علی جون

یك روزنامه نگار قدیمی قربانی كرونا شد

یك روزنامه نگار قدیمی قربانی كرونا شد

ابراهیم امین زاده، روزنامه نگار قدیمی، پس از تحمل دوره ای بیماری كرونا، روز دوشنبه گذشته (سوم شهریورماه) در سكوت خبری دارفانی را وداع گفت.


رضا قوی فکر، روزنامه نگار پیشکسوت و نایب رییس انجمن پیشکسوتان مطبوعات در گفتگو با ایسنا این خبر را تایید نمود.
همچنین، رضا خاکی نژاد عضو انجمن پیشکسوتان مطبوعات و از دوستان و همکاران قدیمی امین زاده در روزنامه اطلاعات پیرامون زندگی و مرگ این روزنامه نگار فقید گفته است:
«ابراهیم امین زاده، زاده تبریز، فرزند امین بندری شیشوان بود. سال ۱۳۴۳هنوز به دبیرستان می رفت که به عشق نوشتن و روزنامه نگاری از راه یکی از دبیرانش به نام کاظم خوش خبر (شاعر و مترجم)، به اسماعیل پیمان (صاحب امتیاز و مدیر روزنامه مهد آزادی) ارائه شد تا زیر نظر او به کارآموزی بپردازد. پیمان وقتی ذوق سرشار امین زاده را می بیند او را به صمد بهرنگی معرفی می کند تا ضمیمه ادبی روزنامه مهد آزادی را هفته ای یک مرتبه منتشر کند. گفتنی است که امین زاده در آن زمان با کتاب جمیله بوپاسا نوشته منصور تاراجی آشنا شد و همین کتاب شوق او را برای نوشتن و روزنامه نگاری قوت بخشید.
امین زاده بعد از دریافت دیپلم و پذیرش در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در رشته روزنامه نگاری، با نشریات گوناگون به همکاری پرداخت. او سپس در سال ۱۳۵۰همکاری اش را با روزنامه اطلاعات شروع کرد که ۲۵ سال به درازا کشید. ۱۰ سال کار در روزنامه ایران و هم همکاری با بخش استان های روزنامه جام جم همچون سوابق روزنامه نگاری او به حساب می آید.
امین زاده علاوه بر تدریس خبرنگاری و روزنامه نگاری، تالیفاتی همچون در زمینه دستور زبان فارسی و تاریخ تئاتر آذربایجان داشت. او بعد از بازنشستگی به زادگاهش تبریز بازگشت و در سال های اخیر با محافل فرهنگی و ادبی تبریز همچون بنیاد پژوهشی شهریار همکاری می کرد. از او یک فرزند پسر به نام ساوالان باقی است.»
انجمن پیشکسوتان مطبوعات، فقدان این روزنامه نگار پیشکسوت را به جامعه مطبوعات و خانواده وی تسلیت گفت.
منبع:

1399/06/07
13:22:38
5.0 / 5
1301
تگهای خبر: خانواده , فرهنگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱