ما نقد می کنند که چرا در این وضعیت داریم تئاتر اجرا می نماییم در صورتی که هدف ما شادی و آگاهی بخشی به کودکان است. آنها چه گناهی کرده اند که باید در این شرایط سخت از هر اتفاق شادی بخشی محروم بمانند. هدف من شادی بچه هاست. اجازه ندهیم مشکلات بزرگترها دامن کودکان را هم بگیرد.
این نمایش تولید کانون پرورش فکری است که پیش از این بر مبنای قصه «ننه سرما» از آثار کانون و با گرته برداری از این قصه اجرا شده و حالا بازتولید شده است.
مریم آشوری و محمد معجونی بازیگران نمایش «عمو نوروز اومده» هستند. آناهیتا کاشف طراحی لباس و فرید نوایی آهنگسازی این نمایش را بر عهده دارند.
همینطور عطا مقیمی و نوشین سرکوبی بازیگران نمایش «شکوفه های بهاری» هستند. عادل بزدوده و علیرضا حسین پور بعنوان طراح و سازنده دکور و آکسسوار با اجرای این نمایش همکاری داشته اند.
1401/11/28
13:11:25
5.0 / 5
413
تگهای خبر: بازی , خانواده , داستان , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴