علی جون
علی جون

یازدهمین سال فعالیت سروش مولانا با انتشار نگاه آفتاب

یازدهمین سال فعالیت سروش مولانا با انتشار نگاه آفتاب

علی جون: مدیرمسئول مجله «نگاه آفتاب» از انتشار نخستین شماره این مجله آگاهی داد و اظهار داشت كه این مجله دعوت تازه و باردیگر «سروش مولانا»ست به زیستی اخلاقی و معنوی.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی موسسه سروش مولانا، مریم موسوی اظهار نمود: مهرماه سال ۱۳۸۹ موسسه سروش مولانا با دعوت به خوب زیستن، اخلاقی زیستن و معنادارزیستن شروع به کار کرد و الان در آستانه یازدهمین سال فعالیت خود با انتشار مجله «نگاه آفتاب» گامی دیگر در چارچوب رسانه ای مکتوب برمی دارد.
او اضافه کرد: موسسه سروش مولانا صاحب امتیاز این فصلنامه است، همین طور این مجله توسط شورای سردبیری اداره می شود و از نظرات اعضای شورای علمی مؤسسه و مشاوران میهمان در هر شماره بهره می گیرد.
موسوی به بخش های مختلف مجله اشاره نمود و اظهار داشت: «نگاه آفتاب» کوشیده است در ۱۱ بخش «دیدار»، «حکمت»، «همسایه»، «سنجه»، «هفت اقلیم»، «نقد حال»، «مقالات»، «جستار»، «قفسه»، «چهره» و «روایت» تمامی موضوعات در رابطه با این حوزه را به طیف وسیعی از مخاطبان در گروه های مختلف عرضه نماید.
او افزود: چکیده مطالب مجله «نگاه آفتاب» به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی در آخر مجله و ترجمه کامل کلیه مطالب در وب سایت مجله منتشر خواهد شد. امید آن می رود که از این طریق پیوندهای نزدیکی با مولوی پژوهان و مراکز دانشگاهی و پژوهشی در سراسر جهان برقرار و این میراث عظیم و غنی فرهنگی، عرفانی و ادبی را به جهانیان معرفی نماییم. «نگاه آفتاب» در راه شناخت این اندیشمند و عارف فرزانه علاوه بر بهره بردن از پیام عمیق و معنوی وی و نگاه زیبا و عاشقانه او به هستی، از دریچه نقد نیز او را مورد توجه قرار خواهد داد. ما بر این باوریم که مولانا و تمامی عارفان جهان متعلق به هیچ سرزمینی نیستند و تنها به جان هایی تعلق دارند که آنان را درک و پیام شان را دریافت می کنند. همین طور ما در «نگاه آفتاب» ضمن بهره بردن از مقالات پژوهشی به کاربردی سازی آموزه های اخلاقی و عرفانی مولانا در زندگی انسان امروز توجه داریم و برآنیم تا پاسخ هایی از مولانا برای پرسش های زندگی مدرن بمنظور کمک به حل بحران های بشری بیابیم. نگاه مولانا نگاه آفتاب است و کیست که نگاه مولانا بر حیاتش دوخته شود و از گرمای آن نیرو نگیرد و راه زندگی را در روشنای آن نبیند؟ «نگاه آفتاب» دعوت تازه و باردیگر «سروش مولانا»ست به زیستی اخلاقی و معنوی.
موسوی در آخر اظهار داشت: «نگاه آفتاب» صمیمانه از همکاری پژوهشگران، مولوی شناسان، عرفان پژوهان، استادان، فرهیختگان، هنرمندان و نویسندگان دراین زمینه استقبال می کند.
منبع:

1399/07/05
23:57:53
5.0 / 5
862
تگهای خبر: رسانه , سایت , فرهنگی , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز