علی جون
روایت آلبرت كوچویی از روزنامه های جهان

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

به گزارش علی جون آلبرت كوچویی، گوینده پیشكسوت رادیو هر روز با مرور اخبار اصلی و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می كند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز سه شنبه (۲۹ مهرماه) به شرح زیر است:
«گاردین» ـ روزنامه انگلیس ـ اعلام نموده است: بلژیک با سونامی مبتلا شدن به ویروس کووید ـ ۱۹ رو در رو شده است. این را وزیر بهداشت آن کشور می گوید. فرانک واندنبروک می گوید: بخش هایی از این کشور پرخطرترین در اروپا است.
«یو اس ای تودی» می گوید: فلوریدا، ایالت پراهمیت، میدان جنگ دریافت رای زودهنگام انتخابات آمریکا است. می گویند: جو بایدن، این جا را تسخیر کرده است.
«ال موندو» روزنامه اسپانیا نوشته است: به هنگامی که به نظر می رسد، ویروس کووید ـ ۱۹ چهل و هشت ایالت از پنجاه ایالت آمریکا را درنوردیده است، ترامپ، دو میتینگ انتخاباتی، در آریزونا برپا می نماید.
و توئیتر، توئیت های جعل مشاور بهداشت ترامپ را از صفحات خود حذف نمود.«نیویورک تایمز» آمریکا امروز اعلام نموده است: اقتصاد چین، با مهار کرونا، دارد به پیش می تازد. اقتصاد آن کشور خویش را ترمیم می کند.
«ال پایس» اسپانیا گفته است: چین، آمریکا را تهدید کرد اگر دانشجویان چینی را از آمریکا، اخراج کند، دست به تلافی می زند؛ این در شرایطی است که چین می گوید: این تهدید آمریکا، در اخراج دانشجویان چینی، عادلانه نیست.
«نیویورک تایمز» امروز سه شنبه ـ ۲۹ مهر ماه ـ در مطلب دیگری هم چنین آورده است: توئیتر و فیسبوک مدعی اند، جنگ ترامپ با آنها، بر سر موضوعی دیگر، جز نادیده گرفتن تبلیغات انتخاباتی است. او با قدرت این غول های فن آوری در تسلط بر جامعه آمریکا می جنگد.روزنامه «لوفیگارو» فرانسه امروز در گزارشی به دانش عصب شناسی اشاره کرده و نوشته است: مغز انسان در ۲۵ سالگی تکامل پیدا می کند، اما مدام در حال تغییر و تحول می ماند. حالا دانشمندان، نوری تازه در شناخت کارایی مغر انسان تابانده اند. آنها چگونگی شکل گیری احساسات و آگاهی، در گذر عمر بر مغر را شناسایی می کنند. حالا رادیولوژی، رازهای اندیشه و احساس های انسان را از روی مغز، می گشاید. دانشمندان حالا قادرند فعالیت بخش های گوناگون مغز را شناسایی و به تصویر بکشانند. از ۱۶۴۴ که دکتر توماس ویلیس، جمجمه انسان را گشوده و مغز را از هر زاویه ای شناسایی کرد تا به امروز، چنین تحولی در شناخت مغز سر نگرفته است: شناخت احساسات و اندیشه آدم ها از خط های مغز انسان.


* جو بایدن، در ایالت های کلیدی آمریکا، پیشتاز است. اما این به معنای تضمین کننده پیروزی او نیست. در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون هم پیشتاز بود، اما آرای کالج ایالتی را از دست داد و انتخابات را باخت. هر ایالتی بدون توجه به آرای مردم، عدد خویش را دارد که سرنوشت انتخابات را تعیین می کند. بایدن با ۵۲.۴ دهم درصد آرا قبل از ترامپ با ۴۱.۶ دهم درصد آرا است؛ «واشنگتن تایمز» آمریکا.
* مبتلا شدن به ویروس کرونا در جهان، از مرز چهل میلیون تن گذشت. و در آمریکا، چهل و هشت ایالت درگیر خیز بلند کرونا هستند. و انتخابات سنا در آمریکا، سرنوشت دموکرات ها و جمهوریخواهان را تعیین می کند. ۵۳ به ۴۷ اکثریت با جمهوری خواهان است؛ «له رپوبلیکا» ایتالیا.


از حاشیه خبرها * دکتر مایکل میلر، از مدرسه طب در بالتیمور می گوید: خنده، سبب انتشار اکسید نیتریک می شود. ماده ای شیمیایی که رگ های خونی را از خشکی رهایی می بخشد. فشار خون را می کاهد و در پیشگیری از انعقاد خون موثر است. یک پژوهش پزشکی در ژاپن، نشان داده است که زنان و مردان سالخورده ای که بیش تر می خندند، کم تر در خطرابتلا به بیماری های قلبی اند. و آنان که شوخ طبع اند، عمری درازتر دارند. چنین پژوهشی در نروژ نیز، بر اثرهای خنده، در سلامت انسان، تاکید می کند و آنرا در درمان خیلی از بیماران، موثر می داند. به عکس آن، اضطراب و استرس، خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی را افزایش می دهد؛ «نیویورک تایمز»، روزنامه آمریکا.1399/08/01
12:45:25
5.0 / 5
752
تگهای خبر: اثر , رادیو , رسانه , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون