علی جون
گفت وگو با مهوش صبركن ـ بازیگر

دستمزدهای تلویزیون در شأن بازیگران نیست

دستمزدهای تلویزیون در شأن بازیگران نیست

علی جون: مهوش صبرکن، بازیگر باسابقه تلویزیون که حضورش در سریال «پس از باران» در نقش «خانم بزرگ» هنوز از خاطر بسیاری نرفته است از نحوه برخورد با هنرمندان در حوزه بحث مالی گله مند است.


او که مدت هاست در تلویزیون حضور ندارد دلیل این دیده نشدن را ابتدا کمبود متن های خوب می داند و سپس مشکلات مالی که همیشه هنرمندان را آزار می دهد.
مهوش صبرکن در گفتگویی با ایسنا در توضیح این مساله می گوید: مدتی قبل به خاطر پروژه هایی که با آنها کار کردم، مشکلاتی برایم پیش آمد و سر پرداخت ها و قسط های آخر کارم خیلی اذیت شدم و درگیری زیادی داشتم تا پولم را نقد کنم. طی این مدت هم پیشنهاد داشتم ولی بنا به دلایلی قسمت نشد همکاری کنم، مدتی سفر و درگیر کارهای شخصی ام بودم. درحال حاضر هم کاری برای تلویزیون ندارم. برای شبکه نمایش خانگی هم تابحال تجربه همکاری نداشتم اما در کل یا متن های خوبی برای تلویزیون نداریم یا کارها اکثراً در شهرستان هستند و برایم مقدور نیست کار کنم؛ البته من کارِ شهرستان قبول می کنم ولی متأسفانه مبالغی که پیشنهاد می دهند آنقدر کم است که به سختیِ کارش نمی ارزد؛ به همین خاطر عطایش را به لقایش می بخشیم.

دستمزدها در شأن هنرمندان نیست
این بازیگر حرف هایش را درباره ی فضای کاری در شبکه نمایش خانگی اینطور ادامه می دهد: کارها در تلویزیون زیاد نیستند و بیشتر به سمت شبکه نمایش خانگی رفته اند. آنجا هم یکسری ارتباطاتی وجود دارد که گروه ها خودشان با خودشان کار می کنند. من هم ترجیح می دهم درحال حاضر استراحت کنم. به نظرم اول از همه کاری که پیشنهاد می شود باید خوب باشد و بعد این که مبلغی که پیشنهاد می دهند گاهی در شأن هنرمندان نیست که برایشان ارزش داشته باشد تا تندرستی، سلامت و آرامششان را پای کار بگذارند. به هر حال کار ما سختی زیادی دارد. فعلا ترجیحم این است استراحت کنم تا ان شاءالله ببینیم در آینده خدا چه می خواهد.
این بازیگر سپس به مشکلات بودجه ای در شبکه نمایش خانگی اشاره می کند و توضیح می دهد: در شبکه نمایش خانگی پیش تر مشکل بدقولی در پرداخت ها وجود نداشت اما متاسفانه آنجا هم جدیدا باب شده که موجب تاسف است؛ به عنوان مثال برای من هنرمند با سن و سالی که دارم کاری که انجام می دهم باید به سختی هایش بیارزد. تهیه کنندگان هم اکثرا نگاه به جیب خودشان می کنند که کار برایشان دربیاید، به این توجه نمی کنند که هنرمند چقدر سابقه دارد یا چه رزومه کاری دارد، آیا پیشکسوت است یا خیر.غبطه می خورم از این همه تفاوت بین شبکه نمایش خانگی و تلویزیون!
صبرکن در ادامه همین صحبت هایش در پاسخ به این که حضور در تلویزیون را ترجیح می دهد یا شبکه نمایش خانگی؟ خاطرنشان می کند: من بازیگرم و مدیوم برایم فرقی ندارد؛ حالا چه شبکه نمایش خانگی و چه تلویزیون. آن قدر در این سال ها برای تلویزیون کار کردیم و ارادت خودمان را به تلویزیون نشان داده ایم که نیازی به ثابت کردنش نیست اما تابحال برایم تجربه بازی در شبکه نمایش خانگی پیش نیامده است ولی برای همسرم آقای پاک نیت پیش آمده و نخستین کارش هم سریال «شهرزاد» بود. به هر حال ما بازیگریم و برایمان فرقی نمی کند کجا کار می نماییم. اگر درخواست داده شود، به تفاهم برسیم و متن را دوست داشته باشیم کار می نماییم. اما من به عنوان کسی که سال هاست در حوزه سینما تئاتر تلویزیون کار کرده ام، در اینجا غبطه می خورم که چرا بهایی که به پروژه های شبکه نمایش خانگی داده می شود در تلویزیون نیست.
محمود پاک نیت و مهوش صبرکن در سریال «پس از باران»


منبع:

1402/06/04
14:36:23
5.0 / 5
250
تگهای خبر: بازی , تلویزیون , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون