علی جون
علی جون

تلویزیون برای هفته دفاع مقدس چه می كند؟

تلویزیون برای هفته دفاع مقدس چه می كند؟

تلویزیون ویژه برنامه های دفاع مقدس را اعلام نمود كه در میان این برنامه ها جشنواره فیلم ها و مستندهای دفاع مقدسی، كارتون هایی با این مضامین، سریال جدید «ایلدا» و همینطور سریال «سیمرغ» به چشم می خورد.


** شبکه اول
به گزارش علی جون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه یک در روزهای دفاع مقدس سریال تلویزیونی «ایلدا» به کارگردانی راما قویدل را هر شب ساعت ۲۲: ۱۵ پخش می کند.
ـ مستند چهار قسمتی به نام «ناگفته ها» با موضوع نقش نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس از شبکه یک پخش می شود. در این مجموعه هر بار فرماندهان نیروی هوایی ارتش از عملیات های مهم در دوران جنگ می گویند.
ـ جشنواره فیلم های سینمایی، با پخش هر شبی یکی از فیلم های در رابطه با دوران دفاع مقدس روی آنتن می رود.
ـ پخش مستندهای دفاع مقدسی که از ۱۵ شهریور شروع شده است و تا آخر هفته دفاع مقدس ادامه خواهد داشت، از دیگر برنامه های این شبکه برای دهه دفاع مقدس است. عناوین بعضی از این مستندها که هر روز ساعت ۹: ۳۰ دقیقه پخش می شود عبارتند از: «بچه های عباس»، «یاران صبح»، «رزم آهنگ»، «میراث پاییز» و...
ـ ویژه برنامه «مهمات» که مجله فرهنگی تاریخی دفاع مقدس است در هفته دفاع مقدس حدود ساعت ۱۸ پخش می شود.
این مجله تصویری اهتمام دارد با نگاهی پدیدارشناسانه به دفاع مقدس مردم ایران از نظرگاه نسل چهارم انقلاب و با نگاهی تحلیلی به مهمترین نبرد تاریخ معاصر ایران بپردازد و از جنبه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حقیقت و واقعیت دفاع مقدس را تشریح کند.
ـ همین طور ویژه برنامه «روایت فتح» نیز از این شبکه پخش می شود.
ـ به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه برنامه «رزمنده» با تهیه کنندگی احسان نیلی از شبکه یک پخش می شود.
این ویژه برنامه که در موزه دفاع مقدس تولید شده برنامه ای گفت و گو محور است که در ۷ قسمت ۴۰ دقیقه ای با محوریت گفت و گو با رزمندگان دوران دفاع مقدس تقدیم بینندگان شبکه یک می شود. این برنامه کاری از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما است.
** شبکه دو

ـ مستند گزارشی «پیمان شکن» به مناسبت هفته دفاع مقدس در گروه سیاسی شبکه دو سیما تهیه شده و به زمینه های شکل گیری و آغاز جنگ می پردازد که همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۴ روانه آنتن می شود.
ـ گروه سیاسی شبکه دو مستند دیگری به نام «حصر و نصر» را آماده پخش کرده که با موضوع بازخوانی شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه ۵ مهرماه ساعت ۱۹: ۵۰ روانه آنتن می شود. تهیه کننده هر دو مستند «پیمان شکن» و «حصر و نصر» محسن یحیایی است.
ـ سریال «منطقه پرواز ممنوع» ویژه نوجوانان و با موضوع خودباوری و تلاش از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این ایام است.
ـ «عبیر» مستندی است پیرامون ابعاد اجتماعی جنگ داخلی در سوریه با محوریت خاطرات یک زن مسلمان فداکار که جمعه ۴ مهر ساعت ۲۱: ۳۰ پخش خواهد شد.
ـ «هم سینمایی» عنوان برنامه ای تلفیقی از گروه کودک و نوجوان است که به آثار سینمایی ژانر دفاع مقدس در رده سنی کودک و نوجوان می پردازد.
ـ «چله اقتدار؛ نمایشگاه دستاوردها» برنامه ای است گفتگو محور از گروه اجتماعی فرهنگی که به صورت زنده از نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد دفاع مقدس از محل باغ موزه دفاع مقدس با حضور فرماندهان و رزمندگان جبهه و جنگ روانه آنتن خواهد شد. این برنامه از سه شنبه اول تا شنبه ۵ مهر ماه ساعت ۱۴ روانه آنتن خواهد شد.
ـ «سرو سرخ» عنوان یک موشن گرافی با محوریت معرفی و خوانش وصیت نامه شهدای دفاع مقدس است که در هفته دفاع مقدس هر روز پیش از خبر ۲۰: ۳۰ پخش خواهد شد.
ـ «مکث» نیز در این ایام به خاطرات شنیدنی رزمندگان خواهد پرداخت که رخدادهای فراوانی از خود بجای گذاشته اند.
ـ «نغمه های ماندنی» با پخش کلیپ ها و نماهنگ های در رابطه با ایام پرافتخار دفاع مقدس و بهره مندی از بازتولید سرودها و نغمه های ماندگار این ایام در باکس برنامه های کودک و نوجوان قرار دارد.
ـ افزون بر این فیلم های سینمایی با پخش آثار برتر این حوزه در هفته دفاع مقدس از پنجشنبه ۲۷ تا یکشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۴ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۸ به نمایش در می آیند.
ـ «از آسمان» دیگر برنامه در نظر گرفته شده برای این ایام است که با رویکرد روایت زندگی حماسه آفرینان دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دوده (ع) در هفته دفاع مقدس از این شبکه به صورت ویژه ای پخش می شود. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد که جمعه ۳۱ شهریور و پنج شنبه و جمعه ۳ و ۴ مهرماه حوالی ساعت ۹ و ۱۶ روانه آنتن خواهد شد.
ـ برنامه «نمادو» نیز به گزارش رویدادهای در رابطه با هفته دفاع مقدس در سطح کشور می پردازد و برنامه «زنده باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی محمدجعفر خسروی متناسب با حال و هوای هفته دفاع مقدس روانه آنتن خواهد شد.
ـ برنامه صبحگاهی و شامگاهی «در انتهای الوند» به تهیه کنندگی امیرحسین آذر نیز از حضور میهمانان و موضوعات مرتبط بهره برده و به ترتیب ساعت ۷: ۳۰ و ۲۱ تقدیم بینندگان شبکه دو خواهد شد.
ـ برنامه «عصر خانواده» کاری از گروه خانواده به تهیه کنندگی علی اکبر کریمی نیز در هفته دفاع مقدس با دعوت از میهمانان مرتبط و طرح موضوعات ویژه از شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸ به روی آنتن می رود.

** شبکه سه

ـ شبکه سه سیما در هفته دفاع مقدس با برنامه های مختلف همچون فیلم سینمایی، مستند، ارتباط زنده و... همراه مخاطبان خود خواهد بود. ۵ فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق»، «هیوا»، «وصل نیکان»، « مردی از جنس بلور» و «بر بال فرشتگان» در این ایام پخش می شود.
ـ مستندهایی درباره دفاع مقدس که از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود شامل «فانتوم ها در جنگ»، «کیمیا باران»، «عشق به سبک دیکتاتور»، «برای ابراهیم» و «بیر آلام سوز» همچون این مستندها است.
ـ در این شب ها ارتباط زنده حاج حسین یکتا از گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برنامه دیگری است که با عنوان «شب های پرستاره» از شبکه سه پخش می شود.
ـ برنامه «سلام بامداد بخیر» هم با حال و هوای دفاع مقدسی پخش می شود. در این برنامه مهمانانی حضور دارند که در این عرصه فعال بوده و به بیان خاطرات خود می پردازند.

** شبکه چهار

ـ برنامه های «چراغ مطالعه»، «طلوع»، «خانه تو» و «شب های هنر» منعطف به هفته دفاع مقدس از شبکه چهار پخش می شود.
ـ تامین برنامه شبکه چهار مستندهای جدید «آن یک نفر»، «مردم بالادست»، «اعزام محرمانه»، «یک شهر یک زن»، «متولد اذر»، «زخم الماس» و سینمایی های متناسب با این ایام برای روزهای اختتام هفته تدارک دیده است.
مستند «آن یک نفر» به کارگردانی سیدحمید میرحسینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوان، روایتگر زندگی شهید هنرمند غلامرضا آتشی گوهری است که در روزهای دفاع مقدس در حوزه مستندسازی فعالیت می کرد. وی در سال ۱۳۳۲ در شهر کرمان به دنیا آمد، در سال ۵۹ کار در صدا و سیما را بعنوان خبرنگار و تصویربردار شروع کرد و در دوره هشت سال دفاع مقدس بعنوان تصویربردار وقایع گوناگون جنگ را ثبت و ضبط کرد که در نهایت در عملیات کربلای ۵ در حین تصویربرداری به شهادت رسید.
«متولد آذر» به کارگردانی و تهیه کنندگی سیدرضا حسینی، پرتره مرتضی سرهنگی است و به شخصیت ادبی، فرهنگی و اجتماعی این هنرمند برجسته انقلاب اسلامی می پردازد.
مستند «زخم الماس» به کارگردانی عزیز بابا نژاد که بیوگرافی محمد میرزاوندی خواننده غیور لرستانی است. این فیلم مستند زندگی محمد میرزاوندی از خوانندگان مطرح و برجسته لرستانی دوران دفاع مقدس است. همچون آثار معروف این هنرمند برجسته لرستانی می توان به «دایه دایه وقته جنگه» اشاره نمود.
** شبکه پنج سیما

ـ برنامه «یه روز تازه» که با تغییر لوکیشن کاملا فضای دفاع مقدس را برای مخاطبان تداعی خواهدنمود. این برنامه میزبان فرماندهان ارتش و سپاه می شود تا موضوع دفاع مقدس را از ابعاد گوناگون بررسی و تبیین کند. همین طور چگونگی پیروزی جبهه حق مقابل باطل که از حماسی ترین و ماندگارترین دوران های انقلاب اسلامی نیز تشریح می شود. یه روز تازه در گروه اجتماعی هر روز بامداد ساعت ۷ تا ۹ بامداد تماشایی می شود.
ـ جنگ شبانه «حماسه ماندگار» هر شب ساعت ۲۲ از کنار اروند رود آبادان به مخاطبان عرضه می شود. این برنامه نیز هر شب میزبان یکی از فرماندهان نظامی همچون علی شمخانی، محسن رضایی و... است. حماسه ماندگار آیتم های متنوعی را از حضور بازیگران سینما، تلویزیون، هنرمندان شعر، موسیقی، عکاسی، صنایع دستی و... برای بینندگان گرامی تدارک دیده است. برنامه شبانگاهی «حماسه ماندگار» به تهیه کنندگی غلامرضا حیدری در گروه اجتماعی شبکه پنج سیما تهیه و تولید می شود.
ـ برنامه «نقد سینما» که جمعه ها ساعت ۲۲ روی آنتن می رود، در هفته دفاع مقدس با سینماگران این حوزه به گفتگو می نشیند و آثار سینمایی در ژانر دفاع مقدس را بررسی و تحلیل می کند.
ـ همین طور گروه سیاسی شبکه پنج سیما با برنامه «چهل ستون» موضوعاتی نظیر: چرایی به وجود آمدن جنگ، سال اول جنگ، اقتصاد، دیپلماسی، نقش توپخانه و حضور بانوان در دفاع مقدس را بررسی و تبیین می کند.
این برنامه به تهیه کنندگی محمد سعادتی که از ۳۱ شهریور به مدت دو هفته روی آنتن می رود، گفتگو با فرماندهان نظامی را نیز در جدول پخش خود قرار داده است.
ـ گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما با برنامه های «در شهر» و «در استان» به پوشش تصویری برگزاری مراسم های ویژه این ایام می پردازد. همین طور برنامه های «تهران ۲۰» و «تهرانگرد» معطوف به موضوع هفته روی آنتن می رود.
ـ برنامه های «تا نیایش» و «عطر عاشقی» گروه معارف شبکه برای گرامی داشت آغاز هفته دفاع مقدس و با هدف ارج نهادن به حماسه آفرینان هشت سال جوان مردی و ایثار به مخاطبان عرضه خواهد شد.
ـ گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما در مناسبت پیش رو، برنامه «به خانواده بر می گردیم» را با حال و هوای دفاع مقدسی پخش می کند. این برنامه در نظر دارد در این هفته و باتوجه به شعار هفته مقدس با محوریت خانواده دو روز را ویژه به مهمانانی در این راستا اختصاص دهد. پلاتو مجریان، تصاویر دفاع مقدسی و... نیز به نمایش در خواهد آمد.
ـ برنامه «دست خط» گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما در هفته دفاع مقدس میزبان امیر پورشاسب و سردار بهمن کارگر خواهد بود و گفتگویی دفاع مقدسی با آنها خواهد داشت.
ـ تامین برنامه شبکه پنج سیما فیلم سینمایی «شب واقعه» را به کارگردانی شهرام اسدی ۳۱ شهریور ماه ساعت یک بامدادان روی آنتن خواهد برد. همین طور پخش مستندهای جدید «در پس غبار»، «رویای بی قاب» و «پای دیوار مرز» همچون برنامه های نمایشی شبکه پنج سیما در این ایام است.
مستند «در پس غبار» به بررسی و نقش ۵ قدرت بزرگ جهانی امریکا، انگلیس، شوروی، آلمان، فرانسه و همین طور کشوره های عربی حوزه خلیج فارس در کمک های تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی به صدام در زمان جنگ تحمیلی مقابل ایران و با استناد به اسناد انتشار یافته در آرشیو ملی بریتانیا می پردازد.
مستند «رویای بی قاب» درباره زندگی شهید محمد رضا رویایی ساخته شده است. مردی از خطه کردستان و شهرستان بانه که در سال های اولیه دفاع مقدس در کردستان به شهادت رسید. این مستند روایتگر پیوند وی با دختری از اهل سنت کردستان به نام خدیجه یوسفی است و...
مستند دو قسمتی «پای دیوار مرز» تصویرگر اقتدار نیروهای زمینی سپاه است که توانستند مناطق صفر مرزی کشور را از وجود تروریست های پ ک ک و پژاک پاکسازی کنند. قسمت دوم این مستند به تامین امنیت همان تیم در مرزهای سیستان و بلوچستان می پردازد و مصائب ایجاد امنیت در نقاط گرمسیری شرق را نیز تصویر می کند.

** شبکه قرآن و معارف سیما
ـ اطلاع رسانی از برنامه های هفته دفاع مقدس در «مصباح» شبکه قرآن و معارف سیما
ـ برنامه زنده «مصباح» با دعوت از مسئولان مربوطه به اطلاع رسانی برنامه های هفته دفاع مقدس می پردازد که این برنامه هرشب در ساعت ۲۱ از باغ موزه دفاع مقدس پخش می شود.
ـ مستند «روایت فتح» با بیان روایتی از نقش آفرینی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس و قرائت وصیت نامه شهدا از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما در این ایام است.
ـ همین طور ویژه برنامه «روزنه»، با تهیه گزارش از پادگان های ارتش و بازپخش مداحی و نوحه سرایی رزمندگان در دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این شبکه در روزهای گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.
ـ ۱۱۰ کلاکت برنامه با موضوع وصیت نامه شهدا درباره قرآن با عنوان «جای خالی قرآن»، مستندهای کوتاه و گزارش روزنه از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس است.

** شبکه افق
ـ به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی، برنامه ای تلفیقی از ۲۹ شهریورماه به مدت ۱۰ شب، شنبه تا چهارشنبه و با محوریت ظرفیت مناسبت های انقلابی روی آنتن می رود. مدت زمان هر قسمت از این برنامه ۵۰ دقیقه است.
ـ از دیگر برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس می توان به «افق سینما» اشاره نمود، برنامه ای درباب تاریخچه سینمای پس از انقلاب که سینمای جنگ بخش مهمی از آن محسوب می شود. این برنامه از ۲۹ شهریور هر روز ساعت ۱۶ و با مدت زمان ۵۵ دقیقه روی آنتن می رود.
ـ «مهمات» عنوان برنامه ترکیبی دیگری است که به مناسبت هفته دفاع مقدس از شبکه افق پخش خواهد شد؛ این برنامه از پنجم مهرماه هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود و مدت زمان آن یک ساعت است. بازخوانی حوادث جنگ از زبان نسل جوان، محور اصلی برنامه مهمات است.
ـ مجموعه ای از مستندهای تک قسمتی همچون «خاطرات موتورسیکلت»، «گردان قاطریزه» و «کاغذهای بی جواب» هم طی هفته دفاع مقدس از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

** شبکه سلامت
ـ شبکه سلامت سیما، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برنامه هایی دراین زمینه ساخته است که همچون آنها می توان به برنامه «روپوش خاکی» اشاره نمود که در این برنامه پزشکان حاضر در جنگ تحمیلی میهمان برنامه می شوند و حال و هوای تیم های امدادی در هشت سال دفاع مقدس را بیان می کنند. «روپوش خاکی» از ۳۱ شهریور به صورت هفت قسمت ۲۵ دقیقه ای پخش می شود.
ـ از دیگر برنامه های شبکه می توان از برنامه «ایثار و سلامت» نام برد که سوم مهرماه ساعت ۱۶ به صورت زنده از باغ موزه دفاع مقدس با اجرای دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی پیشین وزارت بهداشت و زهرا شاهین فر میزبان تعدادی از اهالی سینما، موسیقی، کادر درمان و پزشکان دوران دفاع مقدس خواهند بود.

** شبکه امید
ـ نقش نوجوانان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس وحضور داوطلبانه آنان در جنگ تحمیلی از مباحث مهمی است که پرداختن به آن اهمیت ویژه ای دارد. به همین مناسبت، همزمان با هفته بزرگداشت دفاع مقدس شبکه امید برنامه ای را ویژه نوجوانان با عنوان «طلوع امید» به مدت ۵ روز روی آنتن می برد.
این برنامه ترکیبی در چارچوب جنگ نوجوانانه با حضور میهمانان مختلف و نوجوانان به موضوع بزرگداشت دفاع مقدس و شهدای دانش آموز جنگ تحمیلی خواهد پرداخت.
برنامه «طلوع امید» به تهیه کنندگی امید کوثرطلب و با اجرای مشترک رامتین چیت سازان و فاطمه کیاپاشا از۳۰ شهریور تا ۳ مهر از شبکه امید پخش خواهد شد.
ـ در چهلمین سال دفاع مقدس مستند مسابقه «پیش فنگ» به تهیه کنندگی سلما بابایی و ونداد دوشن با رویکرد نمایش اقتدار و دستاوردهای نظامی و با حضور نوجوانان در اردوی نظامی پادگان ها و مراکز نظامی برای بازدید از دستاوردها، تجهیزات، اماکن آموزشی و.... همراه با چالش های مختلف برای مخاطبان شبکه امید در نظر گرفته شده که با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران روی آنتن این شبکه می رود. این برنامه بطور روز یکشنبه و سه شنبه ساعت ۲۲: ۳۰ پخش خواهد شد.
ـ برنامه «بازی ویزیون» به بررسی و معرفی بازی های کامپیوتری تولید داخل در حوزه دفاع مقدس خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی محمد مهدی حسینی و اجرای علیرضا خنجری روزهای یکشنبه ساعت ۲۰ روی آنتن می رود.
ـ برنامه زنده «دوربین امید» نیز که مجله خبری شبکه امید است به پوشش رویدادها و اخبار هفته دفاع مقدس در حوزه نوجوان می پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا محمدخانی و با اجرای ساناز احسانی هر روز ساعت ۱۷: ۴۵ پخش می شود.
ـ برنامه «دوم شخص مفرد» که به حوزه ادبیات، شعر و داستان در حوزه نوجوان می پردازد با حضور مصطفی جمشیدی نویسنده کتب دفاع مقدس و گفت و گو با این نویسنده روی آنتن خواهد رفت.
تهیه کنندگی این برنامه را رضا منتظری مقدم به عهده دارد که روزهای شنبه ساعت ۲۰ از شبکه امید پخش می شود.
ـ «دفترچه خاطرات» که برنامه مناسبتی شبکه امید است با حضور کارشناسان مربوطه دکتر عباس علی بخشی و محمود صلاحی به بیان حوادث و وقایع آغازین جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن متجاوز در سال های ابتدایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همین طور درباره رشادت های فرماندهان دفاع مقدس خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی روح الله عبداللهی ۳۱ شهریورماه پخش می شود.
ـ «فیلمستون» نیز با نمایش فیلم هایی با مضمون دفاع مقدس مانند «اتوبوس شب»، «تا آمدن احمد»، «بالابان»، «رقص قاصدک ها»، «نبرد خلیج فارس۱ و ۲»، «شجاع مرد کوچک» به تحلیل و بررسی این فیلم های سینمایی خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی کاوه امیری و اجرای نیما دلاوری هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن می رود.
** شبکه نمایش
شبکه نمایش در باکس سینمای ایران خود در ساعت ۱۳ با پخش تله فیلم های ایرانی و سینمای ایران در هفته دفاع مقدس همراه با بینندگان خود می باشد.
فیلم های اختصاصی این هفته شبکه نمایش با موضوع دفاع مقدس از شنبه ۲۹ شهریور ماه تا جمعه ۴مهرماه به ترتیب: «خانه پلاک ندارد»، «جاسم به جبهه می رود»، «شوق پرواز»، «نخل های سربی»، «ساعت ۲۵»، «سما در آتش» و «دایره سرخ» خواهند بود.
همین طور باتوجه به همزمانی این هفته با ایام گرامی داشت دفاع مقدس باکس مرور آثار ساعت ۲۱، به پخش آثار محمدرضا شرف الدین (مدیر جلوه های ویژه و تهیه کننده سینمای ایران) اختصاص دارد.
** شبکه نسیم
ـ در هفته دفاع مقدس، شبکه نسیم با برنامه «چهل تیکه» که منعطف به این ایام هست، روی آنتن می رود.
برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» به تهیه کنندگی و کارگردانی الهام حاتمی و اجرای محمدرضا علیمردانی از روز هر شب ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.
** شبکه تماشا
ـ سریال «سیمرغ» از مجموعه های خاطره انگیز سیما که در سال ۱۳۷۱ برای نخسین بار پخش شده است، به مناسبت هفته دفاع مقدس، به شبکه تماشا می آید.
این سریال که روایتگر زندگی و دلاوری های دو خلبان شهید هوانیروز یعنی احمد کشوری و علی اکبر شیرودی است به تهیه کنندگی سیمای شاهد و نویسندگی و کارگردانی حسین قاسمی جامی ساخته شده است. در این مجموعه سید جواد هاشمی در نقش شهید کشوری و محمد جوزانی در نقش شهید شیرودی بازی کرده اند.
سریال ۱۲ قسمتی «سیمرغ» هر شب ساعت ۲۴ از شبکه تماشا پخش می شود.
** شبکه جام جم
ـ با فرارسیدن چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و حماسه دفاع مقدس، برنامه های شبکه جام جم با تاکید بر خصلت وطن دوستی ایرانیان رنگ و بوی دفاع مقدس می گیرد.
تهیه ویژه برنامه «آنچه خود داشت» با عنوان شعر و ادبیات در دوران دفاع مقدس، اختصاص برنامه «سرزمین مادری» به استان خوزستان، اختصاص برنامه «کنکاش» به ابعاد و چگونگی شکست حصر آبادان از ویژه برنامه های این هفته است.
ـ همین طور فیلم و سریال، ارائه کلیپ و تصاویر آرشیوی، توجه به این مناسبت در پلاتو و ویدئووال برنامه های «روز خوش»، «جمع ایرانی» و «خانه مهر» از دیگر برنامه های این شبکه است.
ـ برنامه های «جمع ایرانی» و «فرزندان ایران» با برجسته سازی فرهنگ ایثار و شهادت همراه با حفظ ارزش های دفاع مقدس با دعوت از بازیگران فیلم های دفاع مقدس روی آنتن می رود.
ـ
مجموعه «آن سوی داستان» با معرفی کتاب هایی حول محور دفاع مقدس از دیگر تدارکات شبکه جهانی جام جم است.
** مرکز صبا
ـ بیش از ۲۰ عنوان برنامه انیمیشن به مدت ۴۱۰۸ دقیقه از تولیدات مرکز پویانمایی صبا با موضوع دفاع مقدس برای پخش از شبکه های مختلف تلویزیونی آماده نمایش شد.
منبع:

1399/06/29
14:10:04
5.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
علی جون - سرگرمی و طنز