علی جون
گفت وگو با تهیه كننده مكث

چگونه می توان برنامه مناسبتی جذاب ساخت؟

چگونه می توان برنامه مناسبتی جذاب ساخت؟

ویژه برنامه «مكث» در روزهای عزاداری پای قصه كسانی می نشیند كه به صورتی زندگی شان در رابطه با حضرت سیدالشهدا(ع) و ایام محرم درگیر رخدادهایی شده است.


تهیه کننده برنامه «مکث» به ایسنا می گوید: در روزهای عزاداری درباره محرم و سوژه های محرمی صحبت می نماییم و نیز اتفاقاتی که در محرم برای افراد افتاده است.
جواد فرحانی با اعلان اینکه تغییر در لحن، موسیقی و لباس از خاصیت های بارز برنامه های مناسبتی محرم است، اظهار داشت: ما در این فصل سوژه هایی را برای برنامه «مکث» انتخاب نموده ایم که داستانشان در رابطه با محرم و صفر است. یکی از سوژه های ما پسر بی گناهی بود که در ماه محرم و صفر مردم برایش پول جمع کردند و آزاد شد. یا مثلا روش عزاداری اسرا در محرم و صفر در زمان اسارت چگونه بوده است.
فرحانی درباره برنامه های مناسبتی ایام عزاداری و اینکه چگونه می توان جذابیت و تاثیرگذاری را حفظ کرد، توضیح داد: سازمان صداوسیما برای این ایام چند مدل برنامه در نظر می گیرد. یک سری از برنامه ها را نمی توان در این ماه کار کرد. در ماه محرم و صفر مدل سریال ها هم فرق می کند. سریال های کمدی و تاک شوهای سرگرم کننده را نمی توان در محرم پخش کرد. برنامه ها باید با حال و هوای محرم طراحی شوند تا مخاطب هم بتواند استفاده نماید.
این تهیه کننده در عین حال با تاکید بر تاثیرگذاری پرداخت غیرمستقیم به موضوعات مذهبی و مناسبتی، افزود: نمیتوان فقط مداحی ها و عزاداری های صرف را پخش کرد. یک ساعت هایی هم می توان برنامه هایی تولید و روی آنتن برد که شیرینی و جذابیشان به این است که با نگاه محرم ساخته شده اند و حال و هوای محرم در آنها دیده می شود. تاثیرگذاری این برنامه ها بر مخاطب بالاست.
برنامه مکث


منبع:

1399/06/17
19:43:54
5.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳